Procesor nesedí v patici základní desky

Dobry den, mam dotaz ohledne procesoru, jedna se o ryzen 5 3600X a zakladni desku asus b 450-a proProcesor nesedí v patici základní desky donesl jsem ho pred dvema dny na reklamaci, myslite si, ze mi to vyreklamuji nebo aspon nejak spravi? Bohuzel 14 denni vypovezeni tam uz neni, tudiz nevim, jestli to uznaj, myslite si ze to muze byt treba i procesorem, ktery k desce chteli taky pridat?

Odpovědi na otázku

Takovou desku neznám, když tak MSI B450-A PRO. Co to znamená "nesedí v patici", boha jeho ?

Blbe tam sedi a proste procesor nereaguje s deskou

Procesor nemůže blbě sedět !!! To je nesmysl. Dal jsi šipku na šipku ? Nereagovat může, pokud má deska ještě starý BIOS, což asi má.

"Dal jsi šipku na šipku ?"Hezká rada.Měl jsem v ruce dva 3800X a ani jeden šipku neměl.Musel jsem hezky otočit a hlídat si krajní piny.Ten u "šipky" má jeden pin vynechanýhttps://en.wikichip.org/wiki/File:socket_am4.svg

Je tam šipka jako prase, zespoda, ale je i z vrchu, sice malá, ale je, kup si silnější brejle Jak na 3600X, tak na 3800X.

šipka tam je, ale je dost miniaturní. Když si dáš ten procesor před sebe tak, aby na něm byl čitelný text, tak viz vlevo dole - není na heatspreaderu, ale na substrátu.

Netvrdím že je velká, ale je tam. A když si nejsem jist, tak to votočim, ne ?

Zespodu jsem si ji nevšiml.Otočit jsem to musel, jak jinak bych to pasoval podle pinů ...

To je jedno jaká je ta šipka. Měl by to dělat člověk znalý, který bude nějaký klíč hledat. Každý integrovaný obvod něco má - malý půlkulatý výřez na jedné kratší straně (např. pouzdra DIP, SOIC atd.), malé kolečko v potisku u vývodu 1 (SOIC, PLCC, TQFP atd.), mírně zkosenou hranu čtvercového pouzdra...pokud to tam člověk narve jak ho padne, neměl by do toho hrabat...měl by o elektronice vědět alespoň ty nejzákladnější věci.

Keby nemal šipku, Prušak by nezostavil ani jeden PC :D.

Tak v tom případě je jistota jediná, při montáži jsi tam něco podělal. Pravděpodobně ti nikdo neřekl, že procesor tam nejde dát v libovolné orientaci, ale musí být vůči paticí správně otočený. Tak ho vydělej a podívej se, kolik pinů jsi ohnul.

tak tak, tam budou zohnuté piny. A reklamace neuznaná. A ač je to hnus, dobře mu tak. Ale chybami se člověk učí.

Piny pro pana kdo zalozil diskuzi, znamena, ze pouze koupe nove motherboard? A procesor bude v cajku?

Kdyz otocis procesor vzhuru nohama, tak uvidis kovove piny (drobne nozicky, chces li). Nektere z nich budou nejspis ohnute.

Ne, procesor bude právě zničený. Spíš deska bude ok.

Tak můžš mít štěstí a jen ohnuté nožičky

To je pravda, ulomí je až při jejich rovnání

Zvlášť jestli to s otočeným procesorem zkusil i zapnout Bez ohnutí pinů šly jako poslední otočit CPU 486, při zapnutí okamžitá smrt.

výdyť se to ani otočit nedá.. pokud by to tam dal obráceně tak přece každý pako musí vidět že to nesedí.. pak následuje otočení cpu a všimnutí si nějakýho zámečku a pak správný nasazení.. To je nějakej troll. Otočený se to ani nedá zaaretovat natož nasadit chladič... (když píše "nereaguje s deskou")

Silou jde všechno

Už jsem takto viděl propíchané díry v patici AM2 po násilném nacpání Bulldozeru.

No a co nejde silou, půjde ještě větší silou

je pravda že kdysi jsem viděl obráceně zasunutej molex konektor na 3,5" disku.. A to muselo taky docela klást odpor

Tak na to musel ten člověk vzít kladivo

https://fungate.cz/wp-content/obrazky/2016/0...

Kladivo zvládne ledacos

Možná i tazatel má rád kladiva

za to určitě můžou všechny ty komiksy s Thorem

Když je uživatel silný jako býk a také tak chytrý...A nebo kolega vtpálek, co přehodí dráty v konektoru na testovacím PC Při takovém zapojení hoří logické obvody... někdy propálí i díru do tišťáku, ale kupodivu disk to většinou přežje, pár jsme skusili s jinou elektronikou a fungovaly.

to se mi bohužel povedlo také. Onen konektor byl docela gumový, takže odpor nekladl skoro žádný. Stejně jako já, když jsem ze svého platil škody na počítači "zákazníka". Jo, chybami se člověk učí ... a někdy je to ku.va drahé.

ale jo.. musím uznat že jsem taky zažil trochu gumovej (černej) molex konektor kterej by tam při troše úsilí asi šel strčit obráceně.

no tak když na to vezme Bulldozera, tak se není čemu divit :)Utržené páčky patice, ohnuté piny, zalepené piny od pasty, prostě klasika...

V dobách 486 nebo prvních Pentií(nepamatuju se přesně) jsme měli případ,kdy týpek sehnal procesor,který chtěl ale samozřejmě mu nepasoval do jeho základovky.Nebyl úplně hloupej,podíval se na to a zjistil že procesor má zespodu moc nožiček(pinů).Tak je uštípal aby tam procesor pasoval a pak se nás vyptával jestli nevíme proč ten počítač vůbec nereaguje,když přece procesor upravil aby tam seděl

"Piny" na desce jsou u Intelu, tady je to naopak na procesoru.

Když to tam nepasuje, stačí poklepal kladivem. Přebývající nožičky je teda možné kleštěmi ustipat, ale při správném použití kladiva to není potřeba, neboť se buď ohnou nebo zlámou samy. Protože pak ale CPU nepůjde zaaretovat, doporučil bych ho ještě přilepit akrylovým lepidlem (sekundové postačí). Zbytky pak omýt v acetonu a pak ještě pod tekoucí vodou s jarem.Osušit výhradně v mikrovlnce.A jestli to ani pak nebude fungovat, odnést do servisu a pro jistotu jim popsat celý postup montáže

Mám jen dvě výhrady:- Vteřinové lepidlo na to moc dobře držet nebude, doporučuji epoxid.- Nenoste to do servisu, ale počítejte s možností neúspěchu od začátku (nikdo není dokonalý), natočte celý postup na video, a když to nevyjde, zveřejněte video s postupem opravy a upřímnou žádostí o radu na Youtube. Dost možná si tím vyděláte nejen na nový počítač.

Servis už pak zařídí rychlé přemístění do péče doktora Chocholouška ...

Tedy, servisák, který by šéfovi takhle zrušil častého budoucího zákazníka, by skoro zasluhoval zastřelit. Tarasnicí! "Já vám dám Koudelku! Já vám připálím koudelku!" :D

Tohle téma postupně aspiruje na nejvtipnější dotaz roku 2019.

Dost dobře nechápu jak se vám to mohlo stát. Asi naprostá neznalost a nepřipravenost. Já nejsem nějakej odborník na PC. Přesto jsem si vše sám sestavil a složil sám. A světe div se. Vše najelo hned na poprvé a dosud, už je to sedm let, jede bez problémů. Jen jsem se na to pořádně připravil. Vše jsem si nachystal a prošel celý postup dopředu. Při troše štěstí Vám zůstane deska, která snad bude OK. Procesor bude do elektroodpadu. Kupte nový a dejte to někomu schopnějšímu.

kdyby náhodou byl ten Ryzen na vyhození, tak bych jej tak za 200Kč vzal na pokusy. Akorát nesmí být zlámaná ta destička, co drží piny. A bylo by fajn, kdyby nebyly úplně všechny piny zohýbané. Kdyžtak pošli foto na elzyx(uzenáč)seznam.cz(opravami se komerčně nezabývám, jde jen o osobní zájem, jestli to půjde)

uzenáč

pamatuji si asi u socketu7 bylo par zlomenych nozicek a daval jsem je na volno do socketu a pri polozeni procesoru se nozicka dotykala te zlomene casti takze procesor sel ale mozna ze ta nozicka nebyla aktivni tak to nevadilo.

Pokud je to napájecí pin, kterých je tak polovina, tak to ničemu nevadí. Ale podle mé statistiky se vždycky userům "samy" lámou signálové a sběrnicové piny.

Chybami se člověk učí, stávají se i horší věci!