Procesor pro notebook

Ahoj, rád bych se zeptal jestli je nějáký lepší procesor do notebooku: Lenovo G580, který bude pochopitelně fungovat s zakládní desdkou jak má. V notebooku jsem nic neměnil je v základu. Predem dekuji

Odpovědi na otázku

Předem než takového napíšeš, koukneš se do historie. Neudělals, no dejme tomu... články o upragradu NTB vždy píšou, že CPU je buď přidělané na tvrdo k desce, nebo se ten rozdíl nevyplatí měnit. Uprage nelze, protože si tím nepomůžeš, ba vše zhoršíš (teploty).

Většinou je napájené gpu, cpu často měnit jde, ale u těch levných notebooků se to málo kdy vyplatí, jelikžo ta vyšší řada má o něco málo lepší cpu. Dohledat danou sérii a podle toho se dá zjistit jaké cpu se do toho dávaly, blbé je, že u Lenova pod označením G580 jde najít hromada různých notebooků...

Má to 2020M? Predaj a kúp niečo s i5-6300HQ a má výkon v pravom slova zmysle, popr. mne by stačil aj i3-5005U. Alebo desktop s i7-6700.

Kolegové mají pravdu: nemá to žádný praktický smysl: zbytečně vyhozené finanční prostředky.Nesdělil jsi účel svého snažení.Pokud na svém požadavku trváš, předej NB do servisu.Výměna bude se zárukou. Počítej 4 - 5000 Kč.Výkon CPU se může zvýšit o ~ 5 - 10 % oproti původnímu.Zaplatíš za to nejen financemi, ale taky sníženou mobilitou: NB se bude víc zahřívat, protože na výkonnější CPU není stavěný.Bude nutno dokoupit chladící podložku.Co s tím?Pokud potřebuješ vyšší výkon CPU, pořiď plnohodnotný stolní PC.

nejvýkonnější procesor pro řadu G580 je i5 3210M, hodně štěstí s přepájením (tvůj současný procesor je napevno na desce).