» Poradna » Programy

Progr. na vyplňování pošt. složenek

Potřebuji uhradit registr. poplatek za TraMet.Tuto úhradu nemohu provést bezhotovostní platbou /převodem/ v bance, nemám totiž nikde vytvořen bankovní účet.Zbývá pouze možnost použít pošt. složenku typu A-V /kdysi jsme ji říkali bianco slož./.Chtěl jsem ji vyplnit pomocí psacího stroje, ale zjistil jsem, že za dobu cca 3 let, co jsem jej nepoužíval vyschla v něm páska natolik, že již prakticky nebarví.A k vůli jedné složence se mi nechce kupovat novou pásku, 1x by posloužila a pak by opět schla a schla.Rukou se složenku nějak neodvažuji vyplnit.A tak mně napadlo poptat se, zda někdo náhodou neznáte nějaký programek, který by umožňoval vyplňění složenky na PC a pak výtisk údajů do složenky.Moc bych uvítal kladnou informaci - děkuju ale i za info, že podobný program pro domácí použití neexistuje - budu aspoň "v obraze."

Odpovědi na otázku

Proc ne rukou?Uz bys to davno mel.Propiska.

Jednak se mi nedaří "čitelně" vpisovat číslice a také bych se rád i něco nového "naučil" - proto.

nejlepsi je asi Formfiller, formularu je strasne moc do nej, daji se i udelat vlastni, http://www.ff.cz/ jenom nevim za tu cenu jestli se to kvuli ty jedny slozence vyplati ))))))

Singr: dej email

Díky, díky - navštívil jsem www.ff.cz a stáhl si i demoverzi FormFilleru a odzkoušel vyplňování mého typu, druhu složenky.Vše jde dobře, jen přes vyplněné údaje je šikmý text Demoverze - čili je to jen pro ověření si, že to jde.Jinak nelevnější verze FF je za pouhých cca 1500,- Kč !!Budu se "u nich" dotazovat, zda náhodou neexistuje občanská, jednorázová možnost použití FF, myslím gratis.Jinak mám aspoň zas upřesněnou představu o tom, co vše a jak jde na PC provádět /různé platby, daňová příznání, vysvědčení, atd. atd./Pro "sims-e:" - pokud bys mohl něco poradit či nějak pomoc, tak bych byl, samozřejmě, moc vděčný.Můj e-mail: argument@centrum.cz

Bohužel, o free programu nevím.Existuje program Složenky (http://www.cisoft.cz/sw/avrek.html) nebo univerzální program FormFiller (http://www.forms.cz/index.asp).Nemám přehled, jak současné složenky vypadají (už jsem dlouho žádnou nepoosílal), ale možná by šlo připravit si třeba šablonu i v Excelu. Kdysi jsem to tak měl udělané na dobírkové poukázky.

Žádný účet ani program nepotřebuješ.Stačí zajít do banky, vplnit platební příkaz a u pokladny zaplatit v hotovosti. Sám jsem tak platil několikrát (m.j. za ConMet), dokud jsem neměl účet.

Jenže autor TM právě na to upozorňuje, aby platby v hotovosti složením na účet v bance nebyly po 1. dubnu 2003 prováděny. Prý tyto platby jsou pak navíc zpoplatňovány.A mi šlo také o to, něco "nového," i když třeba jednorázově, odzkoušet.Proto jsem se pídil po vhodném progr. - zřejmě progr. FF je pro mne nedostupný, to s ohledem na to, že nemá něco takového jako je trial verze u jiných progr.

Dobrá informace pro "potřebné:"- někdo z rodiny mi poradil, že existuje prográmek Pošta & Kancelář, který nabízí fa PS Media s.r.o./www.psmedia.cz/.Tato fa umožňuje zdarma 15-ti denní vyzkoušení s možnosti 5x si vytisknout vybrané formuláře.Cena tohoto progr. je jen 189,-Kč /vč. DPH/.Vyzkoušel jsem si pomoci tohoto progr. vyplnění výše citované složenky A /A-V/ - potisk složenky nebyl sice nejpřesnější, ale u přepážky pošty nebyly ke složence žádné připomínky.

super věc za ty peníze, vyzkoušel, zaplatil a doporučuju

Stáhli jsme FF a krekli,vodoznak žádný,funguje to,akorát se to musí "vycentrovat"

Jenže bacha,dneska už banky vybírají poplatky i za složení peněz,pokud to nedáváš na vlastní účet.Nejlevnější řešení-dej peníze nějakému známému,který má účet přes internet nebo telefon,ať ti to zaplatí ze svého účtu.Nemusí nikam běhat a má to za 3 minuty.

Já měl kdysi tisk dodáků a složenek v PC Fandu,ale kdo by se s tím dneska dělal.Ale bylo to vymakaný,z dodáku to samo vytáhlo data a podle částky i vypsano koruny slovy na složenku.