» Poradna » Ostatní

Proclení

Zdravím vím že to není o PC a podobně ale chtěl bych se zeptat jak to je když si chci objednat džíny z USA a doprava je zdarma a nic není proclenné (https://ctrlv.cz/AdXU)Stálo by mě to něco okolo 180USD.

Odpovědi na otázku

prostě to skončí na celnici, ty pošleš veškeré doklady o koupi a platbě České poště + zaplatíš vyclívací 200 Kč poplatek + vyměřené DPH a pak ti to o nějaký ten den později přijde domů.

nevím.. nepoužívá se slovo "proclení" spíš na proceduru kde se vyměří clo ? Na oblečení asi clo nebude takže se zaplatí jen DPH ne ?

pokud vím, tak se tomu stejně říká celní řízení i když ti vyměří jen DPH a konstatují, že clo žádné platit nebudeš.https://www.ceskaposta.cz/rady-a-navody/ocekavate-z...

I DPH při dovozu vyměřují celníci v celním řízení ;)

podle simulace v taricu je clo 12% a DPH 21%pro zboží v hodnotě 4000 korun je clo 480 korun a dph 940,80 korun, celkový celní dluh je tedy 1420,80korun + poplatek za vyclení uvedený výše----------------------------Pánské nebo chlapecké obleky, komplety, saka, blejzry (sportovní saka), kalhoty, náprsenkové kalhoty se šlemi, krátké kalhoty a šortky (jiné než plavky), pletené nebo háčkované- Kalhoty, náprsenkové kalhoty se šlemi, krátké kalhoty a šortky- - Z bavlnyNomenklatura zboží: 6103420000-------------------------------------------------https://www.celnisprava.cz/cz/aplikace/Stranky/taric...

Osklivy Donald Trump vyhrozuje Evrope zavedenim cel a EU durazne nesouhlasi. Nesouhlasi s necim co Evropa na USA aplikuje sama od sveho vzniku. Evropsky neomarxista z mainstreamu ma ted velike starosti jak zdrazene dovozy do USA " diky Trumpovi" poskodi Americany. Rofl.

Tvl, proč kupuješ džíny v usa? Nebo ty si snad myslíš, že je tam snad někdo šije??Pokud by to šili američani, víš kolik by to potom muselo stát?Všechno tohle zboží se tam dováží z Číny, tak to kup rovnou u číňanů - to tě nenapadlo?

kalhoty se často šijou i v Indii, Bangladéši nebo Pákistánu co si pamatuju z cedulek poměrně drahých značek. Jinak některá "americká" trička (např. Gildan) jsou z Mexika či Nikaraguy

Pro americký trh se šije v Mexiku. ☺

Pravda, tam je spousta věcí Made in Mexico, podobně jako u nás Made in China.

Popravě jsem v USA žádné oblečení "Made in Mexico" neviděl. A to jsem tam nějaký ten pátek strávil. Vždy tam byla Čína, Indonésie, Malaysie, občas Turecko.

Taky zdravím takže ty v jedné větě přiznáš že víš že to sem nepatří a přesto to sem stejně napíšeš?