» Poradna » Windows (a jiné OS)

Proč se mi zaplňuje místo na disku ve Windows 7, i když nestahuji žádné soubory

Proč se mi zaplňuje místo na disku ve Windows 7, i když nestahuji žádné soubory, filmy a dokumenty ? Instaloval jsem Windows 7 na disk Seagate Momentus 80GB IDE a po instalaci bylo na disku místo 72GB. Jenom jsem si prohlížel internet a nainstaloval program asi o celkové velikosti 1GB . Potom jsem druhý den zapnut počítač a na disku bylo volno 60 GB a když jsem měl hodinu zapnutý pc, tak už bylo volno jen 50 GB a pořád se velikost snižuje. Nevím, co mám dělat, protože za chvíli na disku nebudu mít žádné místo.

Odpovědi na otázku

a čo tak sa donho pozret- je to free v uvode klikni na vlajku aky chceš jazykhttp://www.softwareok.com/

Automatické aktualizace systému.

neviem ako 64bit ale 32+ všetky aktualizacie + Oppice2010= 9,2Gbon to ma asi trochu inak pošahane

Jestli se moc nepletu i brouzdání po netu ubírá a ubírá. Když jsem došel ze 148 k 60 GB začal jsem vstupovat na net přes Sandbox a vždycky po skončení a smazání sanboxu se mi vrací co ubylo. Stojím takto na 60GB (+- 1GB činnosti co se dělá bez mého přičinění) už 3 měsíce.Jsem jen laik, takže odborně nevím čím je zaviněn úbytek.

To je nějaký divný.Brouzdám celý den a že by mě mizelo místo :D mno to vážně né.Jo na starý herce co sem měl ,stačilo když sem zap youtube a opravdu místo jako by mizelo ,ale u nového se to neděje :P

Tazatel píše že si instaloval nějaký PROGRAM o velikosti 1Gb!!!S tímto programem si nainstaloval bohužel i nějaké VIRY a ty mu rapidně samovolně odebírají volné místo na hdd!!!http://www.eset.com/cz/domacnosti/produkty/on... http://www.slunecnice.cz/sw/malwarebytes-anti-malw...

Místo na disku mohou postupně ubírat automatické Body obnovy, které si dělá Windows podle potřeby sám, Bod obnovy se udělá i před instalací nějakého programu nebo většího update Windows. Má zkušenost takto může naskočit i několik Bodů obnovy za den a 1 GB je v prd**li. Doporučuji naistalovat CCleaner (nechat nastavení od výrobce), jedním klikem odmaže nepotřebné haraburtí a dočasné soubory. Zároveň zkontroluje kolik Bodů obnovy je na disku a umožňuje nepotřebné staré Body obnovy smazat a ponechat jen poslední a věřím, že pár GB budete mít zpět.

Nebo dejte do nabídky Spustit: cleanmgr (Nástroj Windows pro vyčištění od nepotřebných souborů), vybere se systémový disk, na kterém běží Windows, tam se zobrazí nabídka nepotřebných dat, kde je možnost smazat, ale nás zajímá Body obnovy, kliknout na Další možnosti > Body obnovy > Vyčistit > a je nutné postupně 2 x potvrdit a potom se odmažou všechny poslední Body obnovy. Zůstane 1, což stačí. Já to ještě dělám tam, že nástojem Vytvořit nový bod obnovy, tento vytvořím a zadám třeba OK nebo 1 do řádku. Tím mám vlastní body obnovy a následně nástrojem Windows výše odmažu vše staré. Získám max. uvolnění místa na disku, protože tímto krokem se zlikvidují všechny staré zápisy Windows a dle mých zkušeností uvolním více místa, něž jen ponechání posledního bodu od systému a odstranění starých bodů. Rozdíl v uvolnění disku těmito 2 metodama jsem pozoroval i více něž 500 MB. Udělat Vlastní bod a potom smazat všechny body co udělal systém je nejlepší řešení. Do dočasné a zbytečné soubory použít CCleaner. Pokud přesto bylo ještě něco navíc, můžou to mít na svědomí nové update od Microsoftu nebo programů, zkontrolovat si jestli s nějakým programem jste si nenainstaloval ještě něco dalšího ! Výborný je na to Revo Uninstaller.

Tak to kecáš tohle W7 ani jiný Winy nedělají ne aby ti mizely desítky GB dej screen nebo nic. Ano můžeš vypnout body obnovy nebo přenastavit jejich parametry, ano je vytvořeno stínová kopie důležitých souborů, ale toto ne.

Zdar měl jsem problém s tím samým v rámci desítek GB mi mizelo místo na hdd pomoc byla jednoduchá zmenši si na minimum velikost místa na obnovení systému , sám jsem čuměl kolik mi to ve výsledku zabíralo místa :)

Takto mi zmizelo za týden asi 16 GB, kam netuším. CC cleaner nenachází nic. Dělá mi to už delší dobu, ale teď už opravdu nemám co z C: smazat či přesunout a velikost klesá až na 0 mega...