» Poradna » Notebooky

Procesor AMD A6-6310 - co je zač?

Zdravím vás, potřebuji pořídit nový nb pro rodiče, jen nějaký základní na brouzdání po internetu, ideálně pod 8000 Kč. Zaujal mě tento (viz níže), ale procesor AMD A6-6310 nevím, kam zařadit. Někde jsem četla, že je skoro srovnatelný s i3? Nevím, bohužel jsem toho moc nevygooglila. Díky předem za radu, případně i váš názor na tento NB: https://www.datart.cz/Notebook-HP-15-af107nc-15...

Odpovědi na otázku

Ne, AMD A6 se přibližně rovná mobilnímu Pentiu/Celeronu. Na internet a kancelářské věci postačuje. Předpokládám, že bude stále někde ležet připojený v síti. Na tom notebooku mi osobně vadí rozlišení. 1366×768 je dneska na 15ti palcový notebook už hodně málo. Záleží jak moc je kdo na to vysazený, ale osobně bych se podíval po větším rozlišení.

Díky za názor!

Já osobně bych AMD "zatím" v NB než příjde ZEN nedoporučoval, jsou známé svým přehříváním hlavně A8 čky a mám dojem, že i u A6 jsem se s tím setkal. Raději Intel - klidně i ten celeron. Našel jsem tento: https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-300-15ibr-... . Displej asi s lepším rozlišením nenajdeš. Je tam sice jen 500GB což ale většinou stačí + je to SSHD čili bude mít 8GB Nand flash čip v sobě a značně zrychlí OS. možná jsem viděl za tu cenu i nějakýho transformera s dotyk plochou a odjímatelnou klávesnicí... Záleží jaké máš požadavky ...

Spravuju notebook s AMD A6 (Lenovo G40) s podobným určením, který má i tázající, a nikdy jsem nepozoroval jakékoli náznaky přehřívání. TDP je 15w, což mají i srovnatelná core i3, takže jde spíš o to, jak to zprasí/nezprasí výrobce.