Procesor a stream

Dobrý den, mám dobrý počítač ale postarší procesor intel a chtěl bych ho vyměnit za amd. Chtěl bych si koupit AMD Ryzen 7 1700 Wraith Spire 95W cooler. Chtěl bych se zeptat jestli je tento procesor dobrý na stream. Vím že má 8 jader a 16 vláken ale amd jsou známá že na stream nejsou nejlepší. Ale chci se zeptat jestli je zrovna tento procesor dobrý na stream. Pokud ano tak se chci zeptat jestli je kompatibilní zároveň s touto základní deskou GIGABYTE Z170 HD3P. Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

To se jako vážně ptáš, jestli můžeš do desky pro Intel procesory dát AMD? To snad ne... Svěř to někomu zkušenému. Jinak ale ten Ryzen by měl na stream být v pohodě.

Ok díky moc :D