» Poradna » Web a internet

Prodloužení wifi signálu

Ahoj můj router nedosáhne přes celý byt a potřeboval bych zvýšit jeho dosah,ale potřeboval bych aby nevedl z routeru kabel přes celej byt. Šlo by to nějak bezdrátově? Někde jsem vyděl krabičky co se píchnou do zásuvky a mají ten signál prodlužovat,jenže problém č.2. Mám pevný pc,takže bych potřeboval,aby ten internet šel z té bezdrátové krabičky napojit do pc buď kabelem (to už by bylo jen v jednom pokoji tam kabel nevadi jako,kdyz je pres celej byt na zemi) nebo jestli se musí koupit jeste takova ta krabicka s antenkou co se pichne do USB portu a prijima to wifi :D Potreboval bych,aby internet valil rychle,nevim jestli by to pres tu bezdratovou krabicku do USB bylo aspon podobne rychle jako kdyby se od toho prodluzovace vedl kabel primo do pc.(pardon neznam ty pojmy,takze nevim co presne hledat)

Odpovědi na otázku

O jaky router se jedna? O jak velky byt jde? Z ceho jsou steny?Uz jste zkousel nastavit lepe anteny / umistit router na vhodnejsi misto?

S routerem hejbat nejde protoze privod internetu je uplne na druhem konci bytu ve stene... A jak jsem psal mam pevny pc potrebuji se zbavit kabelu,tzn potrebuju bezdratove prodlouzit signal do meho pokoje a z nej uz klidne kabelem do pc.Takze jen potrebuji vedet jak to udelat co koupit,at nezjistim ze jsem vyhodil penize za neco nepotrebneho

Nejsem jediné spolehlivě a funkční řešení je natažení kabelu a na něj případně dat další WiFi AP

Jedine racionalni reseni vyzaduje posunout s pomoci kabelu ten router na vhodne misto.A ty otazky vyse byly mysleny vazne, protoze maji zasadni vyznam. Jestli na ne nechcete odpovidat, pak si reste problem sam ("idealne" nejakym hloupym zpusobem ala wifi extender).

Ma to dve uskalia:1. Je to moze urobit2. Ako to bude fungovat nieje mozne predpovedat

WiFi je vytvořeno pro jednu místnost typu americké kanceláře.Dnes se prodávají WiFi soupravy - zatím předražené:http://www.zive.cz/bleskovky/google-wifi-je-... Protože se jedná o "duchařinu", zkusit s routerem hledat jiné umístění (nahoru, dolů vlevo vpravo, naklánění antén). Někdy stačí posun o pár centimetrů. I s kompem pohybovat. Ale platí zásadně první věta.

Ale existuji prece prodluzovace signalu ne? ty co pichnes do zasuvky a naladis na svou wifi a oni ji vysilaji dal a pak by stacilo jen koupit wifi kartu nebo jak se to jmenuje to co se pichne pres usb do pc a prijima to bezdrat

Jde taktéž o routery v roli Wifi-repeater, ale dosáhne se prakticky poloviční a nižší přenosové rychlosti. Zde něco:http://it.cestuji.info/slaby-wifi-signal.php

Pre akekolvek zariadenie, ktore bezdratovo prijima ci vysiela signal je dolezite to, kde su umiestnene anteny. To plati aj pre tie predlzovaky wifi do zasuvky, ktore sa nedaju pohnut ani o 1cm na lepsie miesto signalu aj ked by to signal podstatne vylepsilo. Da sa to prirovnat k satelitu: Ked by si SAT antenu umiestnil pod televizor asi by si toho moc z tej druzice nechytil.

Kromě toho, že to z principu funkce výrazně zpomalí data (max. rychlost je v nejlepším případě poloviční, než bez repeateru), tak to většině lidí funguje špatně, je to nestabilní a vypadává to. A části lidí to nefunguje prakticky vůbec. Takže nebuď líný a najdi cestu pro kabel.

Ak naozaj nieje priechodné prepojenie káblom, skús použiť niečo takéto:http://www.tplink.com/cz/products/details/cat-1... je to tiež ducharina, podmienkou je aby obe zásuvky boli na rovnakej fáze, je veľká pravdepodobnosť rušenia ostatnej elektroniky....

Ano, extender a powerline, nabidka spatnych "reseni" uz je kompletni.Ted by to chtelo se vratit k puvodni myslence a nejak tazateli opravdu pomoct. ;o)

Však som to tak aj napísal....

Ano ale je to rada nahouby. Tak to prostě neunguje aby to bylo stabilní a rychlé.... Ale to asi při své jednoduchosti nepochopíš... :(

Nepoznáš ma, neviem podľa čoho usudzuješ, že som jednoduchý, to skôr podľa Tvojho nicku by som mohol tipovať sklony k sebestrednosti, narcisizmu a podobným úchylkám, po prečítaní niektorých Tvojich komentárov tu v poradni ma to len utvrdzuje...

wifi extender s LAN konektorem...ale požadavek "valit rychle" s tím nebude úplně kompatibilní