» Poradna » Notebooky

Procesor pracuje maximálne na 70%

Dobrý deň, mám takýto problém na ntb Lenovo T400, s procesorom Intel Coe 2Duo P8400, 2,26GHz. Už som skúšal všetko možné ale nejdem docieliť aby pracoval na frekvencii 2,26 GHz. Dlho mi išiel na 0,77GHz ale potom som v Biose vypol Intel Speedstep Technology a odtedy mi ide na 1,56GHz, čo je cca 70% jeho výkonu. Ale viac nie . Budem vďačný za každú radu.

Odpovědi na otázku

Je povolená technologie IDA (Intel Dynamic Acceleration technology - poznáš například přes HW Info 32/64)? Je chlazení v pořádku?

pozrel som ešte raz BIOS ale žiadne nastavenia IDA tam nie sú, chladenie je úplne v poriadku, ešte nebol nikdy zahriaty na viac ako 40 stupňov.

Chceš aby pracoval na 100% frekvence i bez zatížení?Nebo o co se vlastně snažíš?

ak píše, že maximálne, tak asi so záťažou

Chceš říct, že při zátěži nevyleze procesor na 100%, nebo jen řešíš frekvenci?

Aj pri plnej zatazi pracuje len na 1,56 GHz a výkon v správcovi úloh je 70%

Jak máš nastavené Možnosti napájení?