Procesor INTEL PENTIUM III. slot1

Dobrý den, nedávno jsem si pořídil pc a vypadáto, že má asi slot1 procesor o frekvenci kolem 366Mhz jenomže já jsem na aukru našel porcesor slot 1 INTEL PENTIUM III., který má frekvenci 1000Mhz. A můj dotaz tedy zní bude processor z aukra kompaktibilní?

Přikládám více informací o PC:

Základní deska ASUS P2B (Intel 440BX)
Procesor Intel Celeron 366 MHz
Grafická karta ATI Rage IIc AGP
Zvuková karta AOpen AW520 (Crystal SoundFusion)
Síťová karta Realtek R8139 10/100 Mbit
3 x 64 = 192 MB SDR DIMM paměti
+ redukce napájení ventilátoru procesoru (zpomalující a ztišující: z 12 V -> 5 V)

Nebo možná ještě jinak jedná se vůbec o slot 1 procesor?

Děkuji

Odpovědi na otázku

Zalezi aku reviziu dosky mas. Zarucene ti pojde P3-600MHz (zarucuje vyrobca na vsetkych reviziach). Od revizie 1.12 zobere maximalne P3-900MHz + najaktualnejsi bios.. Takze 1GHz by ti mozno zozrala, ale s tym, ze pojde na 900MHz.

Koruna vložená do tohoto soustrojí rovná se koruna vyhozená. Poštovné je dražší než hodnota compu. Používal bych ho, dokud bude žít a postačovat potřebám, a potom nákup modernějšího.
Obecně chipset i440BX nepodporuje CPU Intel PIII.

Já jsem se nedostal hlouběji na stránky ASUS, vyhazuje mi to DNS Error, ale Intel u popisu chipsetu uvádí, že on to přímo nepodporuje, a že to nechá na řešení třetích stran (výrobců mb).
Je tam více omezení, proč nedoporučuju do toho jít, např. omezení velikosti HDD řadičem. Takovou drobnou potíží je, že po létech jsou špinavé a zkorodované kontakty v soklu a zkřehlá měď, takže při operacích spojených s vyndáním a zandáním CPU nebo nějaké karty následuje zmrtvění dosud funkčního počítače.

Ale suhlasim, ze investovat do tohoto = vyhodene peniaze.

Záleží na co to PC má, vůbec to nemusí být vyhozené peníze. Za 199 Kč docela dobrá koupě.

Deska ma Slot 1, jestli ale podporuje novejsi PIII zalezi na tom, jaka verze to je. Podivejte se treba sem:
http://www.overclockers.com/upgrading-and-overclockin... ...
Do takhle stareho PC bych ale nenacpal ani korunu, Daleko novejsi pocitac sezenete za par korun, pokud ne zadarmo.

Ano, je to mozne. Pokud prepalis na nejnovejsi Beta BIOS, ktery podporuje i 1.1GHz Coppermine. Ne Tualatin.