» Poradna » Mobily

Proč zčerná obrazovka TV

Proč zčerná obrazovka TVDobrý den mám problém s TV Samsung typ UE40H6200 Smart tv.Zapnu Tv a po chvíli sledování mi na chvíli zčerná obrazovka, ale jde zvuk. Jdou přepínat kanály je vidět i menu, ale nelze sledovat obraz. Po chvíli opět TV naskočí a toto se stále opakuje několikrát zhruba po 5ti minutách. Pokoušel jsem se obnovit nastavení síla signálu je pěkná. Tv mam připojeno přes koax kabel přes kabelovou televizi. Dokonce se jednou i sekl obraz zvuk šel ale obraz zamrzl a seklo se vše - tv šla jen vypnout. Nedávno jsem aktualizoval software a přijde mi že se to děje od této doby.Ještě pro doplnění teď zčerná obrazovka a na obrazu se zobrazuje logo reproduktoru a všechno jde jen obraz ne.Opět doplňuji TV se sama od sebe vypla a zapla asi třikrát za sebou a po nějaké době. Většinou se tyto chyby objevují hned při zapnutí TV.Pokusil jsem se o aktualizaci a nelze to provést je aktuální verze software. Vypnul jsem eko mody a různé nastavení čidla a opět se závada objevila.Provedl jsem vytažení ze sítě - nepomohlo. Opět po chvíli sledování na pár vteřin zmizel obraz toto se dvakrát opakovalo poté zmizel na delší dobu nešlo nic udělat než jen tv vypnout s tím rozdílem že na tv běhalo logo reproduktoru jako spořič. TV jsem vypnul a zapnul a po chvíli opět zčernal obraz a tv se sama vypla a zapla. Po delší době sledování TV běžela přijde mi to jako kdyby se ohřála tak vše fungovalo do té doby než obraz zamrzl a nešlo nic dělat jen poslouchat zvuk a tv vypnout a opět zapnout. Pak už zase vše fungovalo. Nevím co to může být ale když mám zaplý internetový prohlížeč tak vše funguje je to jen v režimu sledování TV. Softwarová chyba? či nějaká součástka - dokážu si toto sám opravit? nechci za to nechat v servisu raketu ??? díky za radu

Odpovědi na otázku

Vadné kondenzátory ve zdroji. Opravitelné teoreticky jednoduše, prakticky to obnáší rozebrat do mrtě.Druhou možností je, že tomu televizoru už je trapné reprodukovat večer co večer to, co nám servíruje multiculti ČT

S tím multiculti máte pravdu ale přece jenom bych tv nerad odepsal. Chtěl bych se zeptat zda to zvládne doma opravit kutil a zda někde najdu nějaký popis jak to provést. A kde seženu a kolik tak stojí kondenzátory.A myslíte že to bude tímto když je na obrazovce objeví něco jako spořič loga reproduktoru nemůže to být software?

Pošli si to do do Ruska, tam ti to určitě opraví, ty multiculti !

Příště radši drž hubu a neodpovídej na dotazy. Na ty tvoje cypaté odpovědi není nikdo zvědavý !

V tomhle případě spíše firmware.Na kondiky bych nesázel.Bohužel Samsung a jeho aktualizace.

Bohužel u Samsungu nelze vrátit původní firmware.Chybové hlášení lze zjistit v servisním menu.Vzhledem k tomu jak jsi na tom dle tvého popisu technicky tak tohle raději nezkoušej.

Pokud by se měli vyměnit kondíky myslim že bych to zvládnul, TV rozeberu a kouknu zda není nějakej podezřelej (nafouklej, popraskanej atd..)Jinak servisní menu - znamená dát to do servisu aby udělali nějaký větší restart že? co to může stát?Jinak všelijaká obnovení co šla jsem provedl a nic platné. Navrhujete tedy zkusit autorizovaný servis...

Tak jsem ze servisákem na dálku provedl restart tv a nepomohlo z tv jsem sundal zadní kryt a vše vyadá v naprostém pořádku. Jinak mi bylo doporučeno servisem samozřejmě abych to dovezl a do začátku si vemou rovnou 1800,-Kč.