Procesor pro PC převážně na hraní...

Zdravím, budu si objednávat nový HW, převážně na hry k 1050Ti a nevím jestli Intel Core i5-7600K nebo Ryzen 5 1600 OC.Hraju vše od FPS, přes MOBA až po strategie.Na všech diskuzích jsem četl že na pure gaming je ta i5 lepší, ale zase tam píšou že to šestijádro je u Ryzenu výhoda lepší budoucnosti jak u benchmarku, tak v hrách.Zde mám sestavy:Intel: https://www.czc.cz/dgfe0a017ig9aavdr3nj5j9sl... Ryzen: https://www.czc.cz/80ol3suf1ij889d6qjmrbgfrg... Předem díky za všechny odpovědi.

Odpovědi na otázku

Vydržel jste do teď, tak počkejte do 5.10. Intel vydá nové procesory.Jinak ano, Intel je pořád trochu lepší ve výkonu na jádro, ale AMD zase září ve vícevláknovém výkonu.

To ste mi sice poradil, ale neodpověděl do čeho investovat... jinak mám celkem omezený rozpočet, takže nevím jestli na coffee lake budu mít peníze.

Pokud chcete osobní názor, tak já osobně bych nyní i5 od Intelu nekupoval. Pokud bych chtěl integrovanou grafiku, tak radím počkat. Ono totiž i3 by mělo u CoffeLake být prakticky i5 (také 4jádra).Jinak uvažujete o procesoru v ceně cca 6000Kč. Takže to nejste zase tak nízko. Já bych počkal a pak se rozhodl. Nyní rozhodně nemá cenu, alespoň dle mého, kupovat procesory Intelu řady 7000.PS: Uvažujete grafiku GTX 1050Ti, tak se rozdíl ve frekvenci a IPC, který je ve prospěch Intelu ani neprojeví. N to ta grafika není tak silná. Takže k dané grafice je to jedno. Záleží spíše do budoucna, a tam je AMD perspektivnější. Tedy pokud opravdu nechcete počkat na řadu 8000 od Intelu. Ta by se zase mohla vytáhnout.

PS: I5 7600K procesor v netaktovací B250 desce je pitomost už z principu.

Doporučil byste mi nějákou desku v téhle cenové relaci, na které by fungoval Intel Core i5 8600K, samozřejmě pro takt...

V žádné. Ty pojedou jen v Z370, které vyjdou s nimi.

Řada 8000 tu bude sice za chvíli, ale momentálně jí žádný obchod nezařadil (pokud vím). Vzhledem k tomu, že tyto procesory nebudou zpětně kompatibilní se stávajícími deskami, tak nelze nic doporučit, dokud nevydají nové desky. Procesory 8000 budou potřebovat socket Z370. Mělo by to na trh jít cca současně, jinak se na to lidi budou moci maximálně dívat.

a myslíte si že najdu takovou desku k taktování, aby stála do 2,5k, nebo se neodvážíte ani tipovat?

Na taktování nenajdete do 2500Kč desku ani dneska (pokud jde o Intel), takže si troufám říci, že NE. I nyní stojí rozumné desky cca 3500Kč.AMD sice umožňuje taktovat všude, ale když chcete slušnou desku, tak to stojí podobně. Takže si moc nevyberete.Kupovat taktovací procesor a pak ho jen polechtat nemá cenu. To raději netaktovat vůbec. Tedy alespoň dle mého názoru.

Ano to máte pravdu... v tom případě kdybych si nekupovat K verzi od intelu, tak byste doporučil i tak čekat?

Ano, asi i tak. 14dní než budou lepší informace už vás nezabije. Hlavně by se i3 mělo rovnat i5, takže i přes dražší desku by jste se mohl dostat do ceny a přitom mít novou řadu s vyšším výkonem. Ale to je jen spekulace. Více budeme vědět později. Teď je to, i přes slibné úniky a potvrzená jádra navíc, spíše věštírna.

Já se právě bojím, že tím že to vydávají o čtvrt roku dříve, tak to nebude úplně košér a bude to uspěchané... každopádně určitě počkám.

Trochu se obávám, že v říjnu vyjdou jen káčka:- i3-8350K (4c/4t) = skoro to samé jako dnešní i5-7600K, ale levnější- i5-8600K - (6c/6t) = oproti i5-7600K dvě jádra navíc a za vyšší cenu- i7-8700K - (6c/12t) = oproti i7-7700K dvě jádra navíc a za vyšší cenuK tomu vyjdou jen Z370 desky, bez kterých to nepojede a hotovo. Ale i tak by tě mohla zajímat kombinace i3-8350K + Z370, protože je to v podstatě to, co jsi chtěl původně, jak výkonem, tak cenou (i3 bude levnější, ale deska dražší než plánovaná B250). Do budoucna ale budeš mít možnost kdykoliv osadit 6jádrová i5/i7, což s aktuální B250 téměř jistě nepůjde (pokud to někdo neobejde).

To zní hezky, protože investice do taktovatelných intelů se mi hodně zamlouvá v budoucnu s vodníkem.Jak jsem psal kolegovi nahoře - bojím se že to uspěchají a bude to těžký průměr a ryzeny to něják zvlášť nepředežene

Pokud to tak bude, koupíš Ryzen a je to. Ale kupovat teď něco, co už teď nemá moc smysl, není moc moudré.

to je pravda, ale jsem nedočkavý člověk :)

Na to je běh ranní rosou a případně výprask.

Super! Přesně tohle jsem potřeboval. Asi teda počkám a uvidím kolik to bude stát. Kdyby Intel Core i5 8600K stál o 500-1000 Kč víc, tak bych ho asi vzal radši než ten ryzen, jelikož mé osobní preference mě táhnou spíše k Intelu.Jinak jsme se špatně pochopili, asi jsem to špatně napsal, ale tu 1050Ti už mám koupenou, každopádně na tom v podstatě nezáleží.Díky za odpověď

K 1050 Ti je to naprosto jedno, ty procesory se budou v normálních hrách naprosto flákat, grafika je na ně příliš slabá, a tam, kde na grafice nezáleží, jako jsou např. šachy, tak tam bude mít výhodu Ryzen. Pro klasické hry jste měl raději koupit silnější kartu a slabší CPU.

Jde mi také o investici do budoucna, určitě plánuji upgrade na 1060 6G, možná i 1070 přibližně do konce roku...

OK, ale to počítejte s něčím mnohem silnějším, než 1060, i na 1070 nebude prakticky rozdíl. Možná od 1080, spíše 1080 TI a nástupce. Pak je ovšem škoda to honit jen na FullHD a budete přemýšlet o 4K. A tam zase bude grafika dostatečně zatížená a ty malé rozdíly mezi CPU se setřou tak jako tak. Takže jsem určitě momentálně pro Ryzen 6c/12t, jelikož přece jen celkový větší výkon za stejnou cenu, případně počkat na Cafe 6 jádra. Ale reálně to není tak důležité, jako výkon grafiky.

a doufal bych že mi takový procesor vydrží 4 - 5 let, to byh taky jeden z důvodů, proč jsem chtěl taktovat.