» Poradna » Počítačové sítě

Prodloužení zkušební doby programu

Chtěl bych zkusit určitý program (zkušební verzi na 14 dní).
Je nutná registrace s emailem. Po14 dnech požívání program již nejde spustit.
Pokud provedu novou registraci s jiným emailem, i tak si program pamatuje, že na mém počítači již 14 zkušební doba uplynula.
Je možné toto nějak obejít? Někde vymazat záznam v mém PC, že byl používaný? Díky za radu.

Odpovědi na otázku

To už si ten program můžeš rovnou ukrást...

Ano, je třeba "někde" vymazat záznam. každý program má ten záznam jinde a jinak zapsaný, takže obecná rada neexistuje.
Pokud se ti program líbí a chceš jej používat, tak si jej kup. Pokud jej nechceš kupovat, poohlédni se po podobném programu zdarma.

Koupil bych si ho rád, ale potřebují více času na zkoušku. Není totiž zrovna levný.
Jde o Gecko Track n´ Trade LIVE Futures. Pro pro obchodování na burze. V tomto segmentu se platí úplně za všechno.

V tom případě opravdu bude nejrozumnější cestou Virtual PC.
nainstaluj si napr. Windows XP, vytvoř si snímek.
Pak nainstaluj Gecko Track n´ Trade LIVE Futures. Po uplynuti trial vratis zpet snimek a program opet nainstalujes.

Na to, abys zjistil, kde je trial informace zapsana, potrebujes file monitor, registry monitor a sledovat, co program cte pri spusteni a podle toho se pokusit najit informaci o trial verzi. Ale nepocitej s tim, ze tam bude nekde primo zapsane datum ukonceni trial provozu. Bude tam nejaky nic nerikajici sled znaku.

Omlouvám se, že ruším, ale vůbec nechápu o čem tady mluvíte - nějaké virtuální pc, mazání čehosi někde a nikdo neřekne kde a jak. Ano chápu, jest to nelegální, ale nelegální už je i prezentace dětí na základce. Mám trial verzi programu Macromedia Flash MX pro studijní účely. V programu jsem zmatený ale mám dost času na zkoušení nových animací, jenže měsíční trial je už pryč. Zkoušel jsem vymazat registry ale pořád nic. Děkuji moc za rady :)

Virtuální PC - záloha HD virtuálního PC - instalace programu na virtuální PC. Po uplynutí zkušební doby smazání virtuálního HD a kopírování zálohy virtuálního HD do původního místa - nová instalace programu.
Program neznám, snad ti to pomůže.

Obchoduješ na burze a nemáš na program, nebo někdo koho znáš s ním nepracuje? To není omluva, když budeš např. stavař, taky do Autodesku nemůžeš napsat, že jen potřebuješ dokreslit tu konstrukci mostu (nebo strojař turbínu třeba), tak aby ti ten AutoCAD ještě chvíli gratis nechali.

Neobchoduju na burze, ale rád bych časem začal. Potřebuji ovšem více času na přípravu, budování obchodní strategie, testování obchodní strategie apod.
Rozhodně mi nejde o to něco krást. Koupě softwaru mě určitě nemine. Ve fázi v jaké jsem se mi nechce investovat 300 USD do programu a 30 USD měsíčně za live data.
Zkušební verze tohle dává zadarmo s demo účtem obchodování na 14 dní.

To není omluva...a to Tvoje není odpověď, takoví jako ty by se do podobných diskuzí vůbec neměli vyjadřovat. O tyhle odpovědi nikdo nestojí, akorát tu naprosto zbytečně přidáváš nesmyslný balast, který tazatel musí číst, než se konečně dozví něco smysluplného.

Vsetko ide obist... Zalezi na tvojich schopnostiach a znalostiach.
Dufam, ze nechces od nas aby sme ta naucili kradnut sposobom obchadzania registracnych podmienok.
Vies o tom ze je to trestne a mi by sme boli spolupachatelia ak by sme ti napisali presny postup?

A co má dělat člověk, co si stáhne trialovku na měsíc, týden ji zkouší pak ho v zaměstnání pošle na 2 týdny na služebku na služebce enmá na program čas a náladu a navíc ho má doma na stolním PC a po návratu ze služebky má ještě práci na zpracování nějaké zprávy ze služebky a na program zase nemá čas.

Je jiné řešení jak umožnit uživateli si program vyzkoušet, aby nebyl limitován čase nebo počtem spuštění ?

Bez šance, tvůj problém. Nainstalovat jsi si ho měl, až budeš mít čas. Klidně i o dovolené.

Když má někdo rodinu+práci+ tak nemá čas vysedávat celý den u PC aje rád, že se k PC dostane za den na hodinku, aby si přečetl emaily.

Zkoušet program co umí vyžaduje víc času a ještě nekdy je potřeba číst rozsáhlou dokumentaci, fora,...

"Zkoušet program co umí vyžaduje víc času a ještě nekdy je potřeba číst rozsáhlou dokumentaci, fora,...", to se týká jednak složitých profi programů a jednak případu, kdy uživatel (téměř) vůbec nezná problematiku, na kterou je ten program určený. Pokud se někdo o nějaký program zajímá profesně, tak o tom oboru, pro který je program určený, něco ví a v programu se může slušně zorientovat i bez dokumentace a fór, pak má i ten měsíc dva čas na zkoušení.
Autoří těch programů a programových balíků nepočítají s tím, že si tu trial verzi pořídí nějaký nadšenec a nebude mít na to čas.

Ještě bych dodal, že pro studíjní účely mnohé firmy poskytují okleštěné studenstké verze svých produktů, které fungují třeba i trvale, ale mají omezené funkce a jsou v licenčním ujdednání povolené jen právě pro potřeby výuky. Takže promiňte, ale to "Zkoušet program co umí vyžaduje víc času a ještě nekdy je potřeba číst rozsáhlou dokumentaci, fora,...", není čas kvůli zaměstnání, rodině atd. je opravdu mimo.

použij crack anebo si změn v biosu datum každý den

To zas není legální.

Legální není ani používat zkušební verzi dýl než je zkušební verze a to jakýmkoliv obcházením (virtuálka, mazáním informací v systému).

Inteligentní ochrana si např. při ukončení zapíše datum a čas a pokud pustíš program přístě a datum a čas je nižší než ten zapamatovaný, znamená to pokus o obejítí trial verze. V takovém případě se může stát, že trial verze skončí hned.

Spusť onen program v sandboxu. Po expiraci zkušební verze vyprázdni sandbox prostým vymazáním všech dat a nainstaluj znovu. Můžeš opakovat nekonečně dlouho.

Jak spustím sandbox? A co když už mi 14 dní uplynulo?

AD1) např. dvouklikem levého tlačítka na myši
AD2) neva

... ale tím AD2) si nejsem jistý, sanbox nepoužívám, možná bude podmínka ta, že jsi nikdy nepoužil už trialku v systému (přece jen to tahá co je v systému jen pracuje izolovaně)

No to je možné, ale já do kompu neinstaluji žádný trial mimo Sandbox. Dokonce zvažuji, že bych do sandboxu nainstaloval i veškerý soft včetně office, čili windows bych měl pořád netknuté a prakticky nikdy bych je nemusel přeinstalovávat.

dvouklikem spustím program běžným způsobem

Ptal ses jak spustíš sandbox ne jak spustíš program v sandboxu.

OK. jak spustím program v sandboxu?

No, nainstaluj napřed třeba Sandboxie. Pak jdi na instalaci toho tvého programu, např. na setup. exe a pravým tlačítkem otevři kontextové menu a dej "spustit v sandboxu" a dál instaluj jako obvykle. Po 14 dnech jdi na složku C:\Sandbox a prostě jen vymaž vše, co tam je a nainstaluj znovu výše uvedeným způsobem. Ze sandboxu se neodinstalovává, jen se z něj maže. On si tam natáhne nějaké systémové soubory a pozmění si je kvůli instalaci toho trialu. Když je pak smažeš, zase si pro novou instalaci natáhne ty původní soubory, ve kterých není informace že tam ten trial kdy byl. Pro mne je Sandboxie věc, kterou do kompu instaluji hned po přeinstalaci.

Mohu se optat, co je v mém příspěvku nesprávného, že jsem dostal mínus?

Aha, čili pouze ješitnost nějakého neználka.

2 milan: to se klidně zeptat můžeš. Tohle "udělátko" nedosahuje ani desetiny účinnosti a výkonu např. Shadow Defender-u. Jde opravdu a jen o hračku. Takže nejspíš proto ti ty "mínusečky" dávají. A příště se na to neptej. Je to směšné - buď umíš a znáš nebo neumíš.

Tohle udělátko naprosto vyhovuje v 99,9% případů; jde o profesionální soft velmi dobře hodnocený na odborných fórech a za několik let co jej používám mne ani jednou nezklamal a o to jde. Chápu, že musíš brousit na Živě.cz, aby sis dodal opojného pocitu převahy nad všemi diskutujícími. Na odborná fóra zřejmě nemáš a nebo zapadáš do podprůměru.

V odpověď na tvoji otázku, je možné že někdo ti dal minus jen protože svými slovy dáváš a nabízíš cestu jak obejít trial verze programů.

To je možné, ale otázka zněla "jak prodloužit zkušební dobu programu" a ne "morální aspekty činností směřující k porušení zásad smluvních podmínek". Já mu dám radu a on ji přece nemusí použít. Já taky vím, jak někoho zastřelit a proto ještě nejsem stíhán za vraždu.

Nejspíš se mínuskáři domnívají, že podle příspěvku Lionardou | 26. 5. 2012 15:03 dotyčný už program na svém systému vyzkoušel a pro instalaci v sandboxu je potřeba nemít už vyplýtvanou možnost instalace trial verze, tudíž v jeho případě tato možnost je nevhodná, jestli teda nechce provést reinstal systému nebo se pídit jak systém od příznaků použití trialkové verze vyčistit.

Vzhledem k tomu ze tohle je stejne nelegalni, jako kdyz pouzivas warez verzi, tak si rovnou stahni ten warez a nebudes se s tim muset kazdych 14 dni otravovat.

2 milan:
Jsou „odborníci“ (tady jich je poslední dobou kvanta – snad k nim nepatříš), kteří se potřebují prezentovat. Protože nejspíš používáš modlu „Snadoboxie“ výhradně a neumíš nebo nechceš se poučit jinde či pochopit jiné možnosti, dovolil jsem si uvést jen několik perel tohoto „udělátka“ (asi nevíš, že to, co se děje při instalaci, nemá u seriozního SW obdobu).
Takže až vstřebáš výhrady „udělátka“ vůči SW:
- Adobe Acrobat Reader
- Synaptics TouchPad
- 7-Zip Shell Extentions,
a obsah stránky http://www.sandboxie.com/index.php... klidně se ozvi. No a když ještě navštívíš http://www.sandboxie.com/index.php... budeš přímo vzdělanec.
Jinak na nemohouci.comli.com máš manuál k Shadow Defender. Kdybys něčemu nerozuměl, klidně se ozvi.

Nepoužívám Shadow Defender (SD) ani Sandboxie, ale řekl bych, že se na todle zrovna hodí víc Sanboxie.

A jinak nějak nechápu to "řešení ochrany soukromí" v manuálu Shadow Defenderu, též to povídání o malware. Dyť když zapnu ten chráněný režim v Shadow Defenderu, spustím malware, to si klidně prohledá PC, odešle si co chce na net ... tak je ochrana v zadečku a malware si udělal co chtěl ... takže Shadow Defender neřeší všechnu část ochrany, jestli se nepletu, tak Sanboxie ano. SD sleduje všechny soubory, Sanboxie jen v konkétním prostředí a dokáže nejen to. Netuším jak je to u SD po restartu a jak spustit trialku nainstalovaném ochraném režimu. Atd.

Ale vysvětlovat mi to nemusíš, SD používat určitě nebudu.

Místo: "nainstalovaném ochraném režimu" má být "nainstalovanou v ochranném režimu před restartem".

a neni lepší stáhnout freeware ?

Myyslíš že tazatel bude takový žalud jako Ty a neověřil si, zda-li existuje nějaký freeware alternativa ? To že Ty jsi blbec ještě neznamená, že jimi jsou všichni ve Tvém okolí ...

V tomto segmentu (analitický software + obchodování na burze) neexistuje žádná alternativa typu freeware.

Každý program je placený. Některé dokonce nejde ani koupit, jen si je můžete pronajímat na určitou dobu.
Dále nejde jen o software, ale také o data (ceny komodit streamované v reálném čase), za která se platí také nemalé peníze. Například zmiňované Gecko Track n´ Trade Live Futures http://www.trackntrade.com/futures/live/...
Cena tohoto programu v nejořezanější verzi je 297 USD + data (cca 30 USD měsíčně)
Cena programu včetě všech doplňujících pluginů je 1597 USD + data.

Musel bych být blázen platit za tento program dříve než se pustím do živého obchodování na burze.
Pokud někdo znáte nějakou alternativu, kterou bych mohl používat neomezeně dlouho, tak mi poraďte.

Jediný prgram, který jsem našel je Ninja Trader, ale ten obsahuje pouze historická data v denním timeframu

Mi to nevykládej, mi je jasné že je spousta software ke kterýn free alternativy neexistují

Nejdřív si na to sežeň $, nastuduj znalosti, pak si kup (ne ukradni) ten program a ukaž co umíš, pár $ měsíčně po nákupu snad už dát můžeš ne. To si jako myslíš, že ti skočíme na to, že to chceš na reálnou práci? Psal jsi rodina, nemáš čas, utekl ti trial, no sorry jako, ale to není normální. Můžeš mi laskavě napsat, jak potom na zakoupený soft, chceš mít ten čas? A nebo, k čemu ti budou čerstvá data, když kvůli práci, rodině atd. ho nemáš ani na trial?

o rodině a že nemám čas jsem nic nepsal. Pleteš si přihlášené uživatele.

Tak to se ti omlouvám, opravdu. A jinak, čas na vyzkoušení legální jsi měl tedy lépe využít, každé další obcházení bude samo nelegální a vzhledem k těm live datům i nebezpečné, nakonec tě bloknou, budou-li moci. Musíš tedy skočit do řeky a plavat. Začít v podnikání je vždy riziko, tvůj úkol je ho minimalizovat, ale nikdy to nebude bez něj. V nejhorším případě odepíšeš $330, to není žádná katastrofa, ještě v životě přijdeš o víc, o mnohem víc.
Dotaz: Trochu nemístný a jízlivý, ale komu si budeš stěžovat až opravdu "projedeš" někomu nebo sobě, nejaký obnos zase na ten program, nebo něco jiného? Tak to prostě je. Nakonec, ani kdyby jsi měl na testování 60 dní nic to nezmění a přijde den, kdy budeš muset začít platit.

Vůbec nevíš o čem mluvíš

tohle mi nejede do hlavy

A neslo by udelat ve Win bod obnovy, program nainstalovat a po ukonceni trial se vratit do stavu pred instalaci?