» Poradna » Web a internet

Prodej na Ebay

Zdravím, rád bych zkusil přeprodat nějaké věci například z amazonu na ebay, protože jsem slyšel, že se tím dá přivydělat nějaká kačka, i když je to časově náročné, tak bych to rád zkusil. Ale nejsem schopen pochopit systém prodeje. Nastavím nadpis, obrázky a popisek, pár drobnostem tam příliš nerozumím, ale to doladím.Jenomže největší problém mám s nastavením poštovného a doručení, mohl by mi s tím někdo prosím pomoct? Anglicky umím tak zlehka, ale používám překladač, jenomže stejně to příliš nechápu. Předem díky a ahoj

Odpovědi na otázku

... no a to je přesně ten důvod, proč to nedělá každý. Není to jednoduché, vyžaduje to nějaké schopnosti, znalosti, čas, jako každé podnikání...

Ano to vím a chápu a proto tady investuji svůj čas, aby mě někdo ty znalosti naučil

a proč si myslíš, že někdo bude zdarma plýtvat svým časem aby ti předal zkušenosti a fígle pro tvoje podnikání?BTW mi to přijde jako dost blbý nápad. Stačí jaký je bordel s DPH ap. tady, natož po Evropě a nedejbože mimo. Taky si zkus spočítat poštovné atd., to že DPH tady platíš i z poštovného, pokud to jde ze zemí mimo EU, že zaplatíš za každou vyclívanou zásilku ještě paušál 200 Kč atd.

Proč? Protože si prostě myslím, že internet není jenom plnej zm***, který mají akorát plnou pusu keců, ale najde se i někdo ochotný kdo poradí, myslím že od toho PORADNY jsou

Ne, poradny opravdu nejsou od toho, aby tě zadarmo učily provádět výdělečnou činnost. Tomu budeš muset věnovat vlastní a ne cizí úsilí. A kromě toho, když jsi na angličtinu poleno, tak začni na Aukro, tam můžeš psát, jak ti zobák narostl ;)

Ano vlastně, já úplně zapomněl že jsme v česku, kde nikdo nikomu nepomůže a úspěch se neodpouští

Pomůžu rád, ale proč bych měl zadarmo někoho učit vydělávat? To nemá s ČR nic společného. Maximálně tak tvoji vyčuranost :)

TVL jaký úspěch? Nemáš nic kromě blbého neoriginálního nápadu a nic neumíš. Jak já ti ten úspěch závidím, až se mi rolují ponožky...

uspech no to je dobry, mas napad, jako kazdy druhy a vetsina alespon umi anglicky, takze jsi na tom vlastne o dost hur. btw, jak chces komunikovat s potencialnimi kupujicicimi? A dalsi vec, verim, ze jsi dalsi vychcanek, co nebude platit DPH.

taky doporučím nejdřív Aukro - to máš hezky v češtině a leccos se tím naučíš... Lidí, co zjevně berou zalevno z Číny věci a s nějakou marží je přeprodávaj na Aukru je už víc, ale když nabídneš něco zajímavého, třeba se chytneš. Nějaká poptávka bude pořád - spousta lidí se bojí angličtiny, Paypal atd. tak si něco připlatí za českého dodavatele.PS: ještě k tomu přeprodávání z Amazonu na Ebay atd. - k tomu všemu, co jsem uvedl, si ještě připočítej provizi, co si při prodeji strhne ten daný portál - o to ti taky klesne případný zisk (pokud to vůbec ve finále bude ziskové).

Na aukru obchoduji cca 7 let, nemám s tím problém a proto jsem se dokázal zorientovat i na ebay ve většině věcí, ale ne v tom poštovném. Chtěl jsem zkusit ebay, vím že si strhává provize (ostatně jako aukro), ale potřebuji zjistit jak na poštovné, které se pak připočte ke kupní částce, tak abych na tom neprodělal. Na stejném principu funguje i aukro a mě už nebaví se tu s vámi dohadovat o H******, takže mi sem laskavě nepište věcim které mi jsou k ničemu, díky

"ale potřebuji zjistit jak na poštovné, které se pak připočte ke kupní částce, tak abych na tom neprodělal"To snad proboha záleží na použité dopravní službě a ne na Ebay. Jestli obchoduješ na Aukru 7 let, tak určitě moc dobře víš o cenových rozdílech ČP, PPL, Uloženky apod. Mnohé ty služby mají kalkulátor i do zahraničí, tak co ti sakra brání si vzít nějaké modelové zboží, dohledat si rozměry balíku podle rozměrů té věci + něco navíc, odhadnout hmotnost a přes kalkulátor si to napočítat pro některé země a pak to porovnat s potenciální konkurencí?Co teda chceš jako slyšet? Na jednu stranu tu machruješ, jak máš zkušenosti, ale na druhou stranu si nejsi schopen zjistit relativně základní věci. A to jako chceš vydělávat?

Protože právě nevím jak to poštovné nastavit a celé připravit ty chytráku, aby to bylo celé ok, ale jak už jsem sem psal, když mi nechceš pomoct, bylo by lepší, aby jsi sem vůbec nepsal

Co chceš nastavovat? Neumíš použít tenhle nástroj:https://www.postaonline.cz/kalkulacka-postovnehoa naklikat si tam třeba balík 5 kg, 30x30x40 cm, třeba do Belize? Pak totéž zkusit třeba pro Německo, Polsko apod.?Na tohle žádný univerzálně jednoduchý postup není - tu cenu dopravného si musíš pro každé prodávané zboží napočítat ty! Aukro taky nezajímá, zda napočítáš kupujícímu ČP za 150 Kč, nebo mu nabídneš expresní doručení tvým bráchou v autě s turbem za 5 000 Kč, když si to kupující vybere a zaplatí.

Blbečku, ty vyděláváš jedině tak, že ti maminka dává kapesné. Nic neumíš, nic nejseš schopnej si dohledat...

ne, lepsi by bylo, kdybys sem nepsal ty

Na Aukru 7 let, z toho jenom 143 prodejů a v nabídce pár kravin...https://aukro.cz/uzivatel/Papouch01/nabidky

to jsou nesmysly

Kez by jenom 61...

tohle ale není o pár krátkých radách - tohle se buď musíš naučit sám, nebo bys na to potřeboval vícedenní školení. A vzhledem k tomu, že ostatní tu taky chodí třeba do práce / školy, tak sotva někdo zabije takovýhle dlouhý čas jen tím, že tě bude zadara školit, jak si přivydělat. Tohle možná uděláš pro kámoše, co je na tom mizerně / nemůže sehnat práci / je postižený / dlouhodobě nemocný apod. Ale neuděláš to pro každého kdo si řekne. To je ti snad jasné ne?

To záleží na člověku a jeho postoji, ty máš tento, někdo jiný bude mít jiný

Jo, jiní natáhnou ruku a řeknou si o prachy, jiní tě pošlou do háje rovnou.

Přesně, jak říkám, v čr se úspěch neodpouští ;)

ale kulový, ty bys strávil 3 dny tím, že budeš vysvětlovat úplně cizímu člověku, jak získat prachy? Vezmeš si na to dovolenou z práce, volno ze školy a pak si to všechno s nadšením dostuduješ, napracuješ? Jen proto, že ten člověk na netu řekne "prosím, fakt se chci naučit podnikat".

No je vidět, že jsi na ebay ani na aukru nikdy nic neprodal, protože kdyby ano, tak myslím že ta 1-2 stránky a její vysvětlení asi nebude na 3 dny práce od rána do večera ...

Na Aukru prodávám průběžně už léta, ale ne podnikání, takže se mne díkybohu netýkají všechny ty daňové kraviny, živnost atd. A o vyclívání zboží ze zahraničí vím dost na to, aby mne to znechutilo.

Naposled u celníků u vedlejší přepážky seděla vietnamka a na dotaz celníka (byla to ženská) "chce mi tvrdit že těch 20 kilo kabelek stálo 30 dolarů?" odpovídá "ano, ony jsou levné, vám klidně jednu dám"jednou jsem kamarádovi měl vyzvednout doutníky z kuby, že to je domluvené, samo celník mě fáknul že musím mít kolky, tak nakonec dávám celníkovi mobil s kámošem na telefonu (je trošku víc od plic než já) a asi po 5 minutách dohadování mi ten štempl nakonec celník dal a dostal jsem vše, ne jen že se z té zásilky vezme počet který je možné dovézt.

kabelky dobrý

Nehledě na to, že kdyby to mělo být na ty tvoje již zmiňované 3 dny, o čemž silně pochybuji, nikdo neřekl, že dotyčný nemůže dostat nějakou provizi, nebo že se nemůžeme domluvit na ceně, např. z prodeje prvních 100 prodaných předmětů nebo pod, ale vše je jen o domluvě a ne o hejtu

To je ale něco úplně jiného. To jsi ten dotaz měl formulovat asi tak: "Není tady někdo, případně nevíte o někom, kdo se vyzná v poštovném, clu a obchodování na ebay, rád bych si ho najal pro konzultace ohledně mého začínajícího podnikání. "

Nepovažoval bych to za podnikání, ale spíše přivýdělek na pivo nebo kytku ženě, nevím proč z toho tady Albert musí hned brečet, jako kdybych tu chtěl někoho sedřít z kůže a vydělávat miliony

Samozřejmě, že to je podnikání, co by to bylo jiného? Možná v malém, ale je to nákup zboží za účelem jeho dalšího prodeje. Je to už něco jiného, než když si koupím boty, zjistím, že jsou mi malé a prodám je.

Dobře tak je to podnikání, děkuji to mi velmi pomohlo

Spíš bych řekl, že jen v ČR je někdo tak vyčuranej jako ty :) Normálního člověka by nenapadlo chtít, aby ho někdo zadarmo učil vydělávat... To může jen vyčuranej Čecháček ;)

Tohle je přesně představa asi většiny čechů, zkus si přečíst něco od J. Canfielda a zjistit si něco o tom jak on začínal podnikat a kam a kolik za ty rady platil, možná tě to překvapí, ale ve světě nejsou jen z*****, kteří by chtěli peníze za každou větu, se kterou ti poradí

Vidíš a na druhou stranu jsou lidi, kteří nejsou líní obětovat trochu svého úsilí a použít mozek, aby na to přišli sami. Navíc pak z toho mají i lepší pocit.

Po tom jak se tu chováš, Ti nikdo neporadí ani za peníze.

A víš o tom, že Jeff Bezos nebo Petr Kellner spali při začátku podnikání na zemi a měli prázdné místnosti? Kdejakej squatt a nízkoprahový centrum pro smažky je dneska vybavený líp než jejich garskonky, když začínali podnikat. Nemluvě o tom, že zcela ignorovali nějaké zákoníky práce, ráno vstali, zkoušeli metodou pokus omyl a večer odpadli. Tak tu laskavě nevytahuj J. Canfielda.

Co ti jebe, co tu stale melies o uspechu, to co sa tebe neodpusta, je parazitovanie na cudzich vedomostiach.

Rozdíl mezi zmrdem a úspěšným člověkem je v tom, že úspěšný člověk tyhle motivační sračky o úspěchu nikdy nečetl a prostě utáhl opasek, vyhrnul si rukávy a šel do sebe.

Vzhledem k tomu, jak se tu tazatel projevuje, nemá cenu jej řešit. Je to buď troll nebo tro(t)ll. Nevím, co je horší.

po jeho prvním vejšplechtu že "investuje svůj čas a všichnim kolem jsou zlí že mu ten geniální úspěch závidí" už nemá tady v diskuzi smysl pokračovat..

Před rozkliknutím dotazu jsem čekal, že tazatel zápasí s automatizací integrace Amazonu/Aliexpressu/čínských blešinců do API eBay. Po pročtení jsem dospěl k závěru, že se jedná o sotvazletilého voelkotovárníka, kterých je Aukro plné a přeprodávají tam obvykle Windows 7 z Číny, u kterého opakují jako kolovrátek „podle nařízení EU je to legální“.Ach, já naivka. Milej zlatej, připrav si nějakej seriózní business plán. Najdi díru na trhu třeba v tom, že v Německu rádi kupují sádrové trpaslíky z Anglie a kvůli patentovým sporům není možné je prodávat mimo UK a ty jsi přišel na to, jak to vyřešit Tohle je samozřejmě příklad, ne, že se jako retard budeš zítra ptát, kde v Anglii levně koupit sádrový trpaslíky a jak je dovézt do Německa . Potom se má smysl dál seriózně bavit.Budu voolně citovat Zdenka Pohlreicha: „Dneska si každej ču*rák myslí, že když někde koupí levně pytel nahnilých rajčat, nechá z toho uvařit rajskou kuchaře, kterýmu dluží prachy a prodává to jako předražené luxusní jídlo, že je podnikatel.“

To je ještě ok.. v game devu je běžný dotaz :"Mám nápad na hru, hledám investora a člověka co to udělá..." pak se zjistí, že onen slavný design začíná jako: "hra je jako GTA 5, ale bude tam lepší A B C a D"... design má asi 20 slov a nulovou představu o realitě :DTady je to stejné, "mám nápad jak prase, ale neumím spočítat, kolik bude stát balík do Argentiny". Řešte to za mě... :D

Tak často takové nápady mají děti nebo dospívající jedinci, kteří se nikdy nesetkali s realitou, oni vědí jak hrát tu hru a co by se jim líbilo a dál nedohlédnou. Jednak ten jejich návrh nemusí být tak dobrý protože v celém ekosystému by to dělalo neplechu, pak je ani nenapadne že na takové videohře dělají stovky lidí několik let.¨Na druhou stranu bych takovým lidem poradil, proč už si to nenapsal na Kickstarter :)

Hlavně v takové hře musí být černoši, lesbické muslimky a draci. Jak to tam není, tak je ta hra xenofobní a rasistická. Ne, teď vážně, hry se vyvíjejí na základě nějakých marketingových průzkumů a hledání cílovek. Ono je to vidět na hardcore projektech, které nemají prakticky žádnou uživatelskou základnu. Proto to dopadá takhle: https://img.fireden.net/v/image/1445/89/144589801... https://img.fireden.net/v/image/1453/12/145312487...

Já po přečtení nadpisu dotazu opravdu naivně očekával, že chce nějak zautomatizovat aby se vystavené zboží na Amazonu nebo New Egg (3rd party seller, či jak to květnatě nazývají) automaticky vystavovalo na eBay.Samotnýho by mě to taky zajímalo, protože od odchodu z eBay mi dělá problém, jak kategorizovat poštovný a aby bylo zboží vystavené na správných místech (Worldwide, Europe) a zalistovaný celosvětově. Dost často se mi stává, že u věcí posílaných z ČR mi to při odeslání nutí americké přepravní služby. Německý eBay mi zase občas nezobrazí věci v UK apod. Zase tomu nechci věnovat týden zkoumání, když tam prodám pět deset věcí do roka a odeslání z ČR řeším přes službu zaslat.cz a příjemci pošlu tracking soukromou zprávou.

To je fakt geniální nápad, vůbec jsi to sem neměl psát, teď ti ho někdo ukradne a nechá si to patentovat

A vůbec, co to proboha meleš o úspěchu a závidění? Ještě žádný úspěch nemáš, máš jen blbý nápad, na kterém opravdu není co závidět. Spíše je co a koho litovat, tebe a tvou naivitu. Že ti závidíme nějaký úspěch To je podobně blbý argument, jaký mají některé fanynky a fanoušci "umělců" typu Justin Bieber na kritiky: "Co jste dokázali vy? Jen mu závidíte peníze a úspěch" Ale houby, byli a jsou skuteční umělci a skuteční muzikanti, kteří hrají skvělé věci (bez ohledu na styl), jsou úspěšní a bohatí. Rád si je poslechnu, třeba koupím jejich CD nebo zajdu na jejich koncert. Nezávidím jim, mám k nim respekt.

Prostě tam nějaký krám vystav a naklikej vše jak nejlíp umíš. V nejhorším zjistíš, že se to nevyplatilo a příště to poupravíš. Tak holt pár desetikaček proděláš, to je toho. Kdybys to jel ve velkým, tak počítej s placením daní, jinak budeš mít problém.