» Poradna » Notebooky

Procesor

Zdravím, mám dotaz k procesoru "Intel Core i5-3210M" - to není ten core M nebo ano? Případně jaký na něj máte názor v porovnání s Intel Core i5-5200U?

Odpovědi na otázku

ještě doplním, že se jedná o notebookové procesory

Gugel nefunguje? i3-i7 sú tzv. "core" napriek tomu, že aj napr. E2xxx - E8xxx sú core2 duo, ale nie core ako architektúra. M mobilný CPUQ 4jadroX desktop or mobile dual-core extreme performance processorsE desktop energy efficient dual-core processors with TDP greater than or equal to 55 WT Mobile highly energy efficient processors with TDP 30-39 WP Mobile highly energy efficient processor with TDP 20-29 WL Mobile highly energy efficient with TDP 12-19 WU Mobile ultra high energy efficient with TDP less than or equal to 11.9 WS Mobile small form-factor with 22x22 BGA packageCore M sú napr. v poslednej generácii napr. 6y30 (dôležité je to "y")

Menšia zmena. Toto, čo som písal platí pre core2, pre core platí niečo iné:K UnlockedR Desktop processor based on BGA1364 (mobile) package with high performance graphics S Performance-optimized lifestyle T Power-optimized lifestyle HQ High performance graphics MX Mobile extreme edition MQ Quad-core mobile M Mobile U Ultra-low power Y Extremely low power A porovnanie s core M si môžeš urobiť aj sám:Core m3-6Y30 @ 0.90GHz 3059 bodovCore M-5Y10a @ 0.80GHz 2133Core i3-6100U @ 2.30GHz 3528Core i5-3210M @ 2.50GHz 3786Pentium 2127U @ 1.90GHz 1848Takže si nad core M, iba s TDP o 28W väčším

Core i5-3210M má asi o 5% vyšší výkon než Core i5-5200U a o 20W vyšší TDP (35W vs 15W). Pokud se jedná o upgrade, tak si výkonem nepolepšíš.

Ten Broadwell má aspoň lepší GPU s podporou 4K. Ivy Bridge i5-3210M má HD 4000 s max. 2K.