Procesor s grafikou

Mám procesor: FX 6300 a chci si koupit tuhle grafiku: Gigabyte GV-N1060WF2OC-3GD nebude se mi to brzdit navzájem nebo musím koupit lepší procesor?

Odpovědi na otázku

FX 6300 není z herního hlediska za co měnit. Výměnou za FX-83xx mi reálně moc nepomůžeš. Takže smysluplná výměna CPU pro tebe znamená i výměnu desky a RAM. GTX 1060 3GB je k FX dost silná a nebude mít takové výsledky jako s lepším CPU, ale ve většině her to nebude zase tak tragické. V průměru možná cca 20% dolů. Ve hrách typu PUBG, které jsou náročné na CPU výkon, to ale bude podstatně horší.

A jakej procesor by to vyvážil když mám tuhle desku GIGABYTE 970A-DS3P FX - AMD 990FX

Nějaký nový do AM4 nebo 1151. Do AM3+ z roku 2011 nic pořádného, co by mělo smysl neseženeš. Deska má navíc jen hodně slabé napájení, takže žravější než 95W CPU bych do ní ani necpal. Při přehřívání napájecí kaskády (90°C+) dochází k omezování výkonu CPU. To ti u FX-6300 ještě nehrozí, ale dej do toho něco silnějšího a máš zaděláno na problém. Nehledě na to, že ve hrách ti dvě stejně pomalá jádra navíc, jako už máš 6x, nijak zvlášť nepomohou.