Procesor

Ahoj, mám taký problém .... mam trochu starší pc ale mam v ňom nový hard disk, grafiku, ramku atd... jediny problem je že mam slaby procesor ale kebi som si chcel kupit novy tak by som musel kupi vlastne aj novu dosku a do tej by nemusela ist grafika a bla bla bla ... ide o to ze mam procesor intel core 2 duo e4500 a mal by ist asi 2.2 GHz ale ked si stiahnem nejaky program ktori to ukazuje dava iba 1.2 GHz neviete či sa s tym neda niečo spraviť ?? predom dakujem za odpoved

Odpovědi na otázku

nemáš ho třeba v Biosu podkatovanej? Programy můžou ukazovat také aktuální hodnotu, procesory se automaticky při nečinnosti podaktovávají. Zkus ho vytížit na 100% a uvidíš.Mimochodem, socket 775 je zatím ještě v pohodě. Můžeš za nějakou sumu do toho hodit např. E8400 nebo nějaké Core 2 duo quad

Napiš jakou máš konkrétně desku.Stáhni si SuperPi 1.5XS a spusť výpočet Pí na 1 Milion míst:http://www.superpi.net/Download/ za kolik sekund spočte procesor pí na 1 Milion míst.A během výpočtu se podívej jakou máš frekvenci procesoru.Je to 2,2 nebo 1,2 GHz?

Já mám procesor se základní frekvencí má 2.9GHz, a ve windows běží na 1.2GHz. Spusť nějakou hru, a měl by měl fachčit na těch 2.2GHz.

Jinak bys mohl napsat co to znamená nová grafika a nová ramka :) , pak ti někdo může adekvátně odpovědět jestli se vyplati dát lepší procesor...

ramku som si kupil novu 4gb ..... grafika je asus geforce gt 630

http://aukro.cz/listing/listing.phppár jich tam je... bral bych q6600, q6700, nebo q9300.

A když už kupuješ "nový" procák, ber aspoň čtyřřjádro core 2 quad.

ok takze desku mam asus p5g41c-m lx ked spustim nejaku hru (bioshock infinite) ide procesor na 100% ale stale to je len 1.2ghz ..... to super pi to iste 1.2ghz -_-

Musíš nastavit FSB na odpovídající hodnotu QDR tzn. 200 MHz = 800 MT/shttp://ark.intel.com/products/30781/Intel-Core... Zkontroluj si, jestli se ti náhodou nevybila baterka od BIOSu a neresetovalo to nastavení.Jinak deska umí i poměrně výkonné modely:http://www.asus.com/Motherboards/P5G41CM_LX/

čo ukazuje cpu-z? FSB a násobič. Buď máš nízke jedno, alebo druhé

Začni tím, že na desku naflashuješ novější verzi BIOSu.Jakou tam máš teď?Viz třeba CPU-Z, karta Mainboard:http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

Tvoje blbost $ jsi měl šetřit a už na nový PC, až ti tato deska umře stejně to půjde do kytek i s $ za upgrade. Vždy začínej deskou / CPU / RAM, když už nejsi spojen s výkone GPU to nezachrání, neobsahuje ani nové instrukční sady, ani novou sběrnici (I/O, RAM).

Ty by si najradšej každému nanútil 4770K s 32GB RAM a R280X s asi 2 x SSD. Ale ešte mať Tvoju tlačiareň . Asi nie si schopný pochopiť, že nie každý na to má, aby mohol meniť HW každý rok-dva. E4500 s 2GB RAM je použiteľný

:D není použítelný..., navíc tazatel jej chce vymenit. ikdyž za procesor také v socketu 775, aspoň něco.

ale RuDolph každému navruje čo najdrahší HW a RAM "co deska snese", lebo čo je to 5000Kč. Nechápem takých magalomanov. Pochybujem, že tazateľ zoženie lacno Q9650, čo je ablolútne maximum, ale často v bazároch aj dosť drahé

Nejlevněji do toho sežene Q6600, ale to se také prodává cca za 1500,- a to je zbytečně moc. Nové G3220 s nižší cenou a třetinovou spotřebou ho výkonem strčí do kapsy.

Souhlasím..., ale s G3220 to novou základní desku a mozna i ramky. A to už je na něm jestli chce nový pc nebo tento.

Problém Q6600 je ten, že se s ním často snaží zachránit výkonově umírající PC právě ti, kteří před lety šetřili, kde mohli a koupili co nejlevnějí základní desku + nějaký ten Celeron nebo levné C2D. Taková letitá deska, ve které léta běžel CPU s TDP 50-65W, se najednou musí vypořádat s TDP 105W, na které nebyla stavěna ani jako nová (a ta léta ji kaskádu rozhodně neposílila).A co udělá? Ano, odejde. Takže šetřílek je zase v háji. Ušetřil tím, že nekoupil rovnou novou desku+CPU+RAM, ale pouze poměrně drahé CPU (ale stále levnější než celý komplet). Ale ve výsledku bude mít CPU, které nejde do nových desek + RAM, která nejde do nových desek + zničenou desku, jejíž náhrada už se neprodává a ty staré v bazarech jsou v nevyzpytatelném stavu.Co dál? Buď to riskne a vyhodí další peníze za další starou desku, které může kdykoliv odejít, nebo konečně střelí CPU + RAM nějakému dalšímu bláznovi a koupí to, co mohl koupit rovnou se zárukou 2-3 roky a méně než poloviční spotřebou.

Vystizny popis.Problem je v tom, ze to dopredu temer nejde temhle lidem vymluvit. Ani ten nerozumny prvotni nakup, natoz ten jeste mene rozumny pokus o upgrade. Takovych smutnych pribehu uz jsem par videl. :o(

Krása, podepisuji.

Lubo nekřivdi lidem, plná i5 by mu udělal s 16 GB RAM a dobrou grafiku násobně lepší službu, disky si tam klidně může přesunout a pokud mu stačí stará karta PCIe x16 bude mít nová deska také. Takže se Lubíčku uklidni.

ale nedokážem pochopiť len to, že si myslíš, že každý má Tvoju tlačiareň (alebo príjem?)

Lubo tak znova = kdo dnes potřebuje na CPU do 5 litrů (i5 i s futrálem) tiskárnu, jsi normální?