» Poradna » Programy

Proč Microsoft.NET Framework 2 zabírá neuvěřitelných 218MB?

Když tento program, který jsem stáhl k instalaci měl původně jen cca 24 MB ? Po naistalování najednou se to rozlezlo na 218 MB !!!! Vůbec nechápu k čemu je tento program vůbec dobrý ???! potřeboval jsem jen stáhnout pitomou mapu pro navigaci Nokia Map a chtělo to po mě nainstalovat MS.NET Framework 2.0

Odpovědi na otázku

vitaj vo svete lenivych programatorov

Ať mi někdo vysvětlí, co těch 218MB vlastně obsahuje - Bože takovýho místa na HDD mi to ukrojilo, jen kvůli jedné zasraté mapě do GPS. Bez toho Frameworku ale nejde stáhnout - jedná se o Nokia Map 2.0.

Je to runtime prostredi. Ve strucnosti je to takovy mezistupen mezi operacnim systemem a softwarem, ktery umoznuje vyrazne jednodussi programovani, vyssi spolehlivost, integraci mnoha funkci atd. Nicmene udelal jsi jednu chybu - instalovat NET Framework 2 je nesmysl, je uz verze 3.5 SP1, ktera umoznuje i beh novych programu a ktera v sobe zahrnuje verzi 2 s SP2. Takze tuto odinstaluj a nahraj si 3.5 SP1.

v budoucnu se bude obrovske mnoztsvi SW psat pod dotNETEm
dotNET je sada funkci, ktere programatori budou vyuzivat - neco jako operacni system.
Visty a novejsi OS to jiz maji v sobe jako soucast.

no a 200 MB jiz dnes neni nic, kdyz OS Vista sezerou 20 GB.

Je dobry k tomu, ze muzes spustit program, ktery ho vyzaduje. Pokud bys byl programator, tak ti bude dobry i k jinym vecem, ale to neni tvuj pripad.

No dobře, ale proč kvůli tomu, že ho nějaký program potřebuje příjdu o 218MB na disku ? Zasratej Microsoft nemůže vydat Framework ostrohanej od programátorských zbytečností pro lidi, který jen potřebují spustit nějaký program, ale nehodlají programovat milión věcí.

Mas zajimavy pohled na vec.
Kdyz si vezmes jakykoliv starsi program, tak na disku mas zabranych mozna jeste vic a ani o tom nevis, protoze se ti to nainstalovalo primo s operacnim systemem - nekolik verzi VC++ runtime, VB Runtime + cela API podpora

Framework neobsahuje zadne programatorske zbytecnosti - je to soubor knihoven. Pokud chces na nekoho nadavat, tak proc nenadavas na autory Nokia Map, kteri ten soft napsali tak, ze potrebuje .NET Framework?

Proc stare hry zabiraly necele CD a nove zabiraji nekolik DVD? "Zasrani" autori her, tolik mista zabraneho. To nemuzou vydat hru jen s nejakou osekanou grafikou?

Jezis to sou problemy, v dobe kdy 1GB prostoru na HDD stoji cca 3,-Kč, skuhras kvuli 218 MB.

Protože si spousta lidí nechá na OS malý oddíl a pak se jim tam nic nevleze.

a proc to delaji?

Tak si ho maj zvetsit, zas takovej problem to neni

taky jsem se kdysi rozčiloval kvůli jednomu kryptovacímu softu, že tuhle šílenost potřebuje... našel jsem hold jiný soft, který NF nepotřeboval... co ti tedy brání udělat to samé? (i když je fakt, že u Nokie se na programy třetích stran nelze vždy spoléhat)

no to by me zajimalo co bys rikal, kdybys pracoval, jako ja v grafickem studiu, s Adobe Acrobat Professional 8 ktery po instalaci zabira neuveritelnych 1,3GB nebo co bys rekl kdybys nainstaloval hru supreme commander, ktery po instalaci a stazeni vsech aktualizaci zabira skoro 9,8GB mista.

ale neni pro co se rozcilovat. v dnesni dobe koupit novy HDD 640GB za 1700,- neni zadny problem.

v roce, treba, 2015 se budete divit proc to ten SW bere debilnich 100GB

k tomu acrobatovi - smaž helpfily a uvidíš, jak se hezky smrskne i když i těch 1,3GB mi přijde nějak moc...

Helpfily to nedělaj. To je nesmysl. Dělá to Setup Files, kterej si Acrobat uloží k sobě do složky, aby se při změnách konfigurace nemuselo vkládat instal cd. Mně tak yAcrobat zabírá 1,2 GB. Z toho Setup Files 545 MB

A to není jediný, který to takto prasí. A prasí se to kvuli MS installeru, ktery automaticky opravuje instalace kvuli kazdemu uprdnuti na disku.

neuveritelncyh 1.3 GB

hry jiz zabiraji desitky GB a OS Vista se vsema update a service packama kolem 20GB

Hold lidem se libi omalovanky, grafika a to neco stoji.

.NET neni o grafice, ale o tom zbytku, ktery nevidis.
WinAPI zajistuje komunikaci mezi operacnim systemem a programy. A protoze uz za ty roky (od Windows 3.x) je docala zaprasena a zastarala, je treba pokrocit dal. A zde nastupuje nahrada WinAPI - .NET