Prodej mého stolního PC (odhad ceny)

Dobrý den,Zvažuji prodej mého stolního PC, který už je pár několik let starší, ale něco jsem kupoval novější. Chtěl bych se zeptat, jestli by mi tu nějaký hodný, znalý človíček poradil, za kolik bych to mohl prodat, abych to zase moc nenadsadil a na druhou stranu neprodal pod cenou.Komponenty: ASUSTEK CM6330 (socket LGA 1155)CPU: Intel Core i5 3570k 3.4 GHz Ivy bridge 22mmGPU: NVIDIA GFORCE GTX 1050 2 GB GDDR5 (MSI)RAM: 12 GB DDR3 798 MHzHDD: 2TB Seagate ST2000DM001DVD vypalovací mechanikaWindows 8 64 bit.Mám i podrobnější fotky, tak kdyby někdo přesně nevěděl, tak se na mě obraťte v mailu karlovsky@mujmail.cz. Moc děkuji každému, kdo poradí. Je to starší rachotina, ale chtěl bych za to aspoň něco dostat a bojím se odhadnout. Děkuji předem za případné názory. S pozdravem a přáním hezkého zbytku dne, Vojtěch.

Odpovědi na otázku

Ještě přidávám zdroj Corsair CX 430 a case je Asus CM 6340.

Tyhle PC se dnes nevyplatí prodávat. Mají pořád sice slušný výkon i na nějakou tu hru, ale jejich bazarová cena je minimální, protože jsou na trhu daleko lepší komponenty za celkem přívětivé ceny. Je lepší to tedy darovat v rodině, připojit si to k televizi, atd....Jinak reálná cena je dle mého někde tady:deska: 500-1000KčCPU: max 2000Kčram: 700Kčgrafika: 1500KčHDD: 500zdroj: 500KčSkříň + DVD: max 500KčWindows: Prakticky bezcenné pokud nemáte doklady. Na netu se prodávají klíče za 100Kč. Pokud doklady máte, tak možná 1000KčDle mého je to všeho všudy tak 6 až 7tis. Samozřejmě ale když prodáváte, tak se snažte nasadit cenu výš, slevit můžete vždy. Třeba narazíte na nějakého ňoumu.

A co s tím má dělat, když to nemá prodávat? (tím pádem předpokládám, že ani není využití v rodině, atd.) Dát na půdu a za 10 let vyhodit?

Bazar nemá žádná logická pravidla, můžeš za to dostat jak nesmyslně vysokou částku, tak můžeš mít problém se toho zbavit skoro zadarmo. Je myslím, že kolem 5000,- bys neměl mít problém to prodat. Ale z počátku bych zkusil i více.

3570k jsem prodaval na letgo pred pul rokem za 1500.. jeste jsem mu dal za 500 tomu desku.. nikdo to jinak nechtel.

On malokdo dnes vi, jaky ma ten procesor vykon. Takze jsou ceny velmi priznive (pro kupujici).

Ja som v pohode predal 2mesiace spat, 2 identicke pc s i5 3470, 8GB ram, 240GB ssd, 500GB hdd, gtx1060 6GB po 330€, tak si myslim ze tych 7 tis bude dobra cena

8 000 je možné a to jen díky procáku a GPU

Prosím?https://www.levnapc.cz/pocitac-hp-8300-elite-tow... 4 tisíce s roční zárukou, má to menší disk a méně paměti. Paměť 8GB paměti vyjde na 5-6 stovek, 2TB disk jde sehnat za 6-7 stovek taky, víc jak 2 tisíce za 1050 je také dost nesmysl dávat,Takže i s rozšířením záruky na 3 roky a dokoupením paměti, disku a grafiky jsem pod 8 tisíci... Ale opakuji 3 roky záruky. Bez záruky tak 5 tisíc.Že má možná lepší bednu, lepší zdroj je irelevantní, výkon to nezvedne.

Z mojí zkušenosti je aukro od 1Kč solidní volba.

nechápu, kdo si u nás může koupit od někoho neznámého bazarové pochybné PC možná třeba před smrtí. Ten bazarový trh s PC u nás ještě funguje ? To ho navštěvuje tolik socek, kterým se vyplatí s rizikem takový křáp koupit když za pár šupů mají nový se zárukou ? Pochopím maximálně druhotný trh s drahými grafikami pro pařany, kteří prostě potřebují hrát a tu grafiku prostě musí mít jako trávu ....

Funguje a sviští skvěle. Nejen u nás ale i v zemích kde jsou výdělky vyšší a PC není nijak extra drahé. Je to spotřební elektronika a bazarový trh má samozřejmě své rizika, proto rozhoduje cena. Slušné repasované PC bez grafiky s podobnou konfigurací mám v pohodě do 5 tisíc i s 3 letou zárukou, takže výhodná koupě, pokud někomu výkon stačí, bez záruky bych byl ochotný za to dát těch 5 tisíc jako za celek.Výhoda PC je že typicky když v tom něco umře, tak to neumře celé a zbytek je stále přepoužitelný

No s trochou štěstí seženete základ PC - bedna, zdroj, deska, CPU, paměti (4-8GB) a nějaký disk za 3 tisíce, kolem 4-4.5 s 2 letou zárukou, ale to už je otázkou zda radši v podobné ceně nevzít o generaci novější Haswell s i5-4590, dají se sehnad do 4 tisíc, typicky s 4GB paměti a nějakým plonkovým diskem nebo miniaturním SSD, s drobným příplatkem zase možná záruka až tři roky.2TB disk, pokud je jako nový (má pár zapnutí, pár hodin, třeba fungoval jako záloha) je v záruce střelíte kolem 1000 korun, jinak tak 5-6 stovek. 4GB DDR3 tak 3 stovky max. Za 1050 bych nedal víc než 2 tisíce a ještě bych se hodně moc ošíval zda to má cenu.Takže jako celek, dobře prodejné 5 tisíc, předpokládám že na to záruku 2 roky nedáte.

dám 1000kč

Pokud je tam jediný disk, tak je rozhodující v jakém je stavu podle SMART. Je to starý tříplotnový.Když by byl kupec znalý, tak stav disku bude chtít znát, pokud nemá svůj. Výhodně nakoupí PC z druhé ruky a pak zjistí, že bude muset koupit nový disk, což mu zvedne pořizovací cenu. Pak už za tu cenu může mít fungl nový se zárukou.

Zeptej se jinak, za kolik by sis to ted od nekoho neznameho koupil? To asi moc veliky hausnumera nebudou, ze.Kdyz to shrnu, faktura neni, doklad neni, stare je to, pouzivane je to. Asi jedine co ma na tom nejakou hodnotu je CPU a pamet, ale je to kacko, takze buhvi jak jsi ho moc tocil... No kdybych pro to mel vyuziti, tak mozna 3 tisice. A to bys musel najit cloveka co by pro to mel vyuziti, takze to klidne muzes inzerovat treba rok.

Ale co, mas tu hned nekolik kupcu co ti radi daji i 8000, takze nevahej. Jenom mam pocit, ze jsou to tluchubove a kdyz by na to prislo, tak ti ani 5000 nikdo z nich neda