Proč PC nevidí ramky?

Zdravím .mám v pc 2x2Gb a 2x1gb ... ty 1gb budu měnit přiští týden ta 2x2gb ... ale i přesto ze zeptám .Pc mi hlási pouze 4Gb Ram přitom bych měl mit 6GB ... čím to je ? po případě jak to opravit / pořešit ? Toto se mi stálo poprvé a to mám práce s PC dle mého už dost za sebou .Předem děkuji za připadnou pomoc / radu .Přeju hezký zbytek dne s pozdravem Honza K.//"Nepoužívejte v titulku žádné zvýrazňování – hvězdičky, opakované znaky atd."//

Odpovědi na otázku

Těžko říct napsal jste toho minimum. Jaký je to přesně HW? jaký OS?1) ram nejsou kompatibilní2) používáte 32bit OS

64bit Win 10 Pro 64bit zakladni deska GA-MA770-US3 ( gygabyte technology Co )název ramek nezjistím ... bohužel to bych musel do PC

No to byste za danych okolnosti asi musel. Ale jestli nechcete problem resit, tak nemusime a my se budem venovat taky nejake jine cinnosti. ;o)Zajimavy pokus by byl pustit ted CPU-Z a podivat se v nem, co pise o osazene RAM. (Mozna se neco dovime, mozna ne.)---Vtip je v tom, ze pokud ty moduly nejsou vadne, pak jedina moznost, jak to rozjet, je zjistit presne typy vsech modulu a manualne podle toho nastavit BIOS. A vetsinou se to nepovede na prvni dobrou. Takze to neni vec na par vterin, ktera se vyresi nejak sama. Ale resit se to s uspechem da. :o))

Revize desky? Do kterých slotů se mají podle manuálu osadit?

A hlasi ti to tvuj 32bit windows nebo bios?

neházi to žádnou chybu ... nic prostě jsou zapojené v Pc ale pc je nevidí .

PC nemá oči, jaký máš systém???

Tak jeste jednou:- typ zakladni desky?- typy pouzitych modulu RAM?- ve kterych slotech desky jsou ktere moduly?- bitova verze operacniho systemu? (32b / 64b)- odkud berete ten udaj o RAM?Tohle jsou potrebne informace. Ze to nepise zadnou chybu, to dobre vime vsichni, to psat fakt nemusite. ;o)

Počítač opravdu nemá oči, jsou paměti detekovány při POSTu/ v Setupu BIOSu?

Většinou nekomatibilita RAM mezi sebou, takže BIOS potom vezme jenom ty na primárním kanále a ty druhé ignoruje.

Ty grambity mě matou. Ale i tak:Máte 2x2Gb a k tomu 2x1gb. PC hlásí 4Gb (protože grambity nevidí). Dejme tomu, že grambit je také Gb, neboť to je jednotka, kterou jste doteď používal. To dává dohromady 6Gb. Jenže vy byste chtěl vidět 6GB! To je osmkrát tolik!Takže v první řadě dejte si dohromady jednotky. Je to hnus, velebnosti.