Procesor sa mi prehrieva pri novom HDD

Zdravím , potreboval by som poradiť že mám pc a vymienal som si hard diskale ked mám zapojeny ten novy disk tak všetko funguje ale cpu (amd ryz 5 2600) má vysoke teploty 55-65 stupnov a ked prepojim stary disk tak má 32- 36 stupnov , neviem že ako to mám opraviť ...Stary hdd : WD blue 1tbNovy hdd :Seagate BarraCuda 2 TB

Odpovědi na otázku

proste ked mam zapojeny novy disk vysoke teploty cpu 55-65 , ked odpojim novy , a dam stary tak 32 - 36 stupnov neviem čo s tím

btw tie chyby mi to tam dalo same nespravil som to ja to sklonovanie

Zkus hádat Na tom jednom harddisku asi není OS ve stejném stavu, jako na druhém, že? Tak v tom je ten rozdíl. Nejde o harddisky, ale o software, co na nich je.

A není to tím, že po instalaci Woken to indexuje, aktualizuje a kde co všechno? Se podívej do nějakého správce systému, které procesy ti CPU zatěžují.

Je

A kde máš ty vysoké teploty? 65°C není vysoká teplota, natož přehřívání.Nekoupil jsi náhodou SMR disk a nenainstaloval jsi na to systém? Tím by sis jen zbytečně zmrvil PC, systém patří na SSD.

Jestli je to tohle, tak gratuluji ke koupi nesmyslného SMR disku pro systém:https://www.czc.cz/seagate-barracuda-3-5-2tb...

ako to máš opraviť ?Ve správci úloh si dej sledování prostředků a tak si přepni na disk... seřaď diskovou aktivitu od nejvyšší a hned uvidíš co že ti to ten disk tak zahřívá.Jo a na OS si kup SSD a ne nesmyslný 2TB HDD (tam si dej hry a data)