Procesory AMD

Dobrý denJak je to s procesory od AMD ? Chtěl bych vědět jak je to s GHz, které uvádí u svých procesorů. Zdá se mi to až moc za tak nízkou cenu. Četl jsem, že toho maxima, které uvádí se dá dosáhnout pouze když je vytížené jen 1 jádro.Tak jak to vlastně je ?

Odpovědi na otázku

Co konkrétně tím myslíš?

Myslím tím to, že za mnohem nižší cenu než u Intelu uvádí mnohem více GHz a více jader.A proto mě zajímá v čem je ten háček ( určitě to není pouze vyšší spotřeba že ?)

Ale výkon přece neurčuje jen počet jader a frekvence Těmito parametry můžeš porovnávat max. procesory ve stejné modelové řadě, nikoli už ovšem mezi různými řadami jednoho výrobce a už vůbec ne mezi procesory různých výrobců (Intel vs AMD)

Výkon se ale neměří v GHz. Při stejné frekvenci má Intel vyšší výkon. A navíc v případě nejde o plnohodnotná jádra, protože vždy dvojice jader má určité části sdílené. Něco jako Hyperthreading u Intelu, ale ten to alespoň nevydává za další jádra.

A navíc v případě AMD...

nespletl sis letopočet? dotazy "jak je to u AMD s GHz jsem četl v dobách, kdy prodávali své Athlony označené číslem a znaménkem plus V současné jim gigahertzy sedí, problém je v architektuře a výrobním procesu... intel (bohužel!) předběhl AMD o několik generací napřed, a desktopová CPU od AMD se nedají s inteláckými vůbec srovnávat... AMD to ostatně ví, proto taky v poslední dobou napírá veškeré síly do APU a trh desktopových CPU v podstatě vyklidila...

No, to máš naprostou pravdu ... a jak jsem tak četl první zvěsti a testy těch jejich Kaveri, tak to bude akorát další naleštěný prd ...

Natož notebookové, především ve spotřebě posledních 5 let. Možná teď se začíná něco dít s uvedením APU.

To, jakou má ten či onen procesor frekvenci neurčuje jeho výkon. Intel sice má větší výkon na jedno jádro, ale pokud srovnáme cena/výkon, je Intel běžnému uživateli či hráči naprosto k ničemu. AMD dávno pochopilo, že výkon jednoho jádra k ničemu není, budoucnost je v paralalizaci, proto také nabízí více jader než konkurence. Ostatně, nové konzole jasně ukazují, kam vývoj směřuje.

Obavam sa ze ked sa to zacne masivne vyuzivat Intel tam bude mat produkt ktory zas na mile predbehne AMD.

Opravdu vnímáš konzole jako ukazatel směru vývoje v procesorech?

Ne, konzole vnímám jako jasný ukazatel požadavků budoucích her, které budou jen portace z těchto konzolí. Což jasně ukazuje, co si budou muset uživatelé PC koupit, aby ty hry mohli vůbec spustit.

porzi si testy konkrétnych app. Niekde vyhráva Intel, niekde AMD v porovnaní tých istých CPU. Teda niektoré app využijú lepšie 8jadro od AMD, niektoré i7 Intel. Všeobecné porovnanie dáva passmark, ale niekto tu napísal, že passmark je tendenčný (voči Intelu) - neviem to zhodnotiť

Je to IMHO víceméně správně napsáno, o tom žádná, ale výkon je výkon a uplatňovat v tomto smyslu argument "ale cena/výkon je ten a ten CPU lepší či horší" je holý nesmysl, cena na výkon nemá vliv a CPU od AMD nemá například v herním PC co dělat. O tom, jak dalece jsou hry schopné využít jedno, dvě, čtyři, nebo patnáct jader nemá ve smyslu výkonu CPU vůbec význam hovořit, tam je jasná volba Intel.

1. ja som cenu nespomínal2. kto chce hlavne konvertovať fHD do h264, alebo divx do h264, mal by si nájsť testy ohľadom konvertovania - ak chce mať extra HW optimálny na toto. Čo som videl testy pár i5, i7 a X6, X4 a 81xx, tak jeden víťaz nebol. T.j. neexistuje odpoveď či Intel, alebo AMD. Na hry Intel ako píšeš, na iné veci záleži od toho na aké.A pri kúpe bežného (nie herného ani CAD station) človek zvaťuje aj cenu, takže nie je vždy irelevantná

CPU od AMD nemá v herním PC co dělat? jakto, že ne? AMD nabízí do desktopu šestijádro a čtyřjádro za cenu cca 3000 Kč, za tu cenu intel nabízí dvoujádro core i3, radši bych si vzal AMD..., určitě zvladne všechny dnešní hry a řekl bych i na hry 3 nebo 4 roky dopředu. CPU do desktopu od intelu je pravě předražené...A proto je lepší notebook, kde jsou intel i amd cca ve stejné kategorii, pokud mluvíme o notebooku cca do 20000kc. Přes 20k jsou spíše intely. Můj nazor :)

AMD se do herních PC hodí daleko více než Intel. Výkon CPU není pro hry ten nejdůležitější atribut, to co díky AMD uživatel ušetří na CPU vrazí do grafiky, kterou hry potřebují daleko více.Navíc vzhledem k budoucnosti, kde jasně vidíme co je za CPU v PS4 či Xbox One(více jader, max. 1,75GHz a hlavně jsou od AMD) je jasné, že výkon jednoho jádra nám bude naprosto k ničemu, důležitější bude počet jader a opět grafika..

Tady to máš velice krásně vysvětleno, proč nemá CPU AMD v herním PC co dělat - http://pctuning.tyden.cz/hardware/pc-sestavy/28948...

Nesmysly a nesmysly... celé se mi to číst nechce, ale našel jsem tohle, nikde tam nevidim, že se by se amd nehodilo do herního PC....Postačí dvoujádrový procesor Intel Core i3 nebo podobně výkonný procesor od AMD.Naopak souhlasim s Joint007, proč bych tam dával core i3, když od AMD mám vyšší výkon za nižší cenu? Hlavní komponent herního PC je podle mě grafika... jelikož i AMD nabízí dostatečně výkonné a navíc levnější procesory. Procesory AMD se nehodí spíše do notebooků, víc se přehřívají. Procesory v notebooku mají menší výkon... Tady vidím opodstatněný důvod koupě notebooku s procesorem intel, jelikož nejvýkonější AMD, které se do notebooků dodává je čtyřjádro AMD A10-5750. A to je slabota...

Tak jistě, oni ti kluci z PC tuningu jsou idioti kteří neví co píšou. " celé se mi to číst nechce, ale našel jsem tohle, nikde tam nevidim, že se by se amd nehodilo do herního PC " ... zvláštní logika. Když si to nepřečteš, tak to tam asi nenajdeš. Basnik chtel rici, ze z ho*na bic neupletes, takže když už se někdo domnívá ze za 12 tacu postaví herní PC, tak je úplné jedno či tam strcus, jestli AMD nebo Intel. A az si to prectes poradne, tak pochopíš, proč AMD do herního PC nepatří. A tak je to tady se vším. Lidi nečtou, nemyslí a pak to tady na te pořádné podle toho vypadá ....

Tohle je jedinné co jsem tam o AMD našel:Postačí dvoujádrový procesor Intel Core i3 nebo podobně výkonný procesor od AMD.Tak kde tedy máš vysvětlené proč se tam AMD nehodí?

A no jo no ... " Ačkoliv jsou vícejádrové procesory pro běžné počítače na trhu již devět let (od roku 2005), hry i v současnosti preferují spíše vyšší výkon na jedno jádro než velký počet jader. Všechny tři sestavy jsem proto postavil na procesorech od Intelu, které mají výkon na jedno jádro znatelně vyšší než modely AMD. ". Polopatyčtěji už ti vysvětlit nelze ...

Jenže nová generace konzolí ukazuje, že tomu tak už v budoucnu nebude

Jenže dnes u desktopu není problem s výkonem jednoho jádra.... neexistuje hra, kterou zvládne procesor intel, a kterou by nezvladl i AMD. Proto je intel zbytečný... A ty peníze radši vrazím do grafiky než do procesoru....

Ty nesmysly sem myslel na tvuj komentář. Jak můžu o něčem říkat nesmysl, když jsem to nečetl...? AMD se hodí do jakéhokoli herního PC, myslím že core i7 je dnes zbytečný... Tohle je jedinné co sem tam k AMD našel:postačí dvoujádrový procesor Intel Core i3 nebo podobně výkonný procesor od AMDhttp://www.cpubenchmark.net/cpu_lookup.phpMyslím, že AMD FX-8350 se hodí do každého herního PC, za tu cenu nabízí intel procesory core i5, např. 3470, 4570 atd..., které sou hluboko pod ním, je i vykonější než některé core i7. A za tu cenu na core i7 zapomeň :D

Tak jistě, pokud bude Tvá politika myšlení taková, ze i na kole dojedes do Moskvy, tak na co jezdit vlakem, ten je totiž zbytečně drahý, mezitím či kolo jede zadarmo, tak máš samozřejmé pravdu ...

Co sem pleteš dopravu, omg? :D požadavky na dopravu a PC průmysl jsou uplně jiné... Já si myslím, že ten kdo si koupí core i7, ho kupuje jen proto, aby mohl otravovat..., "já mám core i7, a co máš ty?? core i5 nebo posranej AMD :D"

Vždyť se to tu mele pořád dokola, u desktopu výkon jednoho jádra od intelu není potřeba..., jestli chceš ferrari, tak si kup intel... ja ferrari nepotřebuju

A přesné o tom to tady je. " Já poradny PC nepotřebují, mi štaci to a to a proto je to řešení nejlepší " ... klasika. Ty si do PC nacoi co chceš, když ti to vyhovuje tak jak to máš, je to Tvoje věc, ale HERNI PC je něco úplné jiného a specifikace je jasná. S AMD samozřejmé pistavis PC na kterém se da hrát, ale to je vždycky kompromis a ve finále to vyjde dráž. To ze Ty se stykas s blbcema co si koupi i7 jen aby mohli vykládat ze ho maji a Ty sam ani netusis k čemu je to prakticky dobré, je opět Tvůj problem. A k poslední otázce, mám i5 2500 a na to na co PC používám je to adekvátní CPU.

Kde mas v tech testovacich sestavach CPU od AMD a diky usetrenym penezum na zakladni desce a CPU i vykonnejsi grafiku? Nikde.;)

Hádej proč? Můžeš jednou

Tvoje argumentační schopnosti stojej za vyližprdeI.

Tak od člověka, který provozuje svoje nádherné, graficky velmi propracovaně vyvedené webove stranky s mimořádně zajímavým obsahem, na doméně .tk umístěné na netbooku z Lidlu, protože " to tak přece musí stačit ", jsem ani jinou reakci nečekal Tak specielně pro Tebe troubo, testy s AMD tam nenajdeš, protože nebyly předmětem testu, to bys snad pobrat mohl

Ano, když to stačí, proč by ne?Nebyly předmětem testu a přecijen těmito testy argumentuješ ve při AMD vs. Intel.. To už jasně ukazuje tvou neschopnost si obhájit tvé tvrzení.

Poslouchej, Ty votroubku. Já nic nikde neobhajuju, já jen říkám, že mám stejný názor jako člověk, který psal ten článek. Ten napsal, že pro herní počítače jsou vhodnější CPU Intel a to z naprosto, jasných, transparentních a logických důvodů, to je všechno. Kdybych používal stejnou logiku jako Ty, tak bych napsal, že z ekonomických důvodů ( což je samozřejmě blbost ) lze postavit herní PC také na AMD, protože "to tak stačí", ale protože uvažuju normálně, tak to nikdy tvrdit nebudu. Člověk který má nějaké zkušenosti a praxi ( což ty samozřejmě nejsi ) nebude četřit drobcajk na CPU, když ve výsledku bude ten klimpr stát 80 tisíc, protože on tolik, aby to mělo parametry herního PC, prostě stát bude. jediné co lze z ekonomických důvodů udělat je to, že to prostě nepožene do herního extremu a postaví něco levnějšího, ale pořád to bude na Intelu. Za to že ty nejsi schopen pochopit psaný text já nemůžu ....

Už jen to, že si dáváš sám kladné hodnocení ukazuje, jak jsi na tom mizerně s argumentací oproti mému názoru.. Kolik % hráčí investuje do PC 80k,-? 1%? Jdi do prdeIe, převracíš si fakta aby se ti to hodilo. U PC do 25k,- se vyplatí AMD, protože ty ušetřené peníze investuješ do grafiky, která má na herní výkon daleko větší vliv než CPU. Můžeš si trhat vlasy, můžeš nesouhlasit, ale skutečnost nevyvrátíš. Howg.

No pomlčíme o tom že máš zdravou mysl tu bohužel nemáš, a proto jsi takový blbec a to je ještě slabé slovo.

No já mám nový pc a mám tam procesor AMD Athlon X4 750K a nemůžu si ho vynachválit.Když jenom projíždím internet tak jede na 1,2Ghz,při hraní na 3,4Ghz a když jsem rendroval video tak jel na 4Ghz a teploty byly v pohodě i s boxovaným chladičem(ano vím,boxovaný chladiče stojí za hovno,ale tenhle se u toho fakt poved.Chladí i mosfety okolo,sice asi né záměrně ale chladí.PC neslyším i když je vedle mě.)Já jsem s tímto CPU spokojený.

To protože si normálně uvažující člověk, a ušetřené peníze jsi mohl dát do grafiky... Jednou jsem tu četl téma výběr PC za 50k, a borec si vybral zdroj 850W, přitom sestava by mu sežrala max 500W, jenže co kdyby jednou žrala 600W..?? A 200W dáme jako rezervu... :D Asi takto nějak vidím výběr procesoru intel, zbytečné..., když už AMD má v hraní dost velkou rezervu.

V hraní Bulanku určité ano, ale hraní na PC je trošku o něčem jiném než jak si to predstavujes Ty. Když v tom PC budou 4 karty, protože k němu bude pripojeno více monitorů ( u dnešních her a hraní vůbec běžná praxe ) tak se můžeš jít s 500W zdrojem tak akorát vyfotit .. o CPU AMD ani nemluvě ...

Kdybys řekl hned, že chceš 5 monitorů... A ted mi řekni kdo si může dovolit 5 monitorů? a z toho ještě kdo má 5 monitorů? pár uživatelů tady na czc.., ty? Já bych řekl, že to není ani 1% lidí v ČR, a jestli to není moc... Taky k čemu 5 monitorů? na každém budu hrát jinou hru? :D Jestli jsi to do teď nepochopil tak také polopatě..., normálnímu hráči stačí AMD, kdo chce 5 monitorů, ať si koupí core i7. Tvoje přirovnání k dopravě je trochu přitažené za vlasy, ja bych to přirovnal takto...AMD - BMW, audiintel - ferrariI s BMW nebo audi se dá slušně pobavit. Navíc nikdo neříká, že AMD má vyšší výkon jedno jádro... Jenže kdo potřebuje extrémní výkon na jedno jádro, právěže ani ne 1% lidí v ČR. Celou dobu si pokládáš otázku, jaký maximální výkon na jedno jádro mohu mít? Jenže tu otázku nemáš celou... Správná zní, Jaký maximální výkon mohu mít za jakou cenu?? AMD nemusí řešit výkon jednoho jádra, výkon procesoru vyřešil paralelizací, a nižší cenou, jeho procesory zpřístupnil pro většinu zákazníků. Navíc podle mě, při práci s programy, např grafické programy, má v dané cenové kategorii AMD vyšší výkon...

Pane bože Ty si už konečné uvedom ze herní PC není o tom co si Ty můžeš nebo nemůžeš dovolit. Stejné tak víš ho*no o tom kdo co potřebuje nebo nepotřebuje. To co je herní PC a jak je vybaveno je dané a ze Ty se spokojis s kompromisem na tom vůbec nic nemění a ani to že na to, čemu se říká herní PC prosté nemáš finance nedává záminku k demagogickym spekulacím o něčem, co he jasné každému, kdo už někdy skutečně herní PC viděl. Kapišto?

Neřekl bych, že je dané jak vypadá herní PC, kdo ho definoval?? Ty?? Jasně :DDPřečti si tohle, podle mě dokáže AMD dost slušně konkurovat...http://www.ddworld.cz/aktuality/procesory-cpu/j...

Jasné no, argumenty došly, tak přijdou stupidni osobní příprcy které nic neřeší. Zkus si někde zjistit jak vypadá herní PC, jak vypadá kanclak, jak vypadá multimedialka a jak třeba server, jaké jsou na ten nebo onen stroj definice a požadavky a pochopíš zes tady zbytečné šaškoval ....

Prdlajs, pořád tu meleš, jak vypadá herní PC..., komponenty herního PC jsou definovány samotnými hrami..., to že tu říkáš že AMD nezvladne to co zvladne intel, je jen proto že si to nevyzkoušel, myslim, že by AMD v pohodě zvladnul i těch tvých 5 monitorů, mimochodem kolik připojených monitorů, zavisí spíše na grafice...

Máš pravdu,proto jsem šel do AMD za cca 2000 máš 4jádro se slušnou frekvencí.U intelu je za to je slušné Pentium.Jinak jak psal ten výše že jsem zbylé prachy dal do grafiky tak mě moc nezbylo,jedu na Geforce 6200LE (64MB GDDR1 frekvence čipu 251-351MHZ) stojí za hovno,ale mě stačí.Jsem Student,peněz mám málo.Do června snad našetřím na 7770OC,tam mi bude stačit.

Ale jistě, nemáš prachy, tak jedes na tom na co mas, já to mám podobně, ale nebudu tvrdit, ze to je špičkový herní stroj jen proti, ze to stačí mi a ptát se jak mongol " na co výkonný PC za 100 litrů, když mi stačí můj borak za deset " co to je za defekt v té české povaze ...

Souhlasím :)

V jednom má Intel rozhodně před AMD náskok. A to v míře podplácení redaktorů počítačových magazínů, rádobynezávislých stránek s testy počítačů a výrobců testovacích programů. Je to vidět na množství vymytých mozků, které pak svými bláboly zaplevelují diskuze. Poměr výkon/cena mnohým nic neříká a pak blábolí, jak je i7 úžasný procesor, který byste si měli určitě koupit.Případně si honí triko na tom, jakou má ten jejich úsporný i3 minimální spotřebu a to, že má taky poloviční výkon, než plnokrevné i3 nebo srovnatelné AMD, už jim poněkud nedochází.

Core i7 nemá a nikdy nemal zmysluplnú konkurenciu zo strany AMD či už v mainstreame alebo highende. Ak áno rád sa poučím uveď konkretny model.

Konečné někdo normální kdo umí číst, počítat a používat selský rozum, děkuji kolego.

Kdo říká, že core i7 má konkurenci? Nikdo...Jenže výkon procesoru ve hře a maximální výkon procesoru je něco jiného..., Pokud jde o herní výkon, myslím že core i7 konkurenci má... Např. FX-8350, FX-9370, oba sou levnější než každý procesor core i7.

Řekněme že hrajeme na monitoru s rozlišením 2560x1600px, s grafikou HD7990, Napiš hru, kterou FX-9370 nezvládne průměrně na 30 FPS na maximální detajly... Crysis 3? Nebo snad Assasin's Creed 4?

http://www.youtube.com/watchTady je vidět, že AMD FX-8350 dokáže procesoru core i7 3770k dost služně konkurovat, a je dokonce o 3500Kč levnější...

A teď si představ, že těch 3500,- investuješ do grafiky.. To ti zaručí daleko lepší herní zážitek než se vytahovat s tím, že mám nějakou předraženou i7...

Čo sa týka priamočiareho porovanávania priemrného výkonu v hrách tak FX 8350 je samozrejme použitelný ale spadá do kategorie Core i5 má však nižší výkon na takt a vyššiu TDP čo sa može odraziť aj na vyššej cene zakladnej dosky v pripade OC to platí pre obidve platformy

Však od začátku se tu mluví o AMD vs intel v herním PC..., Použitelná? Řekl bych, že za tu cenu to je rozhodně výborný procesor, a dokonce hodně hráčů nehraje jen hry... V mnoha programech má AMD vyšší výkon..., Vyšší TDP dnes pro PC není problem...

Áno sám o sebe je všeobecne FX 8350 výkonný procesor ale za Core i5 vo všetkých dôležitých vlastnostiach zaostáva.

Render, passmark...? všechny core i5 jsou pod zminovaným AMD, Máš pravdu, core i5 má vyšší výkon na jedno jádro, hm a co? Myslim, že např. při rendrování, by zminované AMD core i-5ku převálcovalo...http://www.cpubenchmark.net/cpu_lookup.phpve hrách i5 je o trochu slabší...http://www.youtube.com/watchhttp://www.youtube.com/watch

AMD vubec není pod kytkama, a všichni to moc dobře ví :D

Mě by spíš zajímalo jak je to s frekvencí u intelu. Protože si myslim, že kdyby na té taktovací frekvenci tak nešetřili, byl by výkon intelu za tu danou cenu, za kterou je ted, adekvátnější...

Ak pracuješ v sw ktroý využía masívne viac jadier je ozaj vyborný "Vyšší TDP dnes pro PC není problem"Pravda nadšenec ktorý chce mať v PC to najlepšíe či už AMD alebo intel na prevádzkové vlastnosti nehľadí

To máš pravdu, já mám AMD 6300 za uplně srandovní cenu a grafiku mám za 5,5k a rozjede mi na 40 FPS full detaily vše na plno Doporučuji si koupit AMD než Intel je drahý a hodně namachrovaný jen proto že má nějaké měnší spotřeby

Ak by si ma chcel napadnúť že nadržiavam Intelu tak ťa chcem upozorniť žeže pomer mojichz zostav s CPU AMD vs Intel je 7:2

Ztotožňuju se s názorem zde (Best answer):http://uk.answers.yahoo.com/question/indexTakže na herní komp jedině Intel! Ale záleží na financích samozřejmě.

V současnosti je Intel teoreticky lepší, ale dá se o tom spekulovat Nicméně AMD je mnohem lepší na náročnější hry, které využívají více jader a těch her bude čím dál tím více přibývat Pokud někdo má dostatek financí na to, aby si mohl koupit o něco dražší procesor od Intelu a nekoupí kvůli tomu slabší grafiku tak proč ne. Když je někdo třeba student a peněz tolik nemá tak levnější procesor od AMD spolu s lepší grafikou je také dobrá volba. Jak někdo výše psal, zatím není hra, kterou si na AMD nezahrajete. A do herního PC jen Intel? Proč ?!

AMD nemá v Dekstope skutočný highend ako lga 2011 X79 tak už len tento fakt je Intel lepší aj prakticky a nehovoriac o vyššom vykone na takt/watt a IPCNa zostave s cpu AMD si zharáš kľudne Guild Wars 2 či RTS seriu Total War ect.nad 40 fps.Ak ti daný CPU od AMD uspokojí tvoje potreby tak ho ber ale ak si pozrieš TOP uživateľské "modingové" zostavy a OEM (Alienware, ASUS RoG Tytan, Falcon Northwest). tak drvivá väčšina je postavená na Intel.

CPU je len jeden z komponentov a v konečnom dôsledku ťa bude stáť kvalitne postavná zostava s účinným a stabilným napajaním, výkonným a tichým chladením,a základnou doskou vybavenou 8+2 fáz riadeným vrm draho pri Inteli aj AMD.

TO je pravda..., pokud jde o herní PC za 50k, tak je asi lepší intel..., jenže kdo říká, že každý chce tak drahý herní PC, myslím, že pokud jde o herní PC do 20k je lepší AMD

Do 20K je zaujimavá voľba AMD APU

Jako Intel je na 100% lepší v kategorii Highend, ale to co jsem psal se mělo týkat her kde takových drahých a výkoných procesorú není třeba ( možná někdo potřebuje ke hraní 3 monitory, oculus rift atd. , ale to už jsme trochu někde jinde )