» Poradna » Windows (a jiné OS)

Proč mi nezůstal produktový klíč

Měl jsem Win 7 (64 Bit, Pro) aktivovaný platný klíč ale potřeboval jsem si zformátovat disk a pro opětovné instalaci mi Windows píše že můj klíč byl už použit, proč se mi můj klíč neuložil když jde o totožnou ,,MEK" adresu?Děkuji za Odpověď

Odpovědi na otázku

A ten klíč W7Pro je opravdu jenom tvůj nebo je to nějaký stažený/koupený z Internetu a používá ho milion dalších uživatelů?

Klíč je normálně koupený z officiální stránky

Ehm, jaké oficiální stránky?

Použij offline aktivaci slic (certifikát+oem key).

Co to je MEK adresa a jak souvisí s klíčem? Pokud jsi svůj klíč měl platný a LEGÁLNÍ pro použití ve tvém počítači, tak by měl jít znovu aktivovat. Ale mám pocit hraničící s jistotou, že to je nějak pofidérně získaný pololegální klíč, že? ;)

Klíč je normálně koupený, legální cestou, kdyby byl nelegální tak bych si sehnal jiný

Koupený kde? Na internetu jsou mraky prodejců, kteří nabízí "legální licence", které jsou ovšem z pochybných zdrojů a jejich legálnost pro domácí použití je velmi sporná. Takže se dá v podstatě říct, že pokud jsi ho nekoupil normálně u velkého prodejce za standardní cenu několik tisíc, tak celkem jistě legální licenci nemáš a proto ti nefunguje.

https://www.vyhodny-software.cz/ koupený zde na druhém počítači funguje jak má

Tak je to jasne, o tejto stranke je tu asi milion diskusii. 2) aky druhy pocitac? licencia sa kupuje len na jeden pocitac. Takze to hlasi spravne, ta licencia je uz pouzita na tom druhom pocitaci, preto sa neda aktivovat na prvom.

Jiná licence koupil jsem dvě licence na dva počítače :)

Dvojitá blbost... Kdyby sis to stáhl někde z netu, budeš to mít úplně stejně "legální" a ušetřil bys 2x 1500.

takže to vyjde na stejno když si stáhnu z netu jinej ? :D jestli jo tak to mám vyřešené

Ano, nebude to o nic méně legální, než takové ty "výhodné" nabídky. I když samozřejmě stahovat nedoporučuji, rozumnější je mít normálně koupenou legální licenci.

Tak to je přesně ono, co jsem psal. Vyhozené peníze. Příště kupuj u normálních prodejců, kteří ti garantují legálnost licence.

Je na faktuře uvedeno číslo klíče? Ne, potom legální není. Oni dobře vědí, proč tam číslo klíče neuvádějí.Smlouva o převodu licence musí obsahovat minimálně: - Garance legálnosti nabytí licence prodávajícím (faktura, licenční smlouva, smlouva o koupi licence atd.) a způsob předání uvedených dokumentů kupujícímu- Přesnou specifikaci licence – název, specifikace verze licence, počet kusů, licenční číslo či další specifikaci licence dle faktury a původní licenční smlouvy- Prohlášení prodávajícího, že odinstaloval ze všech médií prodávanou licenci (software) a závazek toto vždy kupujícímu prokázat a nést za toto odpovědnost trestní, občanskoprávní a autorskoprávní- Odpovědnost za škodu prodávajícího- Cenu prodávané použité licence a způsob úhrady- Způsob předání médií se softwarem, resp. licenčních klíčůviz:http://tinyurl.com/y7qnxrdv

Nevím jak u Win 7, ale v případě digitální licence u Win 10 je aktivace vázaná na uuid, ne na mekáčovu adresu. V případě Win 7 tomu bude nejspíš taky tak.

Protože opětovná instalace OS je zbytečnost. V nejhorším případě by jsi měl obnovit image čistého a aktivovaného OS, který sis udělal hned po první instalaci.

A kam by se jako měl klíč ukládat?U Win7 jsou prakticky dvě možnosti aktivace systému:1. SLIC - klíč uložený v BIOSu Aktivace systému proběhne automaticky po instalaci - musí být použita správná instlačka -používají velcí výrobci (HP, Dell, Lenovo ..)2. klasická aktivace zadáním produktového klíče při a nebo po instalaci - následné ověření na serverech Microsoftu zdali je klíč platný.Nenapsal jste nic o Vašem PC ani způsobu nabytí systému (OEM, krabice ...) Osobně se přikláním k již zde vyřčenému názoru že jste měl nějakou pochybnou licenci

K bodu 1. Může se použít jakákoliv instalačka, stačí pak doinstalovat certifikát a klíč výrobce. Pokud ty dvě věci nejsou zazálohované, tak jdou v pohodě dohledat na mdl.

Obvyklé hlášení při opětovné aktivaci, řešení: Klikněte na Aktivovat skrze automatizovaný telefonní systém a aktivaci řádně dokončíte.

dobře děkuji zkusím :)