» Poradna » Windows (a jiné OS)

Proces svchost

Zdravím,poslední dobou se mi hrozně seká notebook, několikrát jsem přeinstaloval windows, přes obnovu Acer i nové windows z flashky, zformátoval jsem všechny disky, ale problém se pořád opakuje, notebook se pár minut po zapnutí začne sekat, ve správci úloh jsem objevil proces svchost, který po zapnutí počítače postupně narůstá, do doby, kdy využívá víc jak 3gb ram, pak už se notebook seká tak, že se do správce úloh, abych proces ukončil skoro nedostanu. Ví někdo o co jde?

Odpovědi na otázku

pár minut po prvním zapnutí počítače po instalaci windows, roste to každou vteřinu. http://www.imgup.cz/images/2016/09/27/jojo.pngPo ukončení procesu běží vše plynule pár minut, pak se změní lišta na oldschool windows lištu, jak z windows 95 a zase na tu na obrázku a proces je zpět a zase bere čím dál víc paměti.

Sedma s tvojou mašinou vehementne žadoní o W10 v procese zvanom WU.

Kolegové mají pravdu, obvyklou příčinou extrémního přetížení slabého hw po instalaci OS je zahlcený MS WU.Nesdělil jsi verzi OS.Nesmyslný postup, hodný jen totálního začátečníka:"několikrát jsem přeinstaloval windows"WNT 5 . a 6. řady netřeba nikdy přeinstalovat.Standardní postup po havárii hw/sw:boot ze záchranného média -> Obnovit OS ze zálohy.Co s tím?A/ Nouzovka:Nech OS spuštěný 5 - 7 dní a ničím ho nezatěžuj.Pak můžeš doufat, že WU už proběhl.Zásadní řešení:Pokud používáš OS WNT 5.|6. řady, používej WSUS, kde jsou nesmyslné/škodlivé/šmírovací KB už vyfiltrované:http://www.wsusoffline.net/Stáhni příslušný balíček pro danou verzi OS.Spusť UpdateGenerator.exe a vyčkej.Při dostatečné šířce síťového pásma do internetu to může trvat jen pár desítek minut.

boot ze záchraného média momentálně na počítači mám, jak jsem i psal, zkoušel jsem ho několikrát, tudíž pochybuji, že by byl HW přetížený z windows 7, které na něm běžely několik let plynule. Problém nastal naopak, když jsem na počítač stáhl update Win 10 a všechno šlo do háje, tak jsem ze záchraného média vrátil win7, ale problém pokračoval, tudíž jsem párkrát dokola prostřídal záchrané médium a win 7, které jsem měl na flash disku.., každopádně díky za pomoc, podívám se na ty odkazy, které jste poslali.

Škoda že sis neudělal zálohu těch W7, nyní bys měl o starost míň. Příště buď chytřejší...

Už mi lezieš na nervy vetou o vezzii OS. Ak nemá tlačiareň má W7 home premium alebo profesional, nič iné a aký je v nich rozdiel ak ide o spomínaný problém?

Windows 7 má poslední rok problémy se službou Windows Update. Při čistě nainstalovaném systém trva i několik hodin/dní, než systém vyhledá aktualizace. Dochází také k vytěžování CPU a RAM. Microsoft každý měsíc vydává aktualizaci, která to má řešit. Ano, bohužel se každý měsíc problém vrací, ale nejčastější problém je při čistě nainstalovaném OS. Jřeba manuálně nainstalovat KB3185911 a KB3138612 pro fungování aktualizací. 1) zakázat Windows update (pokud službu nezakážete, nebudete schopni nainstalovat aktualizace - zasekne se to opět na vyhledávání)2) Restartovat počítač3) Manuálně instalovat KB3185911 a KB31386124) Restartovat počítač5) Zapnout Windows updateKB3185911 X64 - https://www.microsoft.com/en-us/downloa ... x?id=53712KB3185911 - https://www.microsoft.com/en-us/downloa ... x?id=53727KB3138612 X64 - https://www.microsoft.com/en-us/downloa ... x?id=51212KB3138612 https://www.microsoft.com/en-us/downloa ... x?id=51208U OS, které byly nainstalovány dříve je někdy potřeba nainstalovat i jiné aktualizace, více zde http://wu.krelay.de/en/Funkčnost aktualizací zjistite tak, že po začátku vyhledávání aktualizací bude nejvíce vytěžovat CPU úloha "TrustedInstall.exe". Pokud bude CPU vytěžovat dlouhou dobu jen Schvost.exe, tak aktualizace nefungují

Nebo nainstalovat všechno na jeden zátah (telemetrie vynechána):https://forums.mydigitallife.info/threads/45005-Simplix-Pac... link na stažení http://update7.simplix.info/UpdatePack7R2-16.9.17.exe

Mám zkušenosti že po instalaci toho baliku to stále nefunguje.

Hm - bohužel ten KB3185911 zároveň znefunkční jeden můj oblíbený obstarožní FTPclient - dosud fungoval v režimu kompatibility, po téhle KB fungovat přestane - po odebrání KB opět funguje...Ten Microsoft mě už s tou snahou W7 znechutit a zlikvidovat štve - asi nezbyde, než zcela vypnout aktualizace...

Já už to třeba u hodně lidí dělám. Je to jednodušší, než každý měsíc ten problém řešit. Většina lidí stejně ty aktualizace nějak zásadně nepotřebuje. Největší díry už jsou zalepeny a každý takový člověk má i antivir, který taky něco málo zachytí.