» Poradna » Ostatní

Proč většina českých filmů je v zastaralém formátu xVID

Když je to zastaralý neefektivní formát. Připadá mi to, jako by česko bylo 5 let pozadu. Nebo jen neumím hledat a existují ve formátu x264 (s nějakým rozmným bitratem třeba do 3Mbps) či lépe HEVC?

Odpovědi na otázku

protože to celkem v pohodě hrajou i starší HD Ready televize s usb a stolní DVD s podporou Divx.

Chlapče, pleteš si formát (multimediální kontejner) a kodek.

Plný súhlas! Film: videokodek H264, audiokodec AAC - kontajner *.avi - teda - nemusí to byť len DivX

Nevím, na ko ho reaguješ, ale nikde zde není zmínka o nějkém kontejneru. A tak z toho vyplývá že univerzální slovo formát představuje videoformát.

Ne. Z toho vyplyva akorat to, ze jsi grafoman a diletant neschopny pouzit Google, posedly sdelovat tyto fakta svetu, prostrednictvim Poradny ...

4x mínus, Justýnek, Joint a Lukas a cernakus, fakt magor

Alee, zeby nejaky stary znamy s dalsim nickem? No, hlavne ze ses poznal.

"+"Podle všech indicií "Dunajsk": http://leteckaposta.cz/938709130 , alias jinde "Rašín", "kurare",...Aneb nudícící se a prudící puberťácký vysokoškoláček.

Jses debil, ktery hovno vi..

"4x mínus, Justýnek, Joint a Lukas a cernakus, fakt magor"Těch mínusů už máš podstatně více.

Taky jsem ti jeden dal ... .

To je stejně stupidní dotaz, jako by ses ptal, proč Leonardo nenamaloval Monu Lisu ve Photoshopu Prostě je to dělané v dané době danou technologií, která tehdy byla k dispozici.

Obecně HEVC se nedělají proto, že jsou teprve ve vývinu a enkodování i přehrávání je poměrně náročné na výkon, tudíž se s jejich globálním rozšiřování začne zejména až budou hw podporována a taky až budou dostupnější o kapánek výkonnější cpu než jsou bežné dnes.Pokud myslíš česky dabované filmy, tak obecně jsou pro většinu českých warez for a trackerů o určitém datovém toku (nízko a středně bitratové) hd a fhd ripy v x264 fůůůj, protože je řídí vypatlanci a zabržděnci. Týká se to zejména czt a trezzoru. V případě například warfora jsou aspoň takové ripy zařazeny v ne hd sekci, takže je pak v tom dost zmatek. Podle chování uživatelů na veřejných světových serverech je vidět, že největší zájem je právě o nízko a středně bitratové ripy, které jsou u nás zakázané nebo jsou v relativně špatných sekcích. A největší zájem je o ně proto, že mají nejplepší poměr kvalita/velikost, přičemž je dost rozdíl stahovat a skladovat například 3 GB FHD rip nebo 15 GB FHD rip, přitom běžnému uživateli v pohodě stačí i ten 3 GB. proto většina českých uživatelů je navyklá i na FHD monitoru/tv sledovat klidně i 300p xvid rip, protože nemá volbu stáhnout (nebo o ni prostě neví) daleko kvalitnější nízkobitratový FHD rip.A proto tvrdím, například o czt nebo trezzor se starají tupé vypatlané pobůchané zabržděné lamy, kteřé naprosto kašlou na normální uživatele a mají tunelové vidění a nerespektují potřebu uživatelů v současné době.

Pentium Haswell by mal zvládať fHD h265 bez problémov a zrejme aj horšie CPU

Mám několik let čtyřjádro athlon na 3 GHz, taky fhd h265 zvládá, jenže x264 je oproti x265 mnohonásobně rychlejí a třeba čekat na překodování filmu ve dnech asi není moc příjemné. Intel začíná vyrábět desktopové 8 jádra, za čas třeba budou cenově dostupnější, tak tam by už to třeba až takový problém nebyl...

A když ještě k tomu budou existovat aplikace, které k tomu překodovaní budou umět využít všech 8 jader, aby jich tam 6 neleželo ladem, tak to bude už úplně super

x264 a x265 bez problémů zvládá 8 jader

Tys mě nepochopil. Těmahle ptákovinama se zabývá běžný uživatel a běžný uživatel potřebuje jít na Slunečnici, stáhnout "udělátko" nainstalovat a "pracovat" ne se pachtit s příkazovým řádkem

Jenže ty enkodéry se implementují i do udělátek, já třeba používám megui (ten používá exe x264 a x265), ale programy používají i knihovnu dll, třeba avidemux a ten už je využíván běžnými uživateli.

Pak je to vpořádku. Nakonec ... jde jen o to aby se z DVD vyrobil nějaký sedmiset měgový zprasenec a poslal na torrent, či ulož.to a to vohnoutovi stačí, tomu je fuk jakým kodekem to bylo vytvořeno a hlavně jak známo, z hov*a bič neupleteš ...

Tak ono zas až tak enkodovat potřeba není. Na světě se válí tolik ripů, že si člověk vybere jaký se mu líbí. A pokud jde o film s českou audiostopou, stačí když se stáhne jakákoliv verze s českou audiostopou a ta se pak muxne s jakýmkoliv vhodným ripem, většinou to pasuje případně stačí posunout trošku audiostopu. A dnes už se myslím běžně ripuje z BD.

No, to jo, ale pořád je to rip za účelem jakes takes komprese, kvůli velikosti výsledného souboru. Normálně bych to viděl tak, že to prostě zapakuju a někam pošlu v původním formátu, jenže to by zas vohnou nestahoval, "bo je to velke woe". takže se to musí zkomprimovat a při akceptovatelné velikosti finálního souboru je myslím úplně jedno čím ...

Tak ony se stahují i BD a BD remuxy, jenže je to hodně velký (dejme tomu 40 GB u BD a 30 GB u remuxu). Ale k čemu to běžnému uživateli bude? K ničemu. Bude hodiny čekat na to, než se mu to stáhne. A co když je to fhd rip na 2 GB? Běžný uživatel rozdíl v kvalitě při normální vzdálenosti od monitoru/tv prakticky nepozná nebo ten rozdíl je pro něj bezvýznamný, 2 GB soubor je skladný, rozšířený takže se dá rychle stáhnou, klidně i během pár minut doslovně...

" Běžný uživatel rozdíl v kvalitě při normální vzdálenosti od monitoru/tv prakticky nepozná nebo ten rozdíl je pro něj bezvýznamný ... " ... přesně to tady říkám ... takže je naprosto jedno, jakým bazmekem to dělám a i ten blbý xVid nebo DivX či jak se to jmenuje je na tohle dobrý až až ... Prostě pokud to sbáš, pak si to koupíš a pokud to máš na "dívání se o přestávce ve škole na laptopu", tak je to fuk .... což je mimochodem také odpověď na původní dotaz našeho vohnouta ...

No tak mezi xvid/divx a x264 je teda hodně velký rozdíl, tam kde se obraz u xvid/divx už dávno rozpadá vlivem nízké bitrate, tak u x264 je nerozpadlý. A pokud myslíš rozdíl mezi xvid/divx SD a x264 FHD na stejném datovém toku, tak tam je ten rozdíl taky už znatelný a myslím i pro běžného uživatele, takže pak bych nechápal proč by si člověk měl stahovat xvid/divx SD když může mít daleko kvalitnější x264 FHD o stejné velikosti (pominuli kdyby to potřeboval pro nekompatibilní zařízení s h264).

Ale anooo, to víš Ty a ví to každý, kdo se tím zabývá a má zapotřebí to řešit, ale vohnoutovi je to jedno. On potřebuje mít doma všechny díly Simpsonů pokud možno ještě dříve než je natočí, potřebuje je mít doma dříve než franta z vedlejší třídy a potřebuje to mít kam skladovat, takže Ti na rozpadávání prdí. 700MB je ideální velikost a při 700MB se to nerazpadá v ničem, to je podstatné. Pro koho myslíš že jsou všechny ty torrenty, ulož.to a jiné kokotiny plné balastu? Ptro někoho kdo to myslí vážně a jde mu o skutečnou kvalitu? Pochybuju

Tak to jsi asi dlouho neměl možnost srovnání xvid a H264. Samozřejmě na 18GB fullhd xvid filmu se rozdíl těžko pozná. Ale na xvidu je vždy jako první vidět kostikočkovanost a taky vybledlost barev vohnutej

No tak pokud jsi to ripoval Ty, tak mě to nepřekvapuje. A ano, "neměl jsem možnost", já se pirátským drekem, který jsi mohl klidně, se svými "znalostmi" naripovat Ty a šupnou mezi ostatní vohnoutí soubory na uloz.to, fakt nemá ani cas ani náladu zabývat, když DVD dneska stojí 50 korun

8jadier zvláda SW, nie samotné h265, teda ak sa bavíme o prekodovani

staršia verzia xmedia recode si vezme min 4, čo mám ja

aj Q6700 s Tvojím "Na.Vlasku-Locika-Kdy.uz.zacnu.zit-1080p-hevc-888.kbps.mp4" ide na max 41%, takže aj slabší Celeron IB, alebo Pentium SB by mohol zvládnuť. Desktopové určite, horšie to možno bude s N2810

Jo aha, ty myslíš dekodování, tak to ano, to dnes cpu zvládnou, ale i tak je to poměrně náročné, u mě třeba taky jede cpu na přibližně 40% při přehrávání, oproti tomu h264 cpu +- 0% a gt430 ani neví že něco přehrává...

no schválne koľko máš FPS pri prerábaní divx do h265 pri nastavení preset: Placebo, fHD a napr. http://postimg.org/image/fbo0jn8th/

Placebo fullhd je tak 0.1fps ne? Za mě má u HEVC ještě tak cenu využívat preset slow(2x pomalejší), další už je pro ty, kteří mají dost času nebo grid s 1000 jádry.U mě fullhd preset medium(výchozí) dává na 55sec vzorku rovných 15-17fps

To se mi nějak nezdá, pokud enkoduješ na default s x265 tak ti to nemuze delat 15-17 fps pokud se jedna u fhd. Dej screen, ale s x265. A pokud je to opravdu s x265 tak so máš za cpu?

Ono záleží silně na tom presetu. Jakmile dáš slower, tak to najednou to běží 2.7fps. Kdežto na medium mi to běží 11fps (předtím uvedených 15-17 bylo nepřesné protože jsem měl 1920x800 a nyní 1920x1080). fullhd, opět vzorek 40 sekund (podle mě minimum pro správný odhad je 20 sekund), crf 24. Výsledný bitrate 564 kbps. Video je nějaké demo, které podle názvu půjde najít. A verze x265 knihovny je tu taky.Procesor 4810MQ.F:\>ffmpeg -ss 14 -t 40 -i FCL_1080p.mp4 -c:v hevc -x265-params crf=34 -an hevx265 [info]: HEVC encoder version unknownx265 [info]: build info [Windows][GCC 4.8.2][64 bit] 8bppx265 [info]: using cpu capabilities: MMX2 SSE2Fast SSSE3 SSE4.2 AVXx265 [info]: WPP streams / pool / frames : 17 / 8 / 3x265 [info]: Main profile, Level-4 (Main tier)x265 [info]: CU size : 64x265 [info]: Max RQT depth inter / intra : 1 / 1x265 [info]: ME / range / subpel / merge : hex / 57 / 2 / 2x265 [info]: Keyframe min / max / scenecut : 23 / 250 / 40x265 [info]: Lookahead / bframes / badapt : 20 / 4 / 2x265 [info]: b-pyramid / weightp / weightb / refs: 1 / 1 / 0 / 3x265 [info]: Rate Control / AQ-Strength / CUTree : CRF-34.0 / 1.0 / 1x265 [info]: tools: rd=3 lft sao-lcu signhideframe= 959 fps= 11 q=0.0 size= 2754kB time=00:00:38.99 bitrate= 578.5kbits/sframe= 960 fps= 11 q=0.0 Lsize= 2821kB time=00:00:39.95 bitrate= 578.3kbits/svideo:2813kB audio:0kB subtitle:0kB other streams:0kB global headers:0kB muxingoverhead: 0.278391%x265 [info]: frame I: 7 Avg QP:31.19 kb/s: 5871.19x265 [info]: frame P: 243 Avg QP:33.43 kb/s: 1331.62x265 [info]: frame B: 710 Avg QP:35.91 kb/s: 263.47x265 [info]: global : 960 Avg QP:35.25 Ukázat celý příspěvek

Pohádky si piš komu chceš.11 fps bys mohl zvládnout tak na veryfast, ne na medium.Na médium můžeš dát odhadem něco kolem 4 fps.

+snáď do 10h HD film prerobíš. Síce dlhý čas, ale kto nemá 333 filmov, tak 1film/noc je únosné

Jestli myslíš s x264 tak to ju. S x265 nehrozí

a koľko??

Jestli myslíš enkode v XMedia Recode tak ten nepoužívám. Ale co se týče x265 tak na default mi fhd enkodoval myslím něco kolem 1 fps, přesný číslo si nepamatuju, až budu zas zkoušet x265 tak ti napíšu přesný číslo.

neverím.... Tam potom na h265 nič pod 4770K, alebo najlepšie Intel Core i7-4960X a vyššie?

Co nevěříš? A na x265 je v dnešní době nejlepší nějaký topící hodněcorový AMD a enkodovat to v zimě a mít to místo topení

Si zapoměl "0", němělo být "od rozumných 30Mbps"?

Dej odkaz na nějaké zdrojové testovací video a jdem testovat. Uvidíž, že žádná nula nechybí. Určitě se nudíš, tak se tím aspoň zabavíš a nebudeš mít náladu na spamování nebo honění.