Procesor na streamovaní

Zdravim chci se zeptat chtěl bych si udelat upgrade PC mam sestavu: i5 750, 8 GB RAM DDR3, GTX 960, 500W zdroj, ssd 250gKamarád mi radi at si nekupuju nejnovejsi skylike procesory ze staci haswell i5-4690 bez taktovani koupim zakl desku a ostatni prehazim a nebo jina variatna koupit i5-6600 bez taktovani + zakl desku + ddr4 cenove o neco drazssi celkove1. Utáhnou mi tyto procesory streamovani a hrani zaroven aspon 1080pHD 30 fps ?2 . Jakou varitantu by jste volili popripade by jste volili uplne uplny jiny procesor ?3. Volili by jste nejnovejsi skylike nebo klidne i haswell ?Diky za odpovědi nevím si moc rady. :)

Odpovědi na otázku

Neumíte ani správné napsat fyzikální jednotky, třeba kapacita SSD se opravdu, ale opravdu neudává v gramech!Neumíte ani správně napsat Typové značení řady CPU.Nehrab na to a jen se zapařuj.

jojo dík kvuli tomu jsem psal :D radsi se nevyjadruj kdyz neumis poradit i5-750 si kazdej muze vyhledat na netu tvl....

muehehe... ja bych rekl, ze to stacit bude, ja mam pet let stary pocitac a neumi 4k, ale jinak vsechno porad sviha, jak vino.. ;)

Máš síce komplikovaný Nehalem, ale keby si vymenil len CPU za i7-880, nestačilo by Ti? 250 gramový SSD? Nejaký ťažký. Nevidím dôvod prečo dnes ísť do Haswellu. Žerie o čosi viac a síce 19W sa riešiť nemusí, ale Skylake môže byť tichší. Málokto kupuje i5-6600. Skylake oveľa drahší nevýjde. 1. vôbec si nespomenul názov hier2. mne by stačil i3-6100/6300 a GTX 950, ale nehrám (len kvôli podpore h265), inak i5-6500 a počkať na GK od AMD (RX 460, 470)3. prečo nemať novší Skylake?

DDR4 sú na úrovni ceny DDR3

Nedávno sem se díval a porovnával pár cpu+deska a rozdíl Hass. vs Skylake je pár stovek. Výkonnostně tam nějak moc nárůst není, to ne - ale šel bych i tak do Skylaku, méně žere, méně topí, budeš mít DDR4.Samozřejmě je třeba srovnávat ekvivalentní cpu... ne 6400 s 4690 atd..

Takze srovnavat pouze skylike se skylike a hasw s hasw ? Děkuji za názor me jde o to ze bych usetril za pameti a pouze bych je prehodil jediny co me brzdi na tom streamovani je procesor na i5-750 to proste nedává :)

Žádné "skylike" neexistuje!

V podstatě se dá říct, že je rozdíl jen v RAM (rychlostní rozdíl tam je). Jinak pořád stejné.