Procesor nejede na 100%

Zdravím jistě to už někdo řešil, proto se omlouvám ale nenašel jsem někde vysvětlení, sestavil jsem si novy pc.Pc používám primárně na video když renderuji z avidu tak procesor jede na nějakých 80 %.Když jsem zkoušel after effects tak při renderu jede na 50%.Jediné co dokáže přimět procesor aby jel na max je renderování v 3d programu.Čím to je ? zkoušel jsem dát zdrojové video na ssd ale stejně to nejede na max jsem rád za každou minutu k dobru díky za vysvětlení a rady.

Odpovědi na otázku

A prečo by mal ísť na 100% ?

Tak je jasný, že né v aplikaci to má každý program svojí náročnost, jde my o render jde o matematicky proces kdyby mel jet procesor na 100 % pokud renderuji 1,5h tak by my 30% pomohlo. Pokud si pustíš bez rozdílu komponentu pc tak 3d program v mém případě cinema 4d ti vytíží procesor vždy na 100 %, ted se snažím přijít na to proč tomu tak není při renderu videa

ani mne nejde C2Q na 100% pri prerábaní videa. Síce tesne pod, ale nie 100%, pri istej náročnosti dosť pod 100%. Dôvod neviem

Jak vis ze nepracuje na 100% ? Podle nejakeho zjednoduseneho monitoringu, ktery nedokaze posoudit jak je ktera cast CPU vyuzita ? Proste pro danou operaci v nejake casti CPU je uzke hrdlo, ktere pak znemoznuje aby celkove vyuziti bylo 100%.Dalsi vec je, ze soucasna CPU se pretaktovaji a podtaktovavaji nezavysle jednotliva jadra. Vysledne cislo zatizeni jak pak slozene z hromady jednotlivych polozek, ktere ale nejsou rovnocene. Proste ty procenta jsou dnes jen velice orientacni. Pri dnesnich vicejadrovych CPU by bylo uz konecne vhodne udelat jiny typ sledovani zateze, zalozeny napriklad na mnozstvi zpracovanych instrukci. Mimo jine by tak slo i lepe porovnavat vykon ruznych CPU u stejneho nasazeni ... .

jaký máš procesor?

i7 4790k

Viděl bych to na nějakou nepodporu kodeku využít všechny jádra, jen některé programy a některé kodeky mají podporu více jader. Možná by pomohlo kdyby jsi uvedl přes jaký program a z jakého na který kodek kóduješ.

Většinou, jedu z avidu tedy z mxf na h.264 mov

Co znamená, že jede na xx%?

"když renderuji z avidu tak procesor jede na nějakých 80 %."Aky produkt firmy Avid pouzivas?http://en.wikipedia.org/wiki/Avid_Technologyhttp://www.avid.com/US/Products/index.htmlAlebo mas len zdrojove video v kontajnery AVI a nedokazes napisat, co sa v danom AVI kontajnery nachdza?Pouzi "MediaInfo" alebo "GSpot".P.S. pouzival som produkt od firmy AVID - Media Composer, mozno poradim.

Také používám Media Composer na střih.Momentálně jsem pracoval s materiálem z Blackmagica proress hq 422, zkoušel jsem i jiný materiál ze zrcadlovky, to by na to, ale nemělo mýt vliv avid si stejně ze všeho udělá vlastní mxf dělá si ho pravé pro to aby se dobře pracovalo a procesor nemusel přepořítávat, na starém pc my to jelo na 100% možná to bylo tím, že byl prostě starý.

řeším podobný problém u složitých výpočtů. při podtaktování paměti se výpočet prodloužil o dalších zhruba 8%. vytíženost procesorů (2x xeon) je zhruba 60%. procesory se flákají.

= záleží na RAM?

vypadá, že ano. přetaktovat paměť už nelze. proto jsem zkusil podtaktovat, abych zjistil vliv. paměti je dost.

detail len zo zvedavosti: aké Xeony tam máš?

X5650

12j/16v? Hezkýýý Ale ako 1 CPU len na úrovni 4670K? Ale beriem, že SB a na nižšej frekv. http://www.cpubenchmark.net/ compare.php?cmp[]=1304&cmp[]=1921&cmp[]=2267

podtaktování paměti z 1333 na 1066 se projevilo 8% nárustem doby výpočtu. Jinak všechna jádra vytížena zhruba na těch 60%. ne 12j/16v ale 2x 6j/12v