» Poradna » Mobily

Prodej mobilu přes Ebay

Dobrý den, potřebuji pomoct se službou PayPal, Prodal jsem přes Ebay mobilní telefon, kupující mi zaslal peníze na paypal, a ti mi řekli že mi je přepošlou na bankovní účet až poté co odešlu zboží kupujícímu. Pokyny jsem splnil a odeslal balík, jenže peníze jsou stále zmraženy v paypalu, co mám udělat abych je získal na můj bankovní účet?Děkuji za Pomoc

Odpovědi na otázku

Podle mne jsi naletěl na pěkně vousatý podvod.Ty sis zakládal PayPal účet? On totiž Paypal pošle prachy z Paypal účtu plátce na Paypal účet příjemce prakticky okamžitě - prodleva je max. pár minut, platil jsem takhle zboží u prodejce z Číny, nebo třeba Austrálie a doklad o zaplacení jsem od prodejce dostal prakticky okamžitě.

Ano, ale prodej přes eBay funguje jinak. Peníze ihned dostanou jen prodejci s hodně transakcema.

pak ale musí PayPal nějak prodejce oficiálně informovat, že zboží bylo zaplaceno, pokud oni peníze pozdrží.

Je to vidět u prodeje v rozhraní eBay a chodí i e-mail.

Jinak co pamatuji, tak to byla fakt doba.eBay se jistí a podmínky jsou tvrdé.

Ano email mi přišel

To ses nechal nachytat jak malý Jarda :) PayPal nemá žádný mechanismus zadržování platby, pokud by ti peníze poslal, tak bys je dostal. Takže smůla, nic ti neposlal a tys mu dal hezký dárek.

A jakto že když najedu na svůj PP účet, tak mi to tam ukazuje že mi to ukazuje +***$ a je to v kolonce pending?

* přičítá

Když jdeš do svého PayPal účtu klasicky přímo přes web PayPal.com (ne přes odkaz z mailu), tak tam tu částku vidíš? Pokud ano, tak je to v pořádku a částka by ti měla přijít. PayPal peníze nezadržuje.

Ano vidím to tam

Musíš počkat než se peníze uvolní, poté je možno s nimi disponovat např. převést na svůj účet v ČR.

Pozn.Nutno je rozlišovat prodej přes eBay a pouze platbu přes Paypal, kde jsou prostředky ihned k použití.

a jak dlouho asi musím čekat?

Já si myslím že to bude tak 30 dní.

Musis pockat, kym kupujuci potvrdi prijem zbozi, alebo po nejaku dobu danou eBay.