Procesory srovnani

Zdravim,mam mozna uplne trivialni dotaz pro vas :). Jaky procesor je lepsi?porovnavam k nakupu Amd FX 6300,6ti jadro s frekvenci 3.5GHz a AMD FX 8300 s frekvenci 3.3GHz.Je lepsi mit vice jader nebo vetsi frekvenci?ptam se ciste ke hrani her vseobecne,ne konkretne k zadnym peckam na ultra grafiku :D.

Odpovědi na otázku

Rozhodně více jader, zároveň by měl mít frekvenci v "normě",

z týchto dvoch ani jeden. robíš upgrade, alebo kupuješ nový pc?ak upgrade, je vhodné uviesť dosku a zdroj, nech vieme aké sú vôbec možnosti.ak nový, tak sa poobzeraj po ryzene

No upgrade v ramci moznosti jen na jednu hru :),uz jsem vznesl dotaz v jinem prispevku a bylo mi doporuceno koupit Fx 6300,ale jen fakt jako nouzovy reseni,kdyz nechci novy Pc,protoze nejsem paran a na tu hru by to aspon stacilo+bych pak nejspis dokoupil grafarnu,proto se ptam konkretne jen na tyhle dva :).ale tak deska je M5A78L/USB3 a zdroj je nejakej aqprox app550PS.

Zdroj není nic moc. S novou grafikou to bude mít sakra těžké. Záleží co to bude. Tyhle zdroje nejsou nic moc. Jak kvalitativně, tak výkonově (věřit se štítku moc nedá). Proto stojí to, co stojí.Deska také není nic moc. Pro dané procesory poměrně nevhodná, byť to asi bude funkční. A o jaké hře se tu bavíme? Jsou hry, které prostě i na FX 6300, nebo FX 8300, neběží dobře. Ty procesory to prostě nedávají, i když pro to na první pohled není důvod.Takže to máme nový procesor, novou grafiku, možná nový zdroj, možná nový chladič na procesor (FX je třeba chladit pořádně). A to ani nevíme jaké má bedna možnosti chlazení. Z takového PC je dosti těžké dělat herní. Je s tím víc problémů, než nějakého užitku.

PS: Koukám, že vaše deska je ta lepší z řady M578L, má 4+1 napájecí fázi. Sice to není chlazené, ale pokud nehodláte taktovat a je nějaký vítr v bedně, tak by to mohlo být relativně OK. Ostatní M5A78 mají jen 3+1 fázi a tam už by to mohlo být problematičtější.

Je to hra Tom clancy:The division a ted mi to nestiha pry procesor(obcas se obraz skube).Myslim,ze vzduch proudi v bedne dobre,ale podle ceho to poznat,nevim,mam 2 vetraky zvrchu a bocnice neni zacelena,je derovana.Netaktuji,jen si chci tu hru hrat aspon na stredni nastaveni grafiky plynule :)

Akú máš GPU?

Tu mam slabou jen GTX 650 1GB.

A co máte za současnou sestavu? Jinak pokud bych si měl vybrat, tak bych také bral FX 8300. FX 6XXX mají v různých hrách propady, s 8XXX je to lepší. Division umí celkem využít více jader, takže tam by to pro vám mohlo být trochu lepší.

Ted mam AMD Phenom II X4 945,16GB RAM A NVIDIA GTX 650 1GB

No nevím.. Tady je něco s vaším procesorem ale silnější grafikou. Zkuste to porovnat ze sebou. Někde to vypadá, že procesor stíhá, jinde zase ne. Nahrajte si MSi afterburner a hned budete vědět, co je vlastně problém. Zda CPU nebo GPU nebo obojí.https://www.youtube.com/watchnebo tadyhttps://www.youtube.com/watchDivision je náročný ve všech směrech. Přesto bych tipoval, že asi bude větší problém grafika. Tu budete muset měnit určitě. Je to ale na vás. POkud je ale ten procesor za pakatel, tak nevidím problém ho nekoupit.

Ok,diky,podivam se a pak se rozhodnu,co dal,on ten Fx 8300 za pakatel zrovna neni(2000 v obchode),na bazaru jsem ho nevidel bohuzel.

CPU máš na h.ovno, GPU na h.ovno, zdroj na h.ovnoMáš shit zákl.desku, ti chcípne a nebuděš mít nic, nespekulujVezmi ten Ryzen 3 2200Ghttps://www.zive.cz/poradna/upgrade-pc-pro-th...

A vis co,mas pravdu,proc se s tim s*at,kdyz muzu mit lepsi celkove za dobry penize a jestli to bude stacit na tu hru v pohode,tak jdu do toho :),dik

Počkat! Já myslel, že to je bazar . Že to koupíte od známého, nebo tak. Kupovat to nové nemá žádnou cenu! Chápu, že zamrzí 16GB ram, ale to už je raději prodám, prodám i desku s procesorem někomu za pár stovek a přidám trochu za něco nového. Dávat za takto starý procesor 2000Kč v dnešní době opravdu moc smysl nemá. I kdyby to vyšlo, tak si za půl roku či rok budete drbat hlavu, že to je stejně staré a pomalé. To už raději kupte všechno nyní, nebo se na tu hru prostě vystolicujte.

Tak se na to asi uplne vy*eru a budu to holt hrat s obcasnym trhanim :),Ten procesor bych novej nekoupil,nejsem blazen,proto jsem psal,ze na bazaru jsem ho zatim nevidel :).me slo fakt jen ted primarne o srovnani tehle dvou procaku a treba i do budoucna pro jiny,kdyz bych vybiral nove pc.

Sice hodně starý, ale stále skvělý CPU. Ve své době byl absolutní špička.Pro všechny moderní grafické hry stačí.Proč jsi k tomu nacpal takovou parodii na VGA?Nesdělil jsi typ ani stav systémového SSD.Co s tím?1) Pokud chceš na tom hrát nějaké moderní grafické hry, vyhoď zdroj a VGA a použij nějaký smysluplný.Zároveň ověř stav systémového SSD. Podle Tvého popisu není v pořádku.Min. VGA pro moderní hry:řada GPU na bázi NVidia GTX 1060 6 GB.2) Výběr zdroje:http://forum.zive.cz/viewtopic.php3) Výběr SSD:http://forum.zive.cz/viewtopic.phpKvalitní nový zdroj, SSD i VGA použiješ v novém PC, jakmile stávajícímu PC dopřeješ zasloužený odpočinek ve sběrném dvoře.

Ja uz to mam 4 roky,kupoval jsem to bez znalosti z ts bohemia komplet,vubec jsem to neresil,ze bych nekdy mohl delat upgrade,spis jsem pocital,ze koupim nove Pc jednou,ale doba se zmenila,rodina sebere hodne penizku :) :),a tim starym ale dobrym procesorem myslis to fx 8300 nebo ten phenom co mam?:),ted z hlavy nereknu,co mam za hdd,ssd ani nemam :)

Grafiku se jeste rozmyslim,nebyla by to zadna prevratna bomba,spis aby splnovala aspon doporucene naroky na hru,fakt nic jinyho nehraju,a ani tohle nejak v extra velke mire :),vim ze ten zdroj je na ho*no,ale ten uz tam byl a pokud mi nekdo napise,ze nezvladne lepsi grafiku,tak se na to vykaslu a nebo napise"dej tam max tuhle a tuhle",tak se podle toho zaridim:). Kdybych mel kupovat vsechno novy,tak to uz me prijde lepsi koupit nove pc :)

A na strankach asus jsou u tehle desky oba procesory podporovany,tak jsem myslel,ze to bude v pohode.

Dovolím si to zhrnúť:1. nevzal by som ani jeden, lebo ak hra vie využiť 1-4 jadra, ani jeden z nich nie trhač asfaltu2. máš dosku, na ktorej ani jeden nepretaktuješ na 4,6 GHz3. u hier je lepšie mať rel. menší počet jadier na vyššej frekv. ako väčší počet jadier na nižšej (tým nemyslím, že ideálny je G3258 @ 5 GHz). U nových CPU (coffee lake) to môže byť jedno, lebo aj 12vlákno má dobrý výkon na jadro4. ako Ti už radili, mal by si ísť radšej do novšieho. S takým i3-8350K si so 4jadrami nad výkonom 8jadrového FX-8300 s možnoťou mať upgrade až i7-8700K 5. dokedy Ti vydrží stará doska?

lubokubo76 setri tvoju klavesnicu, tvoje odpovedi su z minuleho tisicrocia.