» Poradna » Počítačové sítě

Prodlouzeni site

Hezky den preji,mam dotaz/problem a nenapada me uz, cim by to mohlo byt (je to amatarekske reseni typu co dum dal, ale kdyz to nikdo nezaplati, hure se vymysli reseni typu ubiquiti, apod.)Momentalni situace:vDSL WAN linka prichazejici do routeru Comtrend (zaroven DHCP server a DNS), timhle je pokryto vrchni patro domu WiFi signalem. Kabel z LAN portu do LAN portu TP-Linku (vypnute dhcp), TP-Link pokryva wifi signalem spodni patro domu. Po tenhle bod vse funguje jak ma.Nyni jsem se snazil prodlouzit signal i na terasu s tim, ze neni mozne vrat diry na vedeni kabelu, apod. Zakoupen router Asus (tusim RT-N12) s moznosti wifi extenderu. Asus zapojen, pres rucni nastaveni nastaveno pouziti jako wifi extender, automaticke nastaveni IP, automaticke nastaveni DNS.Pri naslednem pripojeni na wifi Asus routeru je mozne pingnout internet (napr. 8.8.8.8), nacitani webovych stranek je ale nefunkcni. Klient dostava IP adresu z Comtrend routeru, DNS je IP Comtrend routeru. Pri pokusu o www request na IP adresu googlu (test DNS) web taky nenacte.Pokud se klient pripoji pres kabel do Asus routeru, vse funguje bez problemu.Pri jinem pokusu, kdy jsem nenechal vzit IP automaticky ale nastavil jiny IP rozsah, DNS nastavil jako google DNS, nejde ani ping do internetu, cili varianta s prebranim IP z DHCP vypada jako ta spravna. Kazdopadne me vubec nenapada, v cem by mohl byt problem. Zkousel jsem nekolikrat vracet do tovraniho nastaveni, zkousel ruzne moznosti, bohuzel zadna zmena. Divne je, ze se do internetu dostabu pomoci napr. pingu, ale nejede web prohlizec a nenacita ani pomoci DNS zaznamu, ani pomoci IP adresy.Nema prosim nekdo nejaky napad?

Odpovědi na otázku

Příčina je v samotném extenderu. Tohle nikdy nebude fubgovat spolehlivě a je to zcela nevhodné jako trvalé řešení. Řešením je vymyslet, jak kabel na potřebné místo dostat a tam zapojit další zdroj WiFi signálu, jako máš už ten TP-LINK. Ne, jinak to fakt nejde, bude to jen k zlosti, i kdyby to občas fungovalo.

Řešením je kabel, nikoliv extender!

Ping na 8.8.8.8 funguje? Tak jako DNS nastav na počítačích na zkoušku místo IP-adresy comtrendu 8.8.8.8 nebo 1.1.1.1. Ale jenom to, jiný rozsah IP-adres nenastavuj, tím jsi to právě zazdil.