» Poradna » Ostatní

Prodej na aukru

Vím že to tady nepatří, ale když tady čtu jak všichni prodávají pc na aukru, tak v tom máte asi praxi. Otázka tedy je : účtuje si aukro nějakou provizi (kolik)? Z těch jejich podmínek jsem to nepobral. Popřípadě nějaké tipy? Prodávám totiž pár věcí na sbazar, bazos... ale už tam jsou moc dlouho a já je už chci prodat, a podle toho co tady čtu je aukro asi nejkepší portál na prodání čehokoliv.

Odpovědi na otázku

Ak si vydriduch, ktorý predáva AGP GK za cenu novej, s 2r zárukou, tak som za, aby si to nepredal. Čo predávaš a za koľko?

No ono to sem ani nepatří. Jsou to věci na ryby, ale jak si čas od času projdu pár dotazů tak mi tady přijdete jako aukro experti. A ono mi jde fakt spíše o tu provizi a jestli wse to vůbec vyplatí.

Komponenty měly provizi, pokud si dobře pamatuju, 2,5%.

Teď jsem tam zrovna koukal, že za prodané PC za 8999,- si strhli cca 220,-. Tedy cca 2,5%.

Je tam podrobný ceník, tak si to na jejich stránkách najdi. Ale platí jen do 8. listopadu. Od toho data bude platit ceník nový. Nepříjemnou zprávou pro některé prodávající (já) je, že se bude nově platit poplatek 0,50Kč za vystavení každého předmětu v každé rubrice. Dříve se např. v rubrice elektrosoučástky neplatilo nic. Já jsem tam měl různé zbytky součástek z bastlení (tranzistory, diody, kondíky...) s cenou Kup teď za 1,- Kč. Některé kousky i těžce sehnatelné. Celkem asi 60 položek. Prodal jsem pár kousků týdně a lidem se to vyplatilo i když zaplatili za poštovné 49,-Kč. Byli rádi, že součástku sehnali. Od 8. listopadu už je nemohu nabízet, protože bych byl těžce v mínusu. A dotovat bastlení druhých lidí asi nebudu. Takže pozor od 8. listopadu na Aukru. Pokud máte vystaveno hodně položek, za každou zaplatíte poplatek za vystavení. Vzhledem k tomu, že většina lidí má nastaveno automatické obnovení aukce, může se velice rychle dostat do mínusu, protože poplatky účet doslova vyluxují. ☺

A že jsem tak smělý, na Aukro, do rubriky "Obchodní podmínky" kde je to uvedeno jak pro desetileté děcko, už jsi se dival?

Koukal ale jsem na to ale moc rozumu jsem nepobral.

http://prodej.aukro.cz/cenik/ (platné do 8.11.)Mrkni na kategorii, do které to chceš dát. Předpokládám, že pruty by měly být zde:Sport a Cestování/Sport a Turistika/Rybářství/PrutyTedy 7 % (max. 500 Kč).

Moc jsem nepobral co jsi na tom nepobral, vždyť je to tam úplně jasně a srozumitelně napsané. Prostě ai Aukro vezme prozivi, výše provize závisí na rubrice, ve které prodáváš.

Aha už to vidím, díky moc všem dost mi to pomohlo.