Processor

Zdravím mam jeden problém, mám procesor AMD-FX 8300 procesor beží uplne super na 3,20 Ghz a však tu nastáva problem kedže po vačšej zátaži sa sám ako keby podtaktuje na 1,35Ghz a všetký hrý začnu sekať. Do normálu (čiže na 3,20Ghz) sa dostane až po Reštastováni PC .. Vie mi niekto poradiť čím to je ? :)PC:CPU:AMD-FX 8300GPU:Gtx 960RAM: 8Gb HyperX Black editionZdroj: nejaký 600w myslím.Dakujem za odpovede.

Odpovědi na otázku

Napiš, jakou máš přesně desku (na 90% to bude ona) a jaký přesně máš zdroj. Počet wattů je zcela zbytečný údaj.

Mimochodem už jsi de jednou ptal:https://www.zive.cz/poradna/rychlost-procesor... A tehdy jsi byl také tázán na upřesnění sestavy. Tak to tentokrát neignoruj a napiš to sem.

Ahoj dakujem za odpoved zo zdroja neviem vyčítať čo je zač ale má 450w grafiku zase napaja další zdroj ktorý je v bedni a zakladna doska je MSI 760GM-P23 :)

Nesdělil jsi teploty CPU, chipsetu, GPU a VRAM při max. zátěži.Popisuješ podtaktování CPU v důsledku extrémního přehřívání.Co s tím?Vyřeš efektivní chlazení bedny, CPU, chipsetu, GPU a VRAM včas, dokud jsi to ještě neupekl.Btw:Jsi si jist, že PC napájejí dva různé zdroje?

Procesor mi ukazuje pri minimalnej zataži 24stupnov a pri maximálnej max60 stupnov.. Ano som si tím istý kedže Kable ktoré vedu ku GK idu od zdroja č2 ktorý vyzerá ako CD room-ka z vnutra

24°C je nesmysl. Nebo máš v místnosti 15°C? Ty tvé zdroje nafoť a dej to sem. Třeba pomocí http://www.ctrlv.cz

Kdysi se dělaly přídavné zdroje pro grafiku. Bylo to v dobách, kdy začínalo PCIe a externí napájení. Tedy cca před téměř 15 lety. Ale byl to hrozný nesmysl a málokdo to skutečně používal. A od té doby, co se začaly dělat slušné zdroje, které s grafikou počítají, to nepoužívá už vůbec nikdo. A to už je také zatraceně dlouho.Nemáš tam tedy nějaký takový nesmysl?https://www.czc.cz/fortron-boosterx-3-fsp300...

Ano presne to tam je

A to tam máš nějaký zdroj z roku 2000, že ji to ještě nevyhodil? Už jsi se vlastně konečně podíval, co tam máš?Pokud tam máš jakýkoliv trochu slušný 450W zdroj, tak není důvod tento bazmek používat a můžeš grafiku připojit rovnou k němu. Pokud to je ale něco jako "ATX 450 P4" od Eurocase, který měl jako nový jen okolo 200W na +12V a po letech nebude umět ani to, tak to vyhoď také i se zdrojem a konečně si kup nějaký moderní zdroj s výkonem na +12V. Vyrábí se už více než 10 let (proto je ten bazmek dávno zbytečný).

Zdroj vyzera nie moc dobre .. teda je menší ako bývaju moderné zdroje a kable ku grafickej karte od neho nevedu čiže to bude asi zdroj ako píšeš z roku 2000.. Chcem do PC zainvestovat nejaké 200€ (cca5100kč) Aký zdroj a zakladnu dosku + chladič by si mi odporučil ?

Výměna desky pod starodávné FX nemá moc smysl. To raději zkus pomocí dodatečného chlazení a podtaktování/podvoltování udržet tuhle při životě do doby, než to vyměníš za něco smysluplného. Proč bys kupoval drahou desku pod dnes již mrtvou platformu FX z roku 2011?

A navíc teď jsem koukal do pár eshopů a desky pro FX už se stejně skoro neprodávají. Je tam jen pár mizerných zbytků, které pod FX nejsou moc vhodné, takže je tuplem nemá smysl kupovat.

a chladenie treba aké kupit aby to postačovalo na to uchladenie Fx-ka ?

Pokud vyměníš ten box za alespoň HE1024, který je levný a FX bez OC také zvládne, sníží ti to hluk a trochu usměrní vzduch v bedně. Teplo nepůjde na všechny strany okolo CPU, ale bude foukáno rovnou na zadní větrák a ven.

Hned to objednávam dakujem ti :)

Dakujem ti za pomoc .. Po kupe Silentium FERA3 HE1224 procesor sa ešte ani raz nepodtaktoval na 1.35GHZ :)

Trošičku jiný chladič, co? :)Kdyby něco, tak už jen lepší chlazení kaskády. Ale vypadá to, že možná bude stačit jen oddálení chladiče a lepší usměrnění vzduchu, kterého jsi Ferou dosáhl. Tak ať to ještě chvilku vydrží.

Nikdy som netušil že chladič dosiahne tak veľa.. Všetko super až na tu montáž fera 3 :(

Na zdroji je štítek, který stačí ofotit. Dva zdroje tam určitě nemáš. Zdroj vypadá takto:https://www.czc.cz/zdroje/produktyTa deska je skoro na 100% tvůj problém. Pod FX je naprosto nevhodná a po přehřátí té srandovní napájecí "kaskády", dimenzované tak na Athlon X2 65W, se v rámci sebeobrany před shořením omezí takty CPU. Co s tím? Olep kaskádu pasivy a začni ji ofukovat větrákem. To trošku pomůže na přehřívání. Bednu máš doufám větranou pořádně, protože to teplo, co jde z FX, je třeba dostat ven. Dále můžeš v BIOSu omezit frekvenci a napětí CPU (= podtaktovat ho). A s tím bys mohl vydržet do doby, než našetříš na výměnu za něco nového (AM4 / 1151). A tentokrát se před výběrem s někým poraď, než vezmeš nejlevnější šunt, co mají na krámě.

Pořádná deska pod FX vypadá třeba takto:http://www.ixbt.com/mainboard/msi/990fxa-gd80... Pod tím velkých chladičem vedle patice procesoru je poctivá napájecí kaskáda, která tobě právě chybí:https://www.evetech.co.za/repository/ProductImages/... Pokud mi nevěříš, tak až se to zase začne sekat, sáhni prstem sem:https://ctrlv.cz/shots/2017/11/23/L5MH.pngPokud ti lžu, bude to ok. Pokud mám pravdu, ošklivě se popálíš...

Vedel by si mi poradit ako a na kolko ho odporučas podtaktovať ? SOm v tom vôl a aká by bola strata vykonu oproti 3,20Ghz ?

Jak ztráta oproti 3,2GHz? Snad nárůst oproti 1,35GHz, ne?Na kolik ti nikdo nepoví. Prostě na tolik, aby to deska dala. V první řadě ale začni tím chlazením. Udělej v bedně pořádný průvan a ofukuj kaskádu. Mimochodem, co máš za bednu? Není to náhodou nějaká taková legrace?http://www.ixbt.com/power/case/photos/test1/e... V tom se upeče každé dnešní PC.

Skrina Zalman Z1 Neo

Alespoň že tak. Chladič na CPU máš nějaký pořádný nebo jen ten základní hlučný rozmetač tepla, co byl zdarma k CPU?

Sklamem ťa ale je tam box chladič