Procesor má stejné teploty ať už je CPU větrák zapnutý či nikoliv.

Zdravím, mám takový podivný problém, dneska jsem kontroloval teploty CPU, zkoušel se je vyladit, či zjistit nějakou chybku v chlazení a pod. A přišel jsem na zajímavou věc, a to tu, že můj CPU má při 100% use 60-70 C ať už s větrákem na 100% (kolem 2500 RPM), či 0% (400-800 RPM), takže ve zkratce je úplně jedno jestli mám větrák zapnutý nebo ne, procesor má pořád ty "samé" teploty.Core 2 Duo e4500 OC na +- 2.65GHzPro proud vzduchu ve skříni používám starý AMD stock fanNa procesoru je INTEL stock fan, má ulomenou 1 nožku ze 4, pasta je v pořádkuMonitoring:-Úprava CPU větráku a monitoring teplot: Speedfan-Monitoring RPM větráku a teplot: Open hardware monitor-Další monitoring teplot pro jistotu: RealTempScreenshoty:Větrák 100%: http://3.1m.yt/If2vA9H.pngVětrák "0%": http://3.1m.yt/lSWIhNu.pngPS: Rozdíl mezi teplotami v těchto 3 programech je u většiny normální.Prosím o zdůvodnění tohoto případu, a i přesto že jsou teploty bez větráku o pár stupňů vyšší, tak to je docela malinko na to že větrák zmenšil svoji rychlost 2x+, a taky jestli to nemůže být tím že procesor by ani bez větráku nešel nad 70 C, ale větrák prakticky nechladí, prosím o názory či doporučení u tohoto složitého dotazu.

Odpovědi na otázku

To jebz principu fyzikálně nemožné :) Samozřejmě když ventilátor vypneš, teplota nevyleti skokově nahoru, ale pokud uděláš srovnání alespoň 5 minut ve stejné zátěži jednou s točícím a jedno stojícím ventilátorem, tak teploty v žádném případě nemůžou být stejné. Jestli jsou, tak nefunguje měření teploty. Ostatně musíš poznat sám rukou, že se stojícím ventilátorem bude chladič po 5 minutách v zátěži mnohem teplejší, než s točícím se ventilátorem.

Tak jelikoz ma ulomenou "nozku", tak bych rekl, ze spravne nesedi na procesoru, proto je jedno, jestli se vetrak toci, nebo ne. Porad to bude maximalni teplota.