Procesor a taktování

zdravím mám starý procesor 2 jádro pentiumko a momentálně nemám finance na to abych pořídil lepší procák. Proto bych si ho chtěl přetaktovat aspoň o něco mám Základní desku Asus H81M-K a Procesor Intel Pentium G3220 vím není to na to stavěný ale i tak.Předem děkuji za rady a odpovědi a co se týče grafické karty mám MSI N750Ti TF 2GD5/OC Gaming A zdroj 600w.děkuji za odpovědi :) :D

Odpovědi na otázku

A nedá pokoj a nedá pokoj! Už minule byl dotaz, co máš za zdroj a jako obvykle, ZASE NIC!Na přetaktování se KONEČNĚ vykašli, je to k ničemu! Ať ti tví pubertální kámoši říkají co chtějí!Má oblíbená otázka: "S jakými právy k systému pracuješ jako uživatel?"

když tě štvu jdi někam a neodpovídej

Byl bys schopen, místo posílání lidí někam, konečně zjistit ten svůj zdroj?

ahoj,Pentium G3220 nepretaktuješ, je zamknutý. možno cez BCLK, ale to by si potreboval dosku so Ztkovým chipsetom.Na tvojej doske sa dá taktovať Pentium G3258, ktorý je odomknutý. To by si musel ale investovať do nového procesora, takže bohužial.

tak tak... podle mě se taky nákup té G3258 nevyplatí, je sice výkonnější, jde taktovat, ale když už, tak bych šel do obecně něčeho řádově výkonějšího kde by byl fakt citelnej rozdíl, ne jen "placeboefekt" :)

nechápem prečo kineskek radí Z-dosku a G3258. Buď B85 a vyhodiť aktualizáciu, alebo Z-dosku a i5K

Má tam Z desku přesně z důvodu microcode u Windows.. původně tam měl myslím B85 nebo tak něco, ale v topicu kde má připomínky k těm sestavám ho tam lidé "napadli", že to je pak problém. Takže tam narval Z desku na základě stížností lidí, co si dle něj poskládali pc a pak jim to nenajelo po aktualizaci. U win 10 je ten microcode už přímo součástí a nevím jistě jestli z toho jde nějak slušně vyřezat (na netu jsou návody, ale občas tam je hláška, že to pak padá do bsodu a podobně)

ja mám tú nešťastnú kombináciu h81 a g3258@4,2GHz, v núdzovom režime som len vymazal súbory s updatnutým microkódom a funguje mi to. dokonca úspešne prebehol aj update na poslednú verziu win 10 a netrebalo opätovne nič mazať. všetko zatiaľ funguje (hovorím zatiaľ, nikto nevie, dokedy)ale chápem, že je to dosť nešťastná kombinácia a jednalo sa o vážne núdzový konfig s výhľadom na max 2 roky, kým skončím školu a zarobím si na niečo normálne. len ma prosím za to neukameňujte.

Jak jsme psal, vymazání toho souboru je řešení, ale vyskytlo se s tím několik problémů, že to pak začalo najíždět do modrých smrtí, případně tam pak pár věcí haluzilo (některý aktulizace se udajně na win 10 nechtějí pak stáhnout) a taky je jen otázkou času, než se Intel znovu naštve a zatrhne s MS i tuhle úpravu... Je na tom na foru velkej topic a proto je v doporučených sestavách Z deska aby to bylo prostě "košer"...

súhlasím, ja len reportujem, že u mňa sa žiadne BSOD doposiaľ neobjavilo ani iný problém. S tým, že v budúcnu to môže MS fixnúť tak nejako rátam. Dúfam len, že dovtedy sa mi podarí poskladať nový stroj a z tohto asi spravím HTPC, ak niečo neodíde.

šikulka

jo a ešte dodám, že aktualizáciu mám zapnutú a nerobí mi to zatiaľ žiadne problémy

Bohužel je v životě rozdíl mezi chtít a mít.Takže na cenu možné nestability přetaktovat o 3% je asi to, co bys mohl dokázat.Výkonově to nepřinese nic, takže možná bude lepší se jít projít do parku a udělat něco pro své zdraví...