» Poradna » Notebooky

Procesor u notebooku GE 70 2PE Apache Pro

Dobrý den,mám problém s procesorem u notebooku MSI GE 70 2PE Apache Pro. Je to Intel Core i7 4710HQ @ 2.50Ghz 8 jadrový. Jen pri spusteni ,nebo kdyz jsem na netu tak uz mi to ukazuje teplotu 60-70 stupnu,coz nechapu a grafika skoro 50stupnu. Měla jsem Windows 10,ale rikala jsem si,ze je to narocne pro tento notebook,tak jsem si koupila windows 7 profesional.Ani jsem jeste nehrala. Co delam spatne? Drive mi to nedelalo. Už nevím co dělat,prosím poraďte ,děkuji

Odpovědi na otázku

Mám tento notebook a Windows 10 to zvládne v pohodě. Nechejte notebook vyčistit (hlavně ventilátor) a přepastovat pod procesorem a grafickou kartou. Každá schopná počítačová firma vám to za pár stovek udělá. Pasta už bude tvrdá a nefunkční. Myslím, že to pak bude lepší. Nedávno jsme to tak nechal udělat a notebook skvěle šlape a teploty jsou nižší.

W7 je obecně HW náročnější než W10 ...

BTW, Ty si ten NB nekúpila s W7? Detail: ten CPU je 8vláknový... Tiež som za vyčistenie, ale prepastovanie je zbytočné. A inak CPU vydrží okolo 95-100°C. Bežne mám v záťaži 70°C a to mám predimenzované chladenie.

na stejnem CPU mi behaji Win 10 uplne v pohode, drive tam byly Win 8 a taky ok, mam ho sice v lenovu ale znacka na vykon nema vliv, teplota je taky odvisla od planu napajeni, zkus dat nejakou rovnovahu pokud zrovna nehrajes

robis spatne to, ze mas 6rokov stary notebook a mas nan prehnane ocakavania. Zober to do servisu, ak sa tomu da pomoct, pomozu, ak sa neda, treba to pouzivat na kancelariu a nechat odist do kremikoveho neba a na hry si kupit desktop.

Ty teploty jsou u tohoto notebooku normální. Je ještě z doby, kdy GE řada nebyla tak kvalitní jako dnes.