Procesor

Dobrý den, jaký procesor by jste mi doporučili v ceně 5-6 K ?Grafika: GTX 1050TiZdroj: Forton HYPER 600WZákladní desku koupím podle toho, jaký budu mít procesor16GB ramDěkuji za odpovědi !

Odpovědi na otázku

To takto říci nelze. Procesor se kupuje dle využití. Můžete mít třeba GTX Titan a k tomu celeron G3900, stejně tak obráceně, záleží na využití!!!!Ty ram už doma máte? 16GB je docela dost. Co to je za ram?

Procesor je určen na náročnější hry.

Ale grafika nie je urcena na narocnejsie hry. Sice na medium alebo nizsie...

To jako vážně? Pavel DobrikTomáš PodhornýNechceš udržet nick, alespoň v rámci jednoho dotazu? Nebo tu chceš každou odpověď psát pod jiným?V té ceně má smysl uvažovat jen o i5-8400 nebo R5 2600. Podívej se na testy těch tvých náročnějších her a tam jasně uvidíš, který je k tomu lepší.A pokud tu sestavu ještě nemáš, začal bych lepší grafikou i kdyby k ní měl být jen i3-8100. Zahraješ si totiž více.

ramky ADATA XPG GAMMIX D10 16GB (2x8GB) DDR4 2666, červená

Stavíš nesmysl. V herním PC vše stojí na grafice. Ty sypeš prachy do RAM, CPU, nesmyslného 600W zdroje, ale na pořádnou grafiku ti nezůstanou peníze, takže tam cpeš herní lowend v podobě 1050 Ti.

já tu grafiku už mám, chci jen dokoupit základní desku, ramky a procák, protože teď aktuálně mám komponenty s DDR3 a chci upgrade na DDR4.

Proč radši neuděláš upgrade z GTX 1050 Ti na RTX 2060? Narozdíl od tohoto experimentu by jsi to i poznal i jinde jak v peněžence

desku koupím asi MSI B360 GAMING PRO CARBON - Intel B360ramky ty co už byly zmíněnéa procák asi i5-8400

Pod i5-8400 ti stačí i levnější deska jako třeba tyto:https://www.czc.cz/msi-b360-a-pro-intel-b360... https://www.czc.cz/asrock-b360-pro4-intel-b3... Ale lepší samozřejmě nic nezkazíš.

i5 8400 alebo Ryzen 5 2600?