» Poradna » Ostatní

Prodloužení USB3

Zdravím,je možné prodloužit USB3 přes UTP kabel tak jako to jde u USB2 viz. třeba https://www.czc.cz/premiumcord-usb-2-0-exten... nebo už UTP už na to není fyzicky stavěný? Nikde jsem nic takového nenašel (Minimálně by bylo nutné použít 2xUTP na jedno USB3, protože USB3 má 9pinů. UTP má 8 vodičů). Stačilo by mi 15m, ale potíž je, že to chci zkrz zeď. UTP protáhnu snadno a nakrimpuji si koncovky. USB si nakrimpovat neumím, takže bych musel vrtat velkou díru. Díky za případné odpovědi

Odpovědi na otázku

Bolo by bolo lepsie napisat, co presne potrebujes.Mozno na to nepotrebujes USB.

Chci mít PC v jedné místnosti a vše ostatní v druhé Hlavně kvůli hluku - lepší požitek třeba z filmů, když je v místnosti větší ticho. Pokud chci výkonný počítač, tak je téměř pravidlem, že je v něm spousta ventilátorů, který hučí (především levnější chlazení). Tak mě napadlo investovat spíše do prodlužujících udělátek, dát PC do vedlejší místnosti a mít klid. Určitě to jde i bez USB3. Stačila by dvojka, ale zase asi ne vždy je zařízení pro USB3 zpětně kompatibilní s USB2 a rychlost USB3 by se určitě taky mohla hodit, ale při nejhorším bych došel do druhé místnosti Pro myš, klávesnici a externí zvukovku stačí bohatě USB2. Jinou možností by mohl být chromebox, ale bez her a dalšího softwaru.

Vymýšlíš trakař. Pokud chceš mít herní mašinu někde schovanou, proč ne, ale dělá se to jinak. Na kompu aktivuješ shadowplay přes game experience, to je vše, co na něm musíš udělat.Potom to potřebuješ nějak dostat k TV. Tady máš víc možností. Nejmíň pracná je nVidia Shield, ten připojíš k TV, do sítě, a do Shieldu zapojíš gamepady, klávesnice, myši, klidně vez drátů. Pokud nechceš utrácet za Shield a máš TV s Androidem, stáhni Moonlight a napoj periferie do TV. A pokud nemáš ani Shield a ani TV s Androidem, kup za litr Raspberry Pi3, nahraj Moonlight do něho a máš vystaráno.Základem je grafika od nVidie a výkonej router, pokud možno 1GBPS kabeláž, ale 100MB to taky zvládne.Takže ve výsledku to může vypadat tak, že u TV budeš mít jen bezdrát klávesnici a myš nebo gamepad a kdykoliv si budeš chtít zahrát nebo jít na net, stačí přepnout TV.

Děkuji za návrh, je to určitě zajímavé řešení a nechám si to projít hlavou, ale pokud jsem pochopil správně, tak obraz se komprimuje (ztrátově) a pak jde přes LAN tzn. ztráta kvality obrazu (možná zanedbatelná, ale proč ztrácet kvalitu, když nemusím) a zatížení sítě. V mém případě vidím lepší řešení protáhnout alespoň 3 UTP přes zeď a napojit zařízení "přímo" (2xUTP na HDMI viz. https://www.czc.cz/premiumcord-hdmi-extender... a alespoň jedno USB viz. https://www.czc.cz/premiumcord-usb-2-0-exten... na USB HUB pro myš a klávesnici, popř. další zařízení - pokud by fungovali bezdrátově, pak by se mohlo USB vypustit úplně). Nevím co je na tom za trakař

Výkonné PC může být tak tiché, že ho neuslyšíš ani když bude normálně pod stolem. A to právě proto, že v něm bude plno ventilátorů, které ale budou kvalitní a dobře zregulované. Pak běží na minimální otáčky, nejsou slyšet a PC se chladí dobře i v zátěži.Není to ale moc levná věc. Mnohem levnější je výkonné PC, které není slyšet v klidu a mírné zátěži. Při velké zátěži o něm už víš, ale to ti během hraní většinou nijak nevadí, protože máš na uších sluchátka nebo hraje repro.Vymýšlíš blbost.

Právě, že to není levná věc. Proč raději neinvestovat do prodloužení (určitě ne více jak 15m), které bude levnější a nechat PC za zdí - je to univerzální odhlučnění, které bude fungovat na libovolnou sestavu Pro mě to blbost není. Hry sem uváděl jak příklad - nejsem zase tak velký hráč - proto jsem zmiňoval Chromebox, který je také velmi tichý (asi 17dB) a na internet je extra výkonný - zase ale ztrácím výhody klasického počítače. Na filmy je super raspberry, který má 0dB , ale to je na každou činnost jiné zařízení S rasbperry můžu vyzkoušet to co radil zmfcz, ale alespoň zatím se mi jeví protažení UTP kabelů skrz zeď (s příslušnými redukcemi) lepší.

Proč to řešit přes USB, když si můžeš koupit redukci a k tomu další UTP kabel http://www.lan-shop.cz/spojka-rj-45-ff-prima-pro... ? Neb ještě lépe, proč si nekoupit rovnou delší UTP?

Čím je libovolné rozhraní rychlejší, tím je háklivější na délku a kvalitu vedení USB 3 má praktický dosah, i při použití kvalitních propojek, pouze do cca 3 m, s nekvalitními, čili levnými kabely dosah rychle klesá. Toto rozhraní není určeno pro komunikaci na větší vzdálenost, stejně, jako USB 2

Chápu, ale prodloužení s USB2 by snad mohlo fungovat bez potíží. tento https://www.czc.cz/premiumcord-usb-2-0-exten... je dokonce do 100m

Ale veď on nechce predlžiť UTP, ale USB, len na to chce použiť UTP.

Teď nevím na jaký dotaz odpovídáte. Na prodloužení USB3 mi to nepomůže. Prodloužit UTP kabel, nebo natáhnout delší zvládnu.

Tak ho natáhni, nebudeš mít takové ztráty jako na USB.

Na hry výkonné PC.Na TV pasivní HTPC či miniPC. Zdar.

Neskúšal som to, avšak UTP má limit 1 Gb/s, čo je menej ako USB 3.0 aj keď viac ako USB 2.0. Ak ide o myš a klávesnicu, nie je možné použiť bezdrôtovú? Signál cez 1 stenu prejde. Avšak nechápem ako chceš napojiť LCD ak vzdialenosť medzi case a Tebou je 15m.

Dle tohoto serveru http://www.intelek.cz/info.jsp UTP Cat6 je alespoň částečně kompatibilní s novým protokolem 10GBaseT. Zřejmě taky dost záleží na použitém protokolu, ale nevím jak se šíří USB signál po UTP kabelu (zda je připojený na tvrdo k usb konektoru)Propojit LCD pomocí HDMI chci s touto (nebo podobnou) redukcí: https://www.czc.cz/premiumcord-hdmi-extender...

HDMI extender přez 2xUTP kabelem http://www.krup.cz/ (jen příklad, tenhle je do 60m)USB3 aktivní repeater - kabel 10m http://www.krup.cz/ (nabízejí i 5m variantu)