» Poradna » Notebooky

Proč v notebooku nevidím SSD disk?

Dobrý den, jenom malý dotaz koupil jsem si umax visionbook 12wa flex k tomu m.2 ssd 2242. Ale netuším proč mi nejde najít v pc. Můžete mi prosím dát nějakou radu podle youtube navodu jsem to zkousel ale nic mi nepomohlo. Děkiuji vsem za rady//Upraven nesmyslný titulek (mail).//

Odpovědi na otázku

Kde ho nevidi?

Když otevřu tento počítač ani ve správě disků

A ve správě zařízení je? V BIOSu (UEFI) je?

A fyzicky v notesu? On ho tam třeba někdo mohl jen obyčejně zapomenout namontovat. Třeba jen proto, že ho přehlédl v objednávce.

Mohu někomu napsat na FB?? že bych vám poslal i fotky. Ja fyzicky ten m.2 disk mam ale ne v notasu jen chci radu jak jej ho tam dat spravne.

Takže v notebooku ani není "vložen"? Stačí se na YT podívat na videa, je to relativně triviální.. sundat plast co kryje m2 slot, vložit z uhlu, zatlaščit a zajistit, šmitec.

Ja vim jak se to dela na youtube jsem koukal na X videi. Ale problem nastava kdyz ten disk chci upevnit jeden sroubek co jsem mel v notasu je maly takze ten disk vyskoci. Druhy co jsem dostal k disku je zase dlouhy ale s tim se to da v pohode. Problem je i v tom kdyz ho dam jakkoliv tak to proste nejde.

To SSD tam nejde dát "jakkoliv", musí odpovídat klíč a musí být správného typu (NVMe/SATA).

Přesně řečeno, musí být SATA.

https://www.tsbohemia.cz/umax-m-2-sata-ssd-2242-12... Presne tohle jsem si koupil na strankach vyrobce je to napsane ze je to 100% kompatibilni s mym zarizenim

Tak to tam správně zastrč (aby seděl klíč) a přišroubuj (aby dosednul).

Děsí mě to "jakkoli" - disk nelze vložit jakkoli. I když je to dost pracné, lze ho narvat obráceně a potom to má nejspíš za sebou. Podívej se ještě jednou na tohle video: https://www.youtube.com/watch - je tam názorně ukázáno jak disk namontovat. Videoje sice pro Visionbook 13, ale i pro dvanáctku je instalace stejná. NNevěřím tomu, že by jeden šroubek byl malý a druhý velký, něcoděláš špatně, porovnej krok za krokem s videem.

Když je šroubek dlouhý, vystřihni si z vhodně tlustého papíru podložku.

V BIOSu prave nevim, nevim ani jak se do nej dostat.

Ked ani v sprave diskov, tak bud je zle osadeny, vadny, alebo nie je podporovany sata vs nvme.