» Poradna » Windows (a jiné OS)

Proč mi nejde změnit rozlišení monitoru?

Dobrý den, nainstaloval jsem win 10 a u monitoru - hp compaq la2006x - nejde nastavit ideální rozlišení 1600 x 900. Nabízí mi to jen hodnoty vyšší nebo nižší. Ovladače jsou aktuální, nepomáhá ani odškrtnutí u "skrýt režimy, které nemůže ..."Je možné, že nevyhovující kabel? Omlouvám se, je-li otázka nesmyslná, jsem muzikant a úplně se v tomhle neorientuji.Děkuji.

Odpovědi na otázku

A k čemu je ten moňas připojený? Jedeš přes dedikovanou GK?

Já jsem muzikant a hraju na cimbál......jak to poznám? Pod stolem je kisna, pár let stará, vůbec nevím, co v ní je, na ní byly starý xp, tam všechno šlapalo, přeskákal jsem na win 10 a nic.

Chyba je v ovladačích GK. A to i přesto, že tvrdíš, že máš aktualní...

takže? kudy kam?

zjistit výrobce GK a stáhnout z jeho stránek aktualní ovladačhttps://www.hwinfo.com/

děkuju. jdu to ladit.

Mám pocit, že to HW info nenačte pokud je tam špatný, nebo není žádný ovladač. Nejrychlejší je tu bednu otevřít a na 99% to na té grafice bude napsáno.

ta bedna je asi dost stará....hp compaq dx6 mt. na stránkách hp podpory mi to k týhle bedně nabízí jen ovlaadače k xp nebo vistám. není to tím, že to je prostě hrozně starý?

GK - Intel Graphics Media Accelerator 900, hledej na stránkách intelu. Zkus klidně ovladač pro win 8.1

dekuju, jdu zkoušet, asi poslední možnost.

napadá mi.. nemáš pripojených viacej monitorov a duplikovanie displeja? ak áno, zmeň to na rozšírenú plochu, mohlo by to povoliť.alebo si skús v nastaveniach grafiky vytvoriť vlastné rozlíšenie a to potom nastaviť.

Protože máš malý pínis

Život naučí