Procesor

DObrý den chci se zeptat zda mi má zakl.deska MSI-7101 vezme procesor Intel Core 2 Duo 8400. :) a nebo poradte jaký procesor by byl pro tu desku nejlepší :) nyní mám Intel Pentium 4 511

Odpovědi na otázku

Pokud je to deska co sem našel, tak ta podporu moc cpu nemá, viz : http://www.cpu-upgrade.com/mb-MSI/865GVM3-V_(MS-7101).htmlPentium 4 je fakt už kousek do muzea, ta 8400 není špatná... ale já bych šel rovnou do lepší desky i s cpu... Pokud na to máš třeba litr až dva, za to se dá koupit pomalu 4 jádro... (quatro, první i5, x4 nebo tak něco)

mam 1700kč :) nato

Takhle... za 1700 jde podle mě sehnat slušná deska i s cpu (možná i paměti...). Blbý je to, že bazary jsou z velké části plné předraženejch shitů a najít tam něco slušného je docela těžké (ale jde to). Zrovna včera jsme to tady řešili... buď si připlatíš, nebo něco načteš, vyzjistíš, vybereš a seženeš na bazaru... S tou deskou co máš teď prostě nic moc nevymyslíš, takovejch mám v práci na hromadě vagony a nikdo to nechce ani zadarmo :)

zkusím se podívat po bazosu :D :D je tam toho dost intel desek

Hlavně teda je třeba vědět, co od toho čekáš, aby jsi neutratil 1700 a nezjistil, že sis pomohl o 5%... ono skoro cokoliv je oproti Pentium 4 raketa... ale už i ty C2D jsou za zenitem.. nedávno sem jednu sestavu s tím právě prodával za symbolických 1500,- kámošovi (právě onu E8400+deska+HD5750+4 GB ram).Jestli se nevyplatí trochu navýšit rozpočet a jít do něčeho "slušnějšího"...

ještě jsem našel procesor Intel Celeron D 341 funkční a mám jestě jeden pc tam je zakl.deska MSI-75 neco podívam se a napíši přesně ta už má ram DDR2

Pod E8400/8600 by som nešiel, alebo radšej C2Q, 3 GB RAM, HD grafika ak už nie niečo nové s lepším výkonom na jadro a istotou, že to do pol roka nechcípne

tojo ale mám starý pc ale jede celkem slušně ted tam mám intel pentium 4 511 nevi zda je lepší ten intel celeron D 341

Víš.. ona i 486 jede slušně.. ale realita je taková, že Pentium 4 považuju za topení, ne za procesor.. pentium D.. s tím si nepomůžeš... ta deska je prostě k ničemu.. nevyplatí se do toho kupovat cpu, fakt kup desku i s cpu...

mám druhý pc ještě ale tam je problém se zaheslovaným biosem :( ten ma MSI-75 neco

Pokud je "novější" tak by to mohl řešit reset biosu, ne ? aby to ale nebyla stejná vrana jak tady ta deska...

já zapnu pc chci do biosu ani tam me to nepusti nahodi to že to chce heslo tak nwm

tak druhý pc má zakl.desku MSI-7507

Vyhodil by som to. Žerie to ako nové 4 jadro, výkon ako slimák, ak máš blbú dosku ani staré 4 jadro tam nemáš. Ale ak si za Trabanta, lebo aj s ním sa dá do práce dôjsť aj keď Octaviou za polovicu času a s menej trápením do kopca.... kľudne. Ale je to masochizmus. Ja mám na záložnom PC P4 2 GHz, ale 1,25 GB RAM s Win ME a stačí 1 záložka a nestíha to. A to je Win ME o dosť svižnejší ako W7. Ak máš skúsenosť len s P4, chápem, ale skús G3258 s SSD a možno svoj vyhodíš z okna dobrovolne . "Jede slušne" = všetko je v porovnaní s niečím. S čím Tvoj P4? S kalkulačkou? Aj tá je rýchlejšia. Ak s Pentiom 4 1,4 GHz a 0,5 GB RAM áno, ale nie s niečím +- okolo G1840 s 3 GB RAM a to nepíšem, že ten Celeron G1840 uchladíš aj pasívne ľavou zadnou (max sa dá i5 ale s problémamy) a bez externej GK je pre neho overkill aj 300 W zdroj

Za 1500 Kč... asi si altruista . Nedávno som videl C2Q za 80 €, ale to bola rarita, bežne toľko stojí len CPU. A len 4 GB DDR2 stoja asi 30 €, takže si predal za dobrú cenu aj keď ja porovnávam s predraženým bazošom

Bylo to pro kámoše a jen komponenty co jsme vypsal (bez zdroje, case atd..) - navíc se mi ty starý komponenty začaly hromadit (prodával sem třeba i E7200) a bylo třeba udělat úklid... - i5 760 + deska + 4 GB ram jde koupit za 2000,- (vím to, protože sem to taky kupoval). Blbý je, že ten bazar/trh je tak pokřivenej, že lidi prodávají odpady za přepálený peníze... Když se zadaří, jde to koupit za slušný peníze... dyť jen blbý pentium 3258 s h81 a 4 GB ram je raketa a stojí nové tak kolem 3000+ (určitě pod 4k)btw: cpu C2D za 80E může prodávat jen hovado... E8400 stojí tak 400,- Kč... (best co sem viděl, ale jako idiot nekoupil, bylo cpu i7 2600 za 1500,- , doteď se biju do hlavy, že sem to na test tenkrát nevzal)

já tady to moc nevím :/ proto se ptám

asi bych stim procesorem odvařil zakladovku :D

Za "2 litre" C2Q s doskou v CZ ťažko.... Ale snáď

Nejsilnější co podporuje, je Pentium D.http://cz.msi.com/product/motherboard/suppo...

Nabízím tohle: http://pc.bazos.cz/inzerat/55440637/Nove-slo... klidně se můžeme domluvit na prodeji Desky, CPU a RAM, když tak mi napiš přes formulář u inzerátu.