Prodej na bazaru

Zdravím, na bazaru jsem prodal grafickou kartu radeon r9 290 4gb. Než jsem ji zabalil a poslal, tak jsem ji otestoval, obraz šel, naběhl do woken a všechno bylo ok, tak jsem ji zabalil do takové té folie na elektroniku, dal do krabice a poslal. Týpek mi teď píše, že mu karta nedává obraz.Jak byste postupovali na mém místě? Nechal jsem mu ji za 1300 Kč. Mám mu nabídnout třeba poloviční refund nebo? Předem díky za pomoc

Odpovědi na otázku

3 moznostikeca a chce te obratneumi ji zapojitrozbil ji svou blbosti a chce to svest na tebe

4. karta bola vzdy nefunkcna a keca martin5. poskodila sa pri prevoze

Právě mi teď píše, že je to už druhá za týden, co mu nefunguje. Jako já mám svědomí čistý, ta karta fungovala, jen mě teď mrzí, že nefunguje jemu.

To chápu, taky by mě to mrzelo, ale bohužel, on nemá v ruce nic a riziko kupování použitých věcí bez možnosti otestovat si věc, je na jeho straně. Takže bych mu napsal, že tě to mrzí, ale že karta fungovala a nemůžeš mu nijak pomoct.

to, ze nejde v jeho PC je irelevantne. Treba to odskusat v inom PC - ale to musi on, pre tu srandu, napis mu, nech sa sem pride vyjadrit..

Teď je otázka, do čeho a v jakém stavu (deska, zdroj) to montuje. Třeba má odpalovač grafik.

a preto sa jazdene veci neposielaju/nekupuju na dobierku ale osobne sa karta otestuje a vyplati.

Z principu je to jeho problém. Pokud jste si nepodepsali nějakou záruku, tak má smůlu. On by ti musel dokázat, že karta nefungovala. Tobě stačí, když budeš tvrdit, že byla OK, dokázat opak musí on.

... mno ... někdo si rozbalování balíku nahrává na mobil /málokdo/ ... to by byl určitý důkaz, kdyby přišlo něco jiného ...... dále by si mohl i nahrávat montáž GPU /ještě méně pravděpodobné/, ale kdyby ti to video poslal, a viděl jsi na videu, že ji má opravdu nefunkční /on na svém PC/, tak co by jsi udělal? ...

ja by som hlavne nekupoval nic na dialku bez odskusania.

A to já klidně jo. Ale je třeba to brát jako sázku a musí to stát za to. Nesmím pak být nasraný a brečet, že to nevyšlo.

A prečo ? Ja som kupoval a predával kopu vecí cez Bazoš a vždy som bol spokojný ! A aj kupujúci mi zavolali , že všetko je OK ! nebude to tým , že narazili na seba dvaja vychcánkovia ?

On to nemusí být vychcánek, prostě jen třeba není dostatečně šikovný a při instalaci do počítače tu věc nějak poškodí a pak se může do krve hádat, že to nefunguje. Osobně taky nikdy nekupuji bez možnosti osobního převzetí a kontroly.

Problem vidim u nej - monitor, kabel apod. At to otestuje v jinem PC, s jinymi periferiemi. Jnak bych se na nej vykaslal.

Právě ještě psal, že nemá dvi v monitoru, tak použil redukci, která mu s ostatníma funguje. Takže fakt nevím... Nabídl jsem mu, že mu půlku částky pošlu zpátky.. i když vlastně nemá nárok jakoby na nic, jen mě to prostě mrzí a snad bude rozumnej a smíří se s tím.. fakt se hádat s nikým nechci

Upřímně vůbec nechápu, proč to řešíš. Problém je na jeho straně a nevidím žádný důvod, proč bys mu měl dávat nějaké peníze zpět, on ti klidně může taky lhát a ve skutečnosti mu to třeba funguje. Ale je to tvoje věc, každopádně už je to probrané víc než dostatečně a je to už mimo téma PC poradny.

"Právě ještě psal, že nemá dvi v monitoru, tak použil redukci, která mu s ostatníma funguje. "Možná je to jednodušší. Když jeho monitor nemá DVI co tedy má. Používá redukci nejspíš na VGA a tato GK nemá výstup na VGA. Stejně jako druhá tento týden. Redukce by neměla jít do GK zastrčit, ale schopnosti některých BFU jsou neomezené. Takže jeho smůla.

A tady bude zakopaný pes. Ať si pořídí pořádný monitor a pak něco zkouší.

Já bych si vsadil na zdroj. Ten týpek kupuje starou grafiku za pár šupů v bazaru. Pokud stejným způsobem kupoval i zdroj, tak má nějakou atrapu, která si se žravou R9 290 neporadí. Takže pokud něco, tak bych se ho zeptal na zdroj (a zbytek HW), na čem se to snaží rozjet. Ale určitě by ode mě neviděl ani korunu.

Psal, že to zkoušel s nějakým 750w fortronem a podle něj by to mělo aspoň do načítání najet s 400w eurocase..

To tedy moc konkrétní nebyl. Každopádně pokud jste se dopředu nedohodli na nějaké záruce, nemáš žádný důvod mu cokoliv platit nebo vracet.

On vylezl s tím, že mi dá špatný hodnocení na marketplace, zatím mám 5 hvězd, protože jsem už prodával x věci a vždycky všechno v pohodě... Tak si to nechci úplně zkazit

No jo no, tomu se pak rika zm*d. Nechces mi dat penize, za GK, ktera fungovalo, ale ted nefunguje, protoze jsem neschopny a rozbil jsem ji? SPATNE HODNOCENI NA TEBE!

To je jen o tom, zda se necháš vydírat nebo ne.

Pro příště na závěr inzerátu uváděj popisek: „výrobek může vyžadovat odbornou montáž ve smyslu kvalifikace dle Vyhlášky 50/78 Sb. §6.“

Tak jestli chce takhle vydírat, tak mu řekni že mu vrátíš půlku až ti pošle zpátky GK.Jestli nefunguje tak jí nepotřebuje.

...Jak byste postupovali na mém místě?...Pokud by se jednalo o částku co by pro mne nebyla zanedbatelná (v tom případě bych to nechal za odvoz, abych se zbavil starého krámu), asi bych volil osobní předání, nejlépe u něj s přezkoušením.Ale pozdě bycha honit - na tvém místě bych asi volil osobní předání GK a celé částky, není to zase tak moc, aby se mi vyplatilo nechat se ostouzet i kdyby to byl vykuk. A pro příště bych to bral jako placený kurs proti blbosti.

Souhlasím s ostatníma - je to bohužel blbý pro kupujícího, ale ty nemusíš nic.Já tu teď mám R9 280, která funguje, jde na ní hrát, ale konkrétně v Crossoutu v jednom konkretním herním módu mi vždycky kvuli kartě zamrzá celej počítač. No a přemejšlím, zda jí poslat dál, protože na nic jinýho jí nepotřebuju a někomu by ještě třeba posloužila. Jenomže tim, že vím, že s ní něco je, se bojím, že mě potká totéž co tebe. Do případnýho inzerátu to taky takhle napíšu a zkrátka kupující musí počítat s rizikem. Proto je to bazar a proto je to výrazně levnější.