» Poradna » Notebooky

Procenta u baterie

Dobrý den, mám notebook od dellu a nedávno jsem si koupil novou (neoriginální, univerzální) a následně mně blbnula i baterka, kterou jsem si byl vyměnit. notebook nyní ukazuje procenta která ovšem i při nabíjení a všech ikonkách, které ukazovali, že je notebook nabijen klesají procenta v baterce. nevíte čím to může být, popřípadě jestli je notebook nabijen nebo ne?

Odpovědi na otázku

Nabiji to pri vypnutem stavu ?Dizajnove hlediska dava vyrobce slabssi adapter aby to nebyla takova cihla,ale potom pri provozu NTB nestiha nabijet.

právěže nenabijí ani při vypnutém stavu a navíc ta neoriginální univerzální nabječka je silnější než originál.

u DEllu musite mit org nabijecku jinak nebijete nic, hlavne to pise pri zapnuti notebooka ze ma blbou nabijecku,skuste org nabijecku vypnuty stav, ak nenabije, tak reklamace baterie

tak to maji pěkne na hovno snad nějakou najdu :D. děkuji vám

To platí nejenom pro Dell, ale i pro HP či Lenovo. Většinou je to nějaký odpor mezi kontakty na napájecím konektoru, ale může to být i digitální.

Můj HP Compaq nx7400 (ze kterého sem píšu) s neoriginální nabíječkou nejde ani zapnout. S originální funguje normálně.

Přesně tak. Dell lze nabíjet jen nabiječkou od Dell. Klidně může mí větší příkon, ale musí to být Dell.Jednou jsem zkusil připojit k Dell Vostro 3350 nabíječku od HP se stejnými parametry a stejně to nenabíjelo.