Proč se do skříně počítače montují průhledná okna?

Proč se do skříně počítače montují průhledná okna? Není to nebezpečné, nemohou se roztavit? Přijde mi to jako zajímavý nápad, abych mohl občas zkontrolovat, jestli se něco neděje uvnitř, asi uvidím i stupeň zaprášenosti. Co říkáte? Má smysl do skříně s oknem jít?

Odpovědi na otázku

Skříně s oknem se dělají čistě kvůli estetice. Asi tak jako máš okna na domě. Taky je pro funkci nepotřebuješ ale vypadá to s nimi lépe.

No tak to je prirovnani Okna na dome potrebujes treba kuli dennimu svetlu, kuli vetrani. Narozdil od toho nemaji pruhledne bocnice zadny prakticky ucel.

Ty by si hneď sekal tie skrinky ako Baťa dreváky . Jedna veľkosť, jedna farba , jeden model....všetky za 99,99€ ! PS. Ludia sa chcú baviť .

na vetreanie okna nepotrebujte, staci ak namiesto nich mate vzduchotechniku,. klimatizaciu,...Aj denne svetlo sa da priviest optickymi vediami zo strechy..Jedina vyhoda okna je, ze lacnejsie..

Já od počítače občas juknu oknem po holkách, chodí mi tu středoškolačky. To mi světlovody nenahradí.

Ale holkovody by mohly.

Tak to bych neudělal už vůbec nic

Obavam se ze klasicky zpusob, tj. vetrani oknem stale pouziva drtiva vetsina budov. A vyhled tim svetlovodem taky zadnej zazrak ;)

Protoze se to pubertakum libi... a kdyz to doplnis o svitici nebo blikajici ventilatory nebo trubice, to je teprve diskoteka Ne ale vazne, praktickej vyznam zadnej, estetickej diskutabilni. Roztavi se mozna tak pri pozaru a nevim co bys tam chtel kontrolovat...

Ja dokonca podozrievam urcitu cast uzivatelov, ze si k PC ani nekupuju monitor.Nahodia LED RGB pasky, RGB pametove moduly a cumia len do okna bedne.

Nekterym vadi, i kdyz sviti Numlock na klavesnici, ale diskoteku si udelaji primo pred xichtem

Až se ti začne tavit okno, tak máš podstatně horší problém, protože ti pravděpodobně doma hoří. Teplota vzduchu v PC je normálně do cca 40-50°C, plast vydrží podstatně více a sklo ještě víc.K čemu to je? K ničemu, jde jen o vzhled. V praxi tě to nutí PC častěji čistit, protože koukat na zaprášené PC se nikomu moc nechce.

Hlavne na prvý pohľad zistíš čo máš v počítači osadené a to môže byť užitočné.Mám takú skriňu a už by som nemenil, je to praktické.

Je to naprosto na p*. Pouze estetika. Já taky nevotvírám kapotu od auta 2x denně, abych se tam podíval, co je tam osazený.

Až budeš mít alzheimera, tak to oceníš...

harrym : dobra poznamka. Uz len cakam, kedy budu chciet majitelia aut sklenenu kapotu.

A pokud máš vodní chlazení tak není co řešit

To celkom nechapem. Predsa vies, co si si kupil a zaplatil, alebo dokonca sam zlozil.Alebo potrebujes kontrolovat, ci Ti nieco v noci nezmizlo?

Kouká jestli mu dobře fungujou bity .

Člověk většinou ví, co si do počítače osadil/nechal osadit a ono se to za provozu samo nemění :D Takže zdůvodnění okna "kontrolou osazených komponent" je fakt pitomost jak hrom ;) Reálně je to naprosto k ničemu, je to jen pubertální výmysl a cesta výrobce, jak z těch puberťáků vystříkat nějaké peníze navíc :D No ok, teoreticky se to dá zdůvodnit snadnější kontrolou množství prachu uvnitř :)

No to je jednoduché, protože neprůhledná okna by nikdo nekoupil. Kdo tam to okno chce tak chce, aby bylo vidět dovnitř. To s neprůhledným nejde.

jo linuxy nikdo nechce. jedine wokna.

aby bylo videt trpasliky kteri tam foukaji na vetraky a chladi chipy.

Do skrine počítača sa montujú Aj priehladné okná ! Ale nie je to vždy! A to je rozdiel ! Odkedy sa na ventilátory a GK montujú LEDky a tie svietia tak potom preto aby to bolo vidieť ! Moja GK má niekoľko Modov svieteni , mení farby podľa zaťaženia a blika podľa zaťaženia . Niekto to má rád.... už historické - svetlí svítí , stierače stirajú , blinkre blikajú ....

Vizuální kontrola komponentů ve skříni, např. číselný kód na desce (ASUS má po zapnutí PC kód AA, po probuzení 30 nebo 40, díky tomu jsem zjistil, že Win10 se po vypnutí nevypnou, ale uspí - opraveno vypnutím fast startupu), svíticí nápis na boku grafické karty - po spuštění hry nesmí poblikávat (Project CARS 2, spuštění hry přerušovaně vypínalo nápis, při jízdě zeslábla intenzita světla, opraveno patchem z prosince 2017).Další výhody mě nenapadají.

Pokud si koupíš skříň s průhlednou bočnicí, pleteš si na sebe bič.Buď budeš mít v PC vzorně čisto a vyvázanou kabeláž, nebo to na tebe ta skříň práskne všem, kteří půjdou okolo.

pořád si říkám, že by mohla být docela sranda, udělat si do takovéhle bedny něco jako fake okno - třeba dát pod okno fotku nějakého hrozného shit PC - třeba Pentium 4 nebo tak.Nebo naopak nějakou blikací opičárnu ve smyslu šišek dynamitu s displejem či rádoby jaderného reaktoru. Blikající gayming PC komponenty jsou moc mainstream

foto třeba:http://i57.tinypic.com/15alfm.jpgideálně ještě s pavoukem

umelecke dilo....pavouka

je to kvuli pubertakum co si mysli ze kdyz holka uvidi tu jejich GTX 1050 tak ji z toho spadnou kalhotky prakticky je to uplne knicemu

Samozřejmě že průhledná okna jsou z praktického hlediska k ničemu, ale když už jsou ledky na desce, grafice, procesoru a já nevím kde ještě, tak ať jsou alespoň vidět.

Používám pro možnost kontroly (čehokoliv) uvnitř PC bez nutnosti uvolnění bočnice. Jak se znám, tak po mnou provedené demontáži (čehokoliv) musím nakonec zařízení dopravit do servisu v pytlíku.

"průhledná okna" su len pre obycajnych ludi, my supermani pozerame uplne bez problemov, cez plechove bocnice .