» Poradna » Ostatní

Procesor FM2 socket

Dobrý den teďka mám v pc procesor AMD A4 6300B 3.7 GHz a je to dvou jádro FM2 socket a chtěl jsem nějaký lepší nevíte kde bych mohl nějaké procesory FM2 socket najít?

Odpovědi na otázku

Kde se dá...Nějak ale nechápu, čeho tím chceš docílit. Tyto CPU jsou mrtvé, cokoli z té doby bude neuvěřitelně líné. Takže buď dál spokojeně používej, nebo konečně přejdi na něco moderního.

chtěl jsem hrát lepší hry mám 32 gb RAM DDR3, grafiku gtx 1050 ti, ssd disk ale procesor slabý

I ty "nejlepší" procesory ve své době byly spíš pro smich než pro hry. A ta doba už je asi 7-8 let pryč. Nemá smysl se s tím trápit.Ale pokud chceš, najdi si seznam podporovaných CPU pro tvou tajnou desku a pak pátrej po bazarech. Nic nového do toho nekoupíš už hooodně dlouho.

Záleží jaké hry, ale myslím, že lze říci, že jsi poněkud zaspal dobu. Co máš za desku? Nicméně, i kdyby byla rozumná a šlo sehnat nějaké slušné CPU za malé/skoro nulové peníze a stačilo to pro hru, kterou chceš hrát, tak i tak bych silně uvažoval spíše o koupi něčeho nového. Taková i3 12100 by ti připadala jako raketa s warp pohonem. Umožnilo by ti to hrát všechno (pokud to dá grafika), ale znamená to jinou desku a ram.

Přidám hrubé srovnání, jen pro ilustraci:https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-A4-6300B-APU-... X4 760K je asi ten "nejlepší" CPU, co do FM2(+) byl. Ale nepasuje do každé desky, takže to klidně může být ještě o dost horší.

Musím souhlasit, procesory pro patici FM2(+) byly největší low-end. Tazatel může zkusit sehnat Athlon X4 760K (nejvýkonější bez grafiky) nebo A10-6790K/6800K (s integrovanou), ale tyto CPU nemají ani L3 cache a mají maximálně 4 jádra. I tolik kritizovaná FX řada dokázala nabídnout alespoň trochu víc.

Nejde to napsat takto jednoduše. O podpoře CPU rozhoduje deska a její BIOS. Ani jedno neznáme. Šance na APU rady 6000 a X4 760K by to teoreticky mohlo umět, je to stejná generace "Richland", ale na 100% to říci nejde. Může tam být nějaká OEM blbost, co to schválně neumí.