» Poradna » Počítačové sítě

Prodlužovačka

Dobrý den, potřeboval bych poradit, mám prodlužovačku APC Essential SurgeArrest, jenomže je krátká a chci mít na to zapojený herní pc+ herní monitor a wifi router, je možné tyto komponenty zapojit do normalní prodlužky a z té, do toho APC?Díky s pozdravem Siky

Odpovědi na otázku

A nestačila by jedna prodlužovačka na toho psa, než pět pro připojená zařízení?

vzhledem ke stupiditě dotazu raději zavolej elektrikáře

Ale samozrejme ze to muzete zapojit do uplne jakekoli prodluzky a tohle dat az na konec..Nejsem si jist, jestli si uvedomujete, ze tohle je stejne placebo, pokud chybi nutne prvky ve zbytku elektroinstalace. Ale nestoji to tolik penez, tak proc ne.

dekuju

Přepěťová ochrana stupně D chrání jen na omezenou vzdálenost po vedení. Dál už je to stejné, jako kdyby tam nebyla. Je to cca jen 10 m. Takže pokud je ta druhá prodlužka delší než 10 m (nezapomeň připočítat i délku kabelů do PC), tak to postrádá smysl. Obráceně to zapojit nemůžeš? Obyčejnou prodlužku do zásuvky a až do ní přepěťovku tak, aby byla přímo u PC?

Tady jde také o impedanci smyčky, přesněji ochranný vodič by měl mít co nejmenší impedanci, aby se to maličké přepětí řádně svedlo na nulový potenciál.Lepší, když už, je elektroinstalanční zásuvka do zdi s jemnou přepěťovou ochranou.Pochopitelně jak výše, je to jen na malé špičky od vysavače a podobně.

děkuju mam to tak zatím