» Poradna » Ostatní

Program Eagle - jak vložit Pad

Ahoj.Mám program Eagle 9.3.2.Free a navrhuji si plošný spoj a na tom spoji potřebuji umístit bateriový box na 1x AAA baterku.Box má vývody do desky - tedy THT box.Jelikož takový box není v knihovně součástek tak si chci do návrhu přidat jen pájecí bod - Pad - a průměr vrtané díry.Eagle mi nabízí v levé výběrové liště jen Via (což je průchod deskou - vrstvou), pak Hole - tedy samotnou díru ale nemám tu, nebo spíše nemohu najít samostatný Pad.Tedy na to místo kde je díra pro vývod baterie potřebuji umístit PAD:http://imgWorld.cz/uXGrWdjDmF.jpgPředpokládám že když tam PAD nebude tak to z Číny dorazí zalakované - asi.Neporadíte prosím jak tam PAD dostat?Díky.

Odpovědi na otázku

Nějak jsem nenapsal že vlastně potřebuji vytvořit kolem toho vývodu na baterku tu zelenou plošku jako jsou na ostatních dírách. Zelená = pájecí pocínované pole PAD

Tak jsem to nakonec v knihovně součástek našel.Je to tam pod názvem wirepad a je tam několik základních nabídek.Jenže mi jde umístit jen jeden PAD. Na nejvzdálenější průchod nejde.Prý má Eagle ve Free verzi nějaké omezení. Tak jsem už asi za limitem.http://imgWorld.cz/4SWQUtBhF2.jpgAsi to bude potřebovat Eagle s licencí.Nemáte ho někdo?Potřebuji vytvořit pro výrobu ten Gerber soubor.

Omezení Eagle:https://www.autodesk.com/products/eagle/comparePiráti se zde nepodporují! Ale na net je všemocný.

Pokud se nic nezměnilo, tak Eagle ve free verzi je omezen velikostí desky a počtem vrstev plošného spoje. Tedy nic co by omezilo počet padů.

Zkus posunout plošný spoj tak, aby všechny součástky - tedy i ty pady - byly všemi částmi (tedy i obrysy) na kladných souřadnicích.Uměl bych ti poradit, ale tady se hraje na ne-pirátění. Zeptej se na warforu ve vlákně věnovaném Eagle, třeba se ti dostane pomoci.

warez ti tu nikdo poskytovat nebude. A kdyby ti to někdo vyrobil ve vlastním koupeném Eagle, tak bych čekal, že tobě to Free verze neotevře, nebo nějak ořízne...

Otevře, neořízne, nezedituješ...

takže na zkouknutí pracovních věcí můžeš takhle použít free verzi doma? I když je velikost desky mimo limit free verze tak to jde aspoň prohlížet?

Yes!

díky, tohle se hodí vědět