Prodlužovací audio kabel k dratovemu intercomu

Dobrý den, poridil jsem drátový intercom pro spojeni ridice a spolujezdce na skutru. Vyuzival sem bluetooth intercom horsi kavlity (easy talkie r4 s jehoz kvalitou prestavam byt spokojen, šum a ztráty propojeni, hrozne ovladani) proto zkousim jednoduche reseni dratem pomoci "dratovy intercom na motorku" (google pro představu). Jeste mi neprisel, ale uz ted vidim ze bych rad pouzil stavajici hedsety co mam uz nainstalovany v helmach (maj obe sluchatka, k tomu novemu intercomu dodavaj jen mono "polospunt" coz nebude do helmy vhodne, ze by to tlacilo, a bylo hure slyšet pri jizde, jen na jedno ucho) me soucasne hedsety maj jen kratky 3.5mm jack do stavajiciho bt modulu na helme, tedy konecne k otazce na Vas kolegove. Budu potrebovat 2x prodluzovaci audio kabel- jeden konec zdirka na 3.5 jack, druhej konec 3.5mm jack do dratoveho interkomu) vsude v nabidkach vidim tyto audio prodluzovaci kabely do sta korun, ale neni mi jasne zda budou schopny vest signal jak sluchátek tak mikrofonu, poradite prosim při vyberu kabelu, nebo to tyto "obycejne" zvladnou prodlouzit jak mikrofon, tak sluchatka? Mnohokrát dekuji. S pozdravem PetrK

Odpovědi na otázku

Co tam vlastne mate za ty jacky? TRRS nebo TRS (souvisi s tim, jestli jsou sluchatka mono nebo stereo)? On ten konektor v pripade TRRS muze mit v praxi ruzne zapojene vyvody, takze to nemusi byt takova legrace. Nabehnete k nejblizsimu znamemu bastliri a nechte si ty kabely udelat od nej. Prodlouzit sluchatka i mikrofon umi kazdy kabel, ktery je osazen spravnym a spravne zapojenym konektorem. Tady jde o to, aby mel na koncich ty spravne jacky; jestli je obycejny nebo neobycejny ma vliv jen na to, kolik za nej budou chtit, ale v praxi rozdil nijak nepoznate.(Co je to TS, TRS a TRRS jack si prosim vygooglete.)

Dekuji za odpověď, ja chtel ty kabely objednat at mi prijdou hned s tim intercomem, ale na základě Vasi rady počkám jake jacky budou mit ty s intercomem dodavane a jestli budou odpovidat tem co mam v soucasnosti v headsetech v helmach a az jestli to bude fungovat "na kratko z helmy-intercom-helma" bez prodloužení vubec, kdyz rikate ze se to muze lišit. Dekuji moc za Vas cas

Ano, radeji postupujte takhle po jednotlivych krocich.

Jo v kabelech je zmatek, a nejen v kabelech, ale i v konektorech. Třeba čtyřpólový jack na video se zvukem, donedávna jsem znal jen takový, který byl prostě o jednu bublinku delší, na té bylo video nebo mikrofon u jiné skupiny zařízení. Když jsem si hrál s raspberry, zjistil jsem, že existuje takový, který je stejně dlouhý jako klasický, ale první kontakt má rozdělený a tam je video, ale když jsem to googlil, zjistil jsem, že to je ten "normální" a to co jsem považoval za normální je něco atypického, a také, že různí výrobci používají různá zapojení, přišlo mi, že snad všechny permutace, které existují. Vzhledem k náchylnosti na poškození bych se přikláněl k tomu, aby to co vede daleko bylo co nejlevnější a lehce nahraditelné a případné přizpůsobení zapojení se provedlo co nejblíž u zdroje zajištěné proti poškození. (Už si představuju, jak jeden nebo druhý seskakuje, zapomene, že mu z obleku visí kabel a kabel přerve (což je ale na druhou stranu lepší, než se jím uškrtit, nebo si jím něco ufiknout) - ačkoliv se to nezdá, neni na to potřeba zas tak velká síla, jsou to tenké vodiče).

Na zvuk bude fungovat cokoliv, stíněné je dobré, ale jakákoliv dvoulinka bohatě postačí (samozřejmě pro přenos mikrofonu a sluchátek je těch vodičů pořeba více), tedy to, co propojí obě místa. Je otázka, jak je to stávající zařízení zapojené, kabely s jacky bývají 1:1, pokud je potřeba jiné zapojení, řešil bych to spíš na některém konci než na kabelu (aby se kabel dal lehce vyměnit, je rozumné koupit kabel hotový, podomácku se to dá udělat, ale náklady za to nestojí).Jakožto člověk, který na bicyklu (což je pomalejší motorka bez motoru; na vlastní pohon) zaváděl už leccos (většinou šlo o napájení - světel, akční kamery, GPS z powerbanky) spíš očekávám problémy s těma kabelama. Jak se má něco někde vést aby se to dalo i odpojit (ale neodpojovalo se to za jízdy) a také aby to bylo dost dlouhé (ale zase ne tak, aby se to někam zamotalo) tak je z toho skoro neřešitelný problém (a to i na kole, které normálně nad 30 nejede, i když z kopce se dá vytáhnout i šedesátka, ale ono nejde ani tak o rychlost jako o vibrace). Mimochodem nedávno jsem zrovna našel USB kabel, který se mi zamotal do řetězu, stálo by to za foto, škoda že ho tady u sebe nemám.