» Poradna » Web a internet

Prodloužení signálu z AP routeru

Ahoj,potřebuji prodloužit signál z routeru AP LB_Link do garáže kde budu mít tepelné čerpadlo.Toto čerpadlo potřebuje klasický internet kabelem RJ45.Protože z hlavního routeru kabel ven nedostanu potřebuji to do garáže kde bude nějaký repeater a z něho do tepelného čerpadla.Mužete mi něco doporučit.Díky jirka

Odpovědi na otázku

Natáhni tam kabel, nic lepšího nevymyslíš.

natáhnout kabel, nebo to připojit přes powerline adaptéry a síť 230V."hlavního routeru kabel ven nedostanu " - proč ?? nejde nikde vyvrtat 5mm dírka ? kabel může mít až 140m.

Kabel jde natáhnout vždycky... Na takové použití je WiFi, zvlášť přes repeater, hloupost... Kdyby tam opravdu za žádnou cenu kabel natáhnout nešel, tak nepoužívej repeater, protože ten ti bude trvale zpomalovat komunikaci všech zařízení, které WiFi používají, což je zbytečné kvůli té troše dat přenesených občas z tepelného čerpadla. Místo repeateru použij samostatný WiFi spoj tvořený jednotkou AP (tu dáš co nejblíž čerpadlu, kam ještě můžeš natáhnout kabel a na straně čerpadla použít jednotku klienta. AP i klient z vlastní zkušenosti doporučuji Ubiquiti nanostation Loco M2, krabička ve venkovním provedení se zabudovanou anténou. Vezmeš dva kousky, jeden nastavíš jako AP, druhý jako klient a máš solidní a stabilní spojení, které přitom nebude ovlivňovat tvoji domácí WiFi síť.

jo.. radíš nepoužívat wifi a pak mu navrhneš wifi spoj přes nanostation..Bude to 2x dražší než pár powerline adaptérů a navíc někam musí přidělat antény, táhnout k nim kabel...Stejnou fázi snad v garáži chytí aby tam zapojil tohle nebo něco podobnýho... https://www.czc.cz/tp-link-tl-pa4010-nano-po...

zorm...tohle jsem myslel a moc se mi to líbíJinak mě v garáži fungoval Repeater v pohodě.Je mi jen. oto aby se to čerpadlo dalo jednou za týden nastavit a zkontrolovat a nebo jdyž bude nějaký problém tak ho servis nastaví přes net a tento repeater...je dobrá věc.A že by to brzdilo internet toho jsem si taky nevšimnul.Jinak když router je nastaven na mod "universal repeater " tak se na něj lze připojit přes WIFI a nebo přípojit kabel a LAN tam by měl být také že???

=> když bude nějaký problém tak ho servis nastaví přes net a tento repeater...To vies, urcite maju dostatok pracovnikov na tie stotisice cerpadiel, ktore predali aby mohli okamzite zasiahnut. Ja skor tipujem, ze to bude hlasit do firmy hlavne statistiku pouzivania toho cerpadla.

Máš pravdu, řešil jsem něco podobného. Dokonce momentálně čerpadla nehlásí nikomu nic díky chybě ve firmware a evidentně to nikomu nevadí. Muselo by se jít do sklepa a restartovat krabičky, mne to přestalo bavit tam stále chodit a nikdo další tam už nevlezl.

Wifi-routery obvykle do režimu universal repeater přepnout nejdou. Samozřejmě existují výjimky, ale tuto funkci člověk obvykle najde u access pointů.Do garáže/sklepa kvůli připojení kotle ale je blbost dávat repeater, k tomu slouží klient (opět na všech access pointech, výjimečně i na některých wifi-routerech).

Radil jsem WiFi nepoužívat. Ale pokud už není jiná cesta, tak rozhodně ne repeater, ale něco trochu odolnějšího a stabilnějšího. Ty nanostation stojí cca 1100/ks, takže to není žádná pálka, vzhledem k ceně tepelného čerpadla :) Jinak powerline je možnost za předpokladu, že najde zásuvku v domě a garáži na stejné fázi. Mám ale pocit, že tomu docela vadí i průchod přes jističe a tady je jasné, že to půjde minimálně přes dva.

nove powerline s tym nemaju problemy. Testoval som Devolo, Linksys a Zyxel adaptery a viac fazove rozvody nerobili problem. Moje istice tomu tiez nerobili problem. Co sa tyka stability tak Devolo a Linksys fungovali vynikajuco, ale Zyxel trebalo casto restartovat.

Dobre powerline nemaju problem s fazami. Dalsia vec je stabilita a ked to nechce casto restartovat, tak bude musiet kupit nieco kvalitne = drahsie.

Nemají problém s fázemi? Jakože jedou i mezi různými fázemi?

Ano.

Tak od toho bych dal ruce pryč. Tohle musí způsobovat rušení takové úrovně, že to ČTÚ nepřekousne.

Rusenie som nemeral (ani som nemal ako). Ako by sa to rusenie malo prejavovat na inych spotrebicoch v sieti?

Třeba v rádiu, komunikátorech, hodinách řízených DCF. U hodin je to klasika, nejednou přestanou se synchronizovat a poté se zjistí, že soused koupil něco z Číny. Takovéhle krabičky jsou tutovka.

Radio budik ma synchronizaciu casu, tak idem pohladat tie adaptery, zapojim to do roznych okruhov a uvidime.

V pivnici som nasiel uz len tie od Devolo a tie su made in Germany (Linksys a Zyxel sa zjavne zmenili na plynne skupenstvo). Skoda, lebo ak by sa vyskytli nejake problemy, tak som ich ocakaval u Zyxelu (tie boli najvacsi shit). No ale spat k testu: pozapajal som 4 ks Devolo adapterov do roznych zastrciek po dome (rodinny dom). 2 ks adapterov su bez outlet zastrcky a 2 ks maju outlet zastrcku (z tychto jeden ma aj wifi). Radio budik som zapojil cez Devolo adapter do jeho outlet zastrcky. Rusenie radio signalu sa neprejavilo, budik si za chvilu opravil manualne nastaveny sklz 2 minuty. Bud je to tym ze Devolo su z nemecka a dodrziavaju normy, alebo to treba preverit inak.

Hoď odkaz. Nedokáži si moc dobře představit jak se může šiřit signál mezi fázemi které jsou navzájem odizolavné....Nejlepší řešní je určitě koupit klienta, klidně může být nějaký starší ,nepředpokládám velké objemi dat...

Odkaz na co, produkty?

Keby som vedel kto so sudeov je pripojeny na rovnaky privodny kabel, tak mozem vyskusat ci komunikacia prelezie cez meracie hodiny.

Signál přeskočí do druhé fáze indukcí, samozřejmě za předpokladu, že ty kabely vedou alespoň nějaký ten metr paralelně.

Na připojení nějakého zařízení, které nemá vlastní wifi-kartu, není potřeba používat repeater, ale stačí klient.

Jasne, ale niektore extendre sa daju do rezimu klient prepnut a cenovy rozdiel nie je vysoky. Ak by chcel okrem pripojenia toho zariadenia aj zvysit pokrytie wifi signalom, tak klient by mu nestacil.

Ale na druhou stranu, pokud by ten požadavek ve sklepě/garáži na zesílení wifi-signálu nebyl, tak proč zarušovat okolí zbytečným vysíláním...

neříkej že jsi schopen zbudovat tepelné čerpadlo ale je pro tebe problém natáhnout kabel co má asi 4mm v průměru! takže vykašli se na wifi a power line, natáhni tam UTP a hotovo