Proč staré disky řvou?

Dobrý den,Chtěl bych se zeptat, jestli staré disky řvou (dělají kravál) proto, že už jsou staré a pohon hlaviček je "vychechtlaný", nebo jestli už tak řvaly, už když byly nové.Jen mě tak zajímá, jestli ten můj bude taky za nějaké dva-tři roky řvát.Mirek

Odpovědi na otázku

Budou řvát dokonce mnohem víc.  Zvyšená hlučnost je způsobena ubývajícím mazivem. Dřív se na mazání používal klasický petrolej, který jak známo lehce vyprchá. Dnešní fluidní ložiska obsahují tzv. fluidum. Vyrábí se synteticky, ovšem složením odpovídá žabím pohlavním sekretům. Takže pokud chcete, aby vaše disky zůstaly tiché, je třeba někde získat mazivo. Od výrobce jej asi neseženete, takže zbývá možnost odchytit žabího samečka a toho nad roztočeným diskem patřičně ukojit.

Děkuji, hned to vyzkouším

Teď jsem dostal dobrý nápad! Můžu místo žabího samečka použít mladšího bráchu? Nevím totiž kde bych měl shánět žabího samečka.Doufám, že se však tímto zákrokem neztrácí záruka na HDD. Tak dneska si ho (bráchu) "podchytím" a zítra napíšu jak to dopadlo!

Ano, včera mne můj starý disk seřval.

A co kdybych zabalil svůj Personální počítač do peřiny nebo aspoň do molitanu?

S disky to je jako s manželkami - čím starší, tím víc řvou ........       Způsobů, jak je umlčet je několik...... fantazii se meze nekladou.