» Poradna » Ostatní

Prodlužovací kabel - satelitní či AV?

Zdroj satelitního signálu mám v podobě "satelitního" konektoru, přidaného do zásuvky STA, jejíž pozici v jednom pokoji jsem si nemohl vybrat. Televizi a video mám v jiném pokoji. Mám vést dlouhý prodlužovací kabel od satelitního konektoru k satelitnímu přijímači, a pak krátký AV kabel od satelitního přijímače k televizi, nebo mám vést krátký kabel od satelitního konektoru k satelitnímu přijímači, a pak dlouhý prodlužovací AV kabel od satelitního přijímače k televizi ?
Jde mi čistě o to, jaký způsob je lepší pro kvalitu signálu, který dostane televize. Satelitní přijímač může zůstat ve vedlejším pokoji bez dálkového ovládání, beztak sleduji ze satelitu jen jeden TV kanál, většinou sleduji TV kanály z terestrického vysílání.

Odpovědi na otázku

Přijímač má být někde u televize protože na něm budeš přepínat programy. Ale jestli chceš běhat s dálkáčem vedle do pokoje přepnout program a něco udělat pro zdraví tak tomu signálu to je jedno.

Už jsem psal, že satelitní přijímač v žádném případě přepínat nebudu, bude nastaven na jediný kanál.
Obávám se, že signálu to jedno není, nejsem odborník, ale náchylnost na rušení a útlum se asi budou lišit.

Jen tak ze zvědavosti .... na který kanál bude ten satelit nastaven ?

Slovenská Dvojka

Nepises ho hlavne
"AV kabel od satelitního přijímače k televizi" tahas analog, alebo digital k TV?

Ale bez ohladu na A/D si myslim, ze straty na koaxialnom kabli k "satelitnímu přijímači" su vacsie ako na AV.